Opdrachtomschrijving
Als Sr. netwerk Architect maak je deel uit van het team dat verantwoordelijk is voor het ontwerpen en realiseren van het transmissie- en netwerkontwerp voor de communicatie en informatiesystemen in het tactisch en mobiele landdomein. Deze opdracht omvat de volgende werkzaamheden:
- Het ontwerpen en prototypen van het transmissie en netwerkconcept;
- Het ontwerpen en prototypen van netwerkprotocollen tussen NLD C4I-systemen en vergelijkbare systemen van NAVO partners;
- Het ontwerpen en prototypen van routing software en interfaces voor C4I-system;
- Het opschrijven van systemrequirements voor netwerk- en software-engineers;
- Het opstellen, bijhouden, en vrijgeven van de relevante documentatie op systeemniveau.
Achtergrond opdrachtOnze militaire communicatie- en informatiesystemen (C4I), wapensystemen en gevechtsvoertuigen worden steeds geavanceerder. De toenemende digitalisering van het gevechtsveld, het moderne militaire optreden waarin tegenstanders actief onze IT-systemen trachten te verstoren en de stijgende system engineering complexiteit vragen om een nieuwe aanpak waarop wij onze C4I realiseren en integreren. Programma FOXTROT realiseert de digitale transformatie van de krijgsmacht in het mobiele militaire domein. FOXTROT operationaliseert daarmee de ambities uit de Defensievisie 2035 langs de richting die de IT-strategie voorschrijft. FOXTROT is het krijgsmachtbrede programma dat de noodzakelijke veranderingen organiseert om Informatie Gestuurd Optreden (IGO) in het mobiele optreden mogelijk te maken. Ons concrete doel: Alle mobiele platformen altijd veilig verbonden en interoperabel met (inter)nationale partners om informatie gestuurd optreden mogelijk te maken. Connectiviteit is een essentiële randvoorwaarde voor succes en vormt het fundament voor genetwerkt optreden. FOXTROT coördineert en initieert alle activiteiten die nodig zijn voor de noodzakelijke nationale IT vernieuwing in het mobiele militaire domein. FOXTROT organiseert de samenwerking met andere niet defensie partijen zoals industrie, kennisinstellingen maar ook universiteiten, met als doel externe kennis aan het programma te binden, deze kennis te assimileren en te exploiteren. Naast bovenstaande initieert en coördineert FOXTROT ook alle activiteiten die nodig zijn om optimaal gebruik te kunnen maken van de gemoderniseerde platformen. Denk hierbij aan
- opleiding, training, logistiek en gebruik, alsook de essentiële continuïteitsmaatregelen. De werkzaamheden worden verricht bij de Sectie Systeemontwikkeling & Integratie binnn de Afdeling Landgeboden IT en het Design & Prototype Centre (DPC) van de FOXTROT programma-organisatie. Beide organisaties zijn onderdeel van het Joint Informatievoorzieningscommando (JIVC) binen het Commando Materieel & IT (COMMIT). De hoofdwerkplek is de Bernardkazerne in Amersfoort.
Eisen
- Kandidaat heeft ervaring bij de ontwikkeling van grote, internationale en complexe systemen waarbij een grotere set van verschillende platformen naadloos met elkaar moeten kunnen samenwerken onder alle omstandigheden.
- Opstellen van systeem requirements, systeemarchitectuur, systeem designs, die binnen de Agile Release Train gebruikt worden onderdeel van de systeemontwikkeling en -integratie.
- Kandidaat beschikt over een afgeronde opleiding op minimaal hbo niveau.
- Kandidaat beschikt over een afgeronde en gevorderde opleidingen op gebied van networking van tenminste het niveau van CCIE en CCDE.
- Aantoonbare kennis en werkervaring bij het ontwerpen en specificeren van complexe systemen in een multidisciplinaire en internationale context op het gebied van netwerkarchitectuur.
- Beschikt over aantoonbare kennis met en werkervaring in een complexe, internationale omgeving waarbij hoog gerubriceerde communicatie- en informatiesystemen worden ontworpen,
- ontworpen
- Kandidaat beschikt over aantoonbare kennis en werkervaring (als netwerkarchitect) op het gebied van de ontwikkeling van hooggerubriceerde en complexe technische communicatie- en informatiessystemen (10 jaar)
- Kandidaat beschikt over aantoonbare kennis en werkervaring (als IT-er) binnen een internationale omgeving (5 jaar)
- Kandidaat beschikt over aantoonbare kennis op het gebied van het integreren van communicatiesystemen zoals satelietsystemen straalzenders en/of radiosystemen binnen de netwerkarchitectuur (5 jaar)
Wensen
- Kandidaat heeft bij voorkeur werkervaring met het toepassen van SAFe principes en best practices, incl. de training SAFe for architects.
- Kandidaat heeft bij voorkeur werkervaring met het ontwerpen en/of inrichten van grote bedrijfsmatige fysieke netwerkomgevingen.