Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden
max €100 per uur
Utrecht
20 uur per week
05 oktober 2021
05 juli 2022
Organisatie
Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden zorgt voor veilige dijken, schoon water en droge voeten in het zuidelijk deel van de provincie Utrecht en een klein deel van Zuid-Holland. Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden is één van de 21 waterschappen in Nederland. Het waterschap is, net als een gemeente, een lokale overheid. Het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) bestaat uit een algemeen bestuur, een college van Dijkgraaf en Hoogheemraden en meer dan 500 medewerkers.
HDSR is in transitie om voorbereid te zijn op de veranderende opgaves die van buitenaf op haar af komen. HDSR staat voor een grote opgave: in de komende jaren zal zij een forse inspanning doen en bijdragen aan het Hoog Water Beschermingsprogramma. Dit maakt dat er aanzienlijke projecten gestart zijn en worden.
Neem eens een kijkje in onze keuken: http://bit.ly/2fCjJnb
OpdrachtContext
HDSR gaat het Enterprise Asset Management platform van Ultimo implementeren (voorzien van verschillende functionaliteiten in de Technical en InfraAsset Management omgevingen) voor twee afdelingen Zuiver en Waterbeheer (in de cloud).
Afdeling Zuiver
Sinds 2016 maakt Zuiver gebruik van Ultimo Maintenance als onderhoud beheersysteem (OBS). Het OBS draait op de infrastructuur van HDSR (on premise). Voor de afdeling Zuiver ligt de focus op het migratie-traject van on premise naar de cloud. Tegelijkertijd is het van belang dat de tijdens het migratie-traject risico’s van de “nieuwe” applicatie beheerst worden en de kansen herkent worden.
Afdeling Waterbeheer
Waterbeheer heeft tot 2018 gebruik gemaakt van een ander OBS: GISIB. Dit OBS is in onbruik geraakt als gevolg van personele wijzigingen en het verlies van kennis. Momenteel maakt Waterbeheer op beperkte schaal ook gebruik van Ultimo Maintenance voor het vastleggen van onderhoudswerkzaamheden.
Waterbeheer is gestart met het opzetten van Asset Managementteams en wordt het asset management verder geprofessionaliseerd. Een OBS is een noodzakelijk fundament voor deze professionalisering. Daarnaast vereisen ook grote projecten, bijvoorbeeld de projecten van het Programma Sterke Lekdijk, een gestructureerde en gestandaardiseerde vastlegging en uitwisseling van gegevens over assets.
Jouw opdracht Voor de implementatie van dit EAM platform voor Waterbeheer en Zuiver zoekt HDSR een ervaren projectmanager. De projectmanager maakt deel uit van de I&A organisatie, die de projectmanager detacheert voor het project. De operationele aansturing vindt plaats vanuit de opdrachtgever: de manager Waterbeheer.
Als projectmanager werk je intensief samen met de inhoudelijke trekkers (technisch managers) en key-users van Waterbeheer en Zuiver en ben je het aanspreekpunt voor de leverancier Ultimo. Je bent integraal verantwoordelijk voor het project, dus voor zowel de (technische en functionele) inrichting van het OBS als de implementatie in de gebruikersorganisatie van Waterbeheer en Zuiver.
Binnen de scope van dit project vallen tenminste:
De werkzaamheden van de projectmanager zijn o.a.:
Afdeling informatie
Het I&A team bestaat uit 60 medewerkers met twee leidinggevenden. In deze periode van Corona wordt er veel overlegd via MS Teams.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox