gemeente Leidschendam-Voorburg

Projectleider Wonen met zorg

gemeente Leidschendam-Voorburg

De opdracht­omschrijving

Werken bij Leidschendam-Voorburg

Dat betekent, werken voor een sociale en ondernemende gemeente met ongeveer 75.000 inwoners. We werken aan de gezamenlijke ambitie om de best mogelijke dienstverlening te bieden aan de inwoners, bedrijven en instellingen.

Wij werken informatiegestuurd en zijn toekomstgericht. We stimuleren klantgerichtheid en het nemen van eigen initiatief bij onze medewerkers. De lijnen zijn kort, we kennen elkaar en we weten wat er speelt. Dit alles doen we onder het motto: Vertrouwen, Verbinden en Verantwoordelijkheid. Het medewerkersonderzoek 2019-2020 wees uit dat medewerkers het vertrouwen van hun werkgever waarderen en dat het hen zelfstandiger en flexibeler maakt. Deze positieve waardering leverde het keurmerk “Beste werkgever” op.

Afdeling
De ontwikkelafdeling Maatschappelijke en Ruimtelijke Ontwikkeling (MRO) kent ongeveer 85 enthousiaste medewerkers verdeeld over 3 teams: Maatschappelijke Ontwikkeling, Locatieontwikkeling en Ruimtelijke Ontwikkeling. De ontwikkelafdeling is verantwoordelijk voor het realiseren en faciliteren van ruimtelijke- en maatschappelijke opgaven en draagt hiermee bij aan een duurzame leefomgeving. De teams doen dit integraal, samen met burgers, bedrijven, plaatselijke en regionale partners. De teams doen dit integraal, samen met burgers, bedrijven, plaatselijke en regionale partners. De nu beschikbare opdracht ressorteert in het cluster wonen binnen team Ruimtelijke Ontwikkeling.

Opdracht

Met de vaststelling van het Bestedingsplan Langer zelfstandig wonen Leidschendam-Voorburg 2021 t/m 2030 kan de gemeente uitvoering geven aan de totstandkoming van (innovatieve) woonvormen en flexwoningen in Leidschendam-Voorburg. Binnen de bestaande woningbouwprojecten maakt de gemeente zich hard om woningen toe te voegen voor inwoners met een zorgvraag, onder andere uitstromers uit jeugdhulp. Binnen het bestaande woningbouwprogramma stuurt de gemeente bij een aantal woningbouwprojecten – waar dat passend is – op de vestiging van een zorgfunctie met eerstelijns- en/of tweedelijnszorg in de plint van het woongebouw met daarboven over één of meer verdiepingen extra woningen. Zo ontstaan er kansen voor levendige en attractieve plinten door de vestiging van een zorgfunctie met daarboven (collectieve) woningen voor inwoners met en zonder zorgvraag. De gemeente zet zich samen met woningcorporaties en aanbieders van zorg- en welzijnsvoorzieningen in voor de realisatie van deze woningen en zorgfuncties.

De op te leveren resultaten van de externe projectleider zijn:

Stap 1 – Inventarisatie- Inventarisatie van de actuele vraag naar woonzorgconcepten en kansen tot inpassing van deze vraag binnen de bestaande woningbouwplannen met aansluiting bij bestaande welzijns- en zorgvoorzieningen.
- Inventarisatie kansen voor woonzorgvormen / binnen het bestaande woningbouwprogramma Leidschendam-Voorburg, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen de locaties waar de gemeente Leidschendam-Voorburg wel eigenaar is van de grond en de locaties waar de gemeente geen grondeigenaar is.
- Inventarisatie haalbaarheid ingekomen initiatieven wonen met zorg vanaf 2017 tot heden.

Stap 2 – Plan van aanpak en inrichting taskforce

  • Inrichting en trekker taskforce realisering woonzorgvormen en flexwoningen in aansluiting op bestaande organisatorische setting en procedures.
  • Verkenning met zorgorganisaties met welke gezamenlijke kwaliteiten kwetsbare groepen kunnen worden ondersteund.
  • Gezamenlijk met welzijns-/woon- en zorgpartners een project opzetten binnen bestaande woningbouwplannen in één of meer wijken waar een zorginstelling staat.
  • Het aanwijzen van één of meer bestaande woningbouwlocaties waar mogelijkheden (onder andere juridisch, stedenbouwkundig, financieel, businesscase) bestaan tot vestiging van woonzorgvormen, ofwel via ophoging van het geplande woongebouw ofwel binnen de bestaande plot waarvoor nog geen woningbouwplan is ontwikkeld.
  • Het voorbereiden van de bestuurlijke besluitvorming tot vestiging van woonzorgvormen of flexwoningen binnen de bestaande woningbouwlocaties.
  • Het bij de aangewezen locaties zorgdragen voor een sluitende businesscase.
  • Het aanjagen van de besluitvorming tot de benodigde scopewijziging van één of meer woningbouwprojecten, voor zover de kansen zich voordoen bij lopende projecten.
  • Opstelling businesscase inclusief de opties voor financiering c.q. participatie van welzijns-, woon- en zorgpartijen, onder andere zorgverzekeraars en woningcorporaties.
  • Indien nodig voorbereiding subsidieaanvraag op grond van de Subsidieregeling Woonvormen senioren Zuid-Holland van de Provincie Zuid-Holland (zie bijlage voor toelatingscriteria) als onderdeel van het sluitend maken van de businesscase.
  • Vaststellen mogelijke investeringen gemeente en (maatschappelijke) partners in de realisering van zorgfuncties in de plint met daarboven een (collectieve) woonvorm voor inwoners met een zorgvraag, eventueel met gebruikmaking van de Subsidieregeling van de Provincie als onderdeel van het sluitend maken van de businesscase.
  • Inzicht in de mogelijke vertraging per aangewezen locatie op de woningbouwplanning, een beschrijving van de consequenties van de mogelijke vertraging en de verantwoordelijkheid voor die consequenties.

Stap 3: Uitvoering plan van aanpakDe projectleider zal de volgende werkzaamheden uitvoeren:
- Inventarisatie speelveld voor realisatie wonen met zorg in Leidschendam-Voorburg.
- Gesprekken met maatschappelijke en commerciële partners op het gebied van wonen en zorg (zie inventarisatie Maarten de Vries voor KPP – maatschappelijke functies).
- Uitvoering scan bestaande woningbouwprojecten.
- Afstemming met AOG’s en projectleiders woningbouwprojecten.
- Participatie in onderhandeling met particuliere eigenaren / ontwikkelaars over de vestiging van zorgfuncties in de plint van het geplande woongebouw met woningen voor inwoners met een zorgvraag erboven.
- Ondersteuning projectleiders bij vastleggen afspraken met externe partijen over proces, taakverdeling, planning, realisatieverplichting wonen met zorg in Intentie- en anterieure overeenkomsten.
- Sturing / begeleiding vestiging woonzorgconcept.

 

Competenties

Verantwoordelijkheid: Je komt gemaakte afspraken na en accepteert de gevolgen die voorvloeien uit het eigen handelen.
Oordeelsvorming: Je weegt gegevens en mogelijke handelwijzen in het licht van relevante criteria tegen elkaar afom tot realistische beoordelingen te komen.
Regisseren: Je bent in staat belangen opinies en inbreng van diverse partijen samen te brengen en geeft vorm aan en richtingaan (uiteenlopende) samenwerkingsverbanden en realiseert een gemeenschappelijk resultaat.
Samenwerken: Je voert in een team een opdracht uit en draagt bij aan de harmonie van de groep en aan deoptimale inzet van de leden ten behoeve van het groepsdoel, desnoods ten koste van eigenkorte termijn belangen.
Resultaatgerichtheid: Je bent in staat heldere doelstellingen en resultaten te formulieren en je bent er actief op gericht om deze te behalen.

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Aantoonbare inhoudelijke en financiële kennis van innovatieve woonzorgconcepten (duidelijk weergegeven in het cv middels een toelichting).
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.

De Wensen

  • Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring binnen een gemeente in de afgelopen 10 jaar. (25 pt)
  • Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als Projectleider binnen het vakgebied wonen in de afgelopen 5 jaar. (30 pt)
  • Je hebt een afgeronde hbo bachelor opleiding in het vakgebied wonen en woonbeleid. (15 pt)
  • Je bent per 15 oktober 2021 voor minimaal 24 uren per week beschikbaar voor de gehele inhuurperiode incl. eventuele verlengingen. (10 pt)
  • Aantoonbare kennis van complexe maatschappelijke processen, vraagstukken en beleidseffecten (duidelijk weergegeven in het cv middels een toelichting). (20 pt)

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox