
Metropoolregio Eindhoven
max €115 per uur
Noord-Brabant
20 uur per week
05 januari 2026
31 december 2026
Over Brainport Bereikbaar
De Metropoolregio Eindhoven (MRE) staat voor een schaalsprong in de fysieke leefomgeving. De 21 gemeenten in onze regio werken samen aan de grote opgaven van deze tijd: voldoende en betaalbare woningen, een goed functionerend mobiliteitssysteem, toekomstbestendige energie-infrastructuur en hoogwaardige werklocaties. Om deze versnelling mogelijk te maken wordt in 2026 het Realisatiebedrijf MRE opgericht. Binnen het thema Mobiliteit werken we projectmatig, transparant en resultaatgericht aan een samenhangend netwerk van (snel)fietsroutes, Brainporthubs, slimme ov-oplossingen en een samenhangende gedrags- en werkgeversaanpak. Het programmateam Brainport Bereikbaar is hier onderdeel van. Brainport Bereikbaar is een tijdelijk programma (tot 2030) en focust primair op het realiseren van structurele gedragsverandering. We werken samen met bedrijven, onderwijsinstellingen en overheden aan concrete oplossingen zoals hubs, deelmobiliteit, fietsstimulering en collectief vervoer. Het programmateam bestaat uit circa 30 professionals: projectleiders, marketing- en communicatieadviseurs, mobiliteitsmakelaars en gedrags- en dataspecialisten.
Team Brainport Bereikbaar
Het team van Brainport Bereikbaar bestaat uit circa 30 consultants en projectleiders. Naast mobiliteitsmakelaars en inhoudelijk specialisten (zoals op het gebied van fiets, openbaar vervoer en collectief vervoer), werken er marketing- en communicatieadviseurs, M&E-adviseurs, gedragsspecialisten, dataspecialisten en projectondersteuners. De programmamanager is de schakel naar de opdrachtgevers: de Metropoolregio Eindhoven en de Provincie Noord-Brabant.
Projectomschrijving:
Brainport Bereikbaar zoekt een senior communicatieadviseur. In deze rol ontwikkel en implementeer je strategische communicatieadviezen die bijdragen aan de doelen van het programma. Je vertaalt complexe inhoud naar heldere verhalen, campagnes en middelen die mensen inspireren om anders te reizen en partners stimuleren om samen te werken aan de mobiliteitstransitie in de Brainportregio.
Taken en verantwoordelijkheden
Als senior communicatieadviseur werk je zelfstandig en resultaatgericht aan de volgende taken en resultaten:
Positie en resultaatverantwoording
De senior communicatieadviseur heeft geen leidinggevende taken en werkt samen met vier andere marketing- en communicatieadviseurs binnen het programma. Daarnaast is er intensieve samenwerking met mobiliteitsmakelaars en projectleiders van de verschillende producten en diensten.
Wekelijks vindt inhoudelijke afstemming plaats met collega’s van marketing, communicatie en gedrag over voortgang, resultaten en ontwikkelingen. De senior communicatieadviseur is 20 uur per week inzetbaar vanaf 1 januari 2026, in totaal is dit 940 uur verspreid over 47 werkwerken per jaar.
Communicatie en rapportage:
De senior communicatieadviseur rapporteert maandelijks over voortgang en resultaten aan de regisseur marketing, communicatie en gedrag. Eens per kwartaal vindt een voortgangsoverleg plaats. Bij vragen of knelpunten in de uitvoering wordt direct afgestemd met de regisseur.
Beëindigingsvoorwaarden:
De opdracht eindigt uiterlijk 31 december 2026, of eerder wanneer het afgesproken resultaat is behaald. Indien voortgang of kwaliteit onvoldoende blijkt uit de kwartaalrapportages, behoudt de opdrachtgever het recht de overeenkomst tussentijds te beëindigen. De opzegtermijn bedraagt één maand.
Uitvoering van het werk
Het werk wordt volledig zelfstandig ingericht, verantwoording achteraf op basis van behaalde doelen. De senior communicatieadviseur werkt zowel op locatie als online (geen vaste werktijden). Brainport Bereikbaar heeft een kantoorruimte in Eindhoven (Melt TQ gebouw) waar opdrachtnemer minimaal 1 keer per week verwacht wordt.
Middelen
Als opdrachtnemer maak je gebruik van je eigen ICT-middelen (o.a. laptop en telefoon). Opdrachtgever zorgt voor een Office365-account o.a. ter ondersteuning van de samenwerking in het programma.
De geschikte kandidaat beschikt over onderstaande expertise en competenties:
Kennis
Ervaring
Competenties
Interviewplanning
De MRE wenst snel te kunnen schakelen en is derhalve op zoek naar iemand die per 5-1-2026 beschikbaar is voor gemiddeld 20 uur per week. Interviews staan gepland op woensdag 26 november en donderdag 27 november 2025 (n.t.b. door opdrachtgever digitaal of fysiek in Eindhoven).
Het betreft een inhuuropdracht voor 12 maanden en loopt van 5 januari 2026 tot en met 31 december 2026. De MRE houdt de mogelijkheid open om deze periode met 2x 12 maanden te verlengen.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox