Ministerie van Defensie

Sr. informatiemanager privacy&security

Ministerie van Defensie

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
De wereld is in beweging en dat geldt ook zeker voor Defensie. De HR en het IT-landschap wordt vernieuwd. Deze veranderingen vragen veel van de bedrijfsvoering en heeft grote impact op de informatievoorziening en IT. Mede daarom zoeken we een Senior Adviseur/Informatiemanager Privacy & Security die bijdraagt aan de integrale ontwikkeling (en waar nodig de instandhouding) van de personele, organisatorische en medische informatievoorziening (POM) binnen Defensie. Jij houdt je voor een groot deel bezig met het (helpen) schrijven en actualiseren van Data Protection Impact Assessments (DPIA's) en het coördineren en helpen uitvoeren van verbetermaatregelen. Waar nodig pak je ook bredere activiteiten op rondom analyseren informatiebehoeften en uitwerking richting changes in het beheer- en projectenportfolio en toetsing op het Defensie beveiligingsbeleid. Uiteraard stem je veelvuldig af met diverse stakeholders en (keten)partners.

Achtergrond opdracht
Het ministerie van Defensie bestaat uit de Bestuurstafel (het departement), de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Marechaussee, het Defensie Ondersteuningscommando en de Commando Materieel en IT. Binnen de Defensie Staf/Directie Aansturen Operationele Gereedheid (DAOG) geeft de afdeling Bedrijfsvoering en Informatietechnologie en - voorziening (BV&IV) richting aan de vertaling van wetgeving en beleid naar uitvoerbare IT ondersteuning van het bedrijfsvoering proces, in de domeinen Personeel & Organisatie en de Militaire gezondheidszorg (POM).

Hybride werken: 

Deeltijd thuiswerken is prima in overleg

De Eisen

  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met het schrijven en actualiseren van DPIA's (5 jaar)
  • Kandidaat heeft een aantoonbare afgeronde WO-opleiding in de richting informatiemanagement of aanpalende vakgebieden en met name op het gebied van privacy en informatiebeveiliging of gelijkwaardig.
  • eCF3 Senior Professional /Manager: het in staat zijn de juiste acties te ondernemen om de veiligheid te borgen en risico blootstelling te vermijden, evalueert, managet en garandeert de validering van uitzonderingen, voert audits uit op ICT processen en omgeving
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar kennis van en ervaring met specifieke wet- en regelgeving, op gebied van privacy (AVG en UAVG) en informatiebeveiliging. (5 jaar)
  • Kandidaat is in het bezit van een CIPP/e certificering.
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van privacy (in de afgelopen 10 jaar)(5 jaar)
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring op het gebied van informatiebeveiliging (in de afgelopen 10 jaar) (5 jaar aantoonbare ervaring)

De Wensen

  • Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare ervaring met AVG projecten binnen een politiek-bestuurlijke omgeving.
  • Kandidaat heeft bij voorkeur aantoonbare werkervaring in een soortgelijke functie in de afgelopen 2 jaar bij de Rijksoverheid, waarbij bij Defensie een pre is.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
21 januari 2026 om 09:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox