Gemeente Venlo

Projectleider 'Community of Practise' voor de RES Noord- en Midden Limburg

Gemeente Venlo

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Regionale Energie Strategie (RES) Noord- en Midden Limburg (NML) De RES-partners nemen binnen Noord- en Midden-Limburg medeverantwoordelijkheid voor een duurzame energietransitie van gigantische proporties. Deze is omvangrijk, complex en betreft vaak gemeentegrens overstijgende vraagstukken. De benodigde expertise is schaars en zullen overheden gezamenlijk verder moeten opbouwen om de afhankelijkheid van de markt te verminderen. Door samen te werken binnen de RES NML zal de implementatie van het klimaatakkoord sneller gaan en worden maatschappelijke kosten bespaard. Door samenwerking in RES-verband hebben inwoners en externe stakeholders lagere coördinatie– en uitvoeringskosten. Samenwerking biedt mogelijkheden om de regie beter zelf in de hand te houden en bewustere keuzes te maken.

Community of practise In het vervolg van de RES NML wordt kennisdeling steeds belangrijker. Ontwikkelingen gaan snel, partners krijgen met dezelfde vraagstukken te maken en hebben vaak niet de capaciteit om al deze vraagstukken individueel aan te pakken. In regio Noord- en Midden-Limburg bestaat er al een netwerk van partners en belanghebbenden die elkaar met enige regelmaat opzoeken. Echter, bestaat er de wens om dit netwerk zodanig te versterken en uit te bouwen dat er gesproken kan worden van een hechte community waarbinnen de kennis over bestaande grenzen heen makkelijk en actief gedeeld wordt met elkaar.

Een community is een “gemeenschap van mensen die zich verbonden voelen doordat ze gezamenlijke doelen en/of ambities hebben”. Dit is een intensievere vorm van verbinding dan een netwerk, waarin er “regelmatige communicatie plaatsvindt tussen deelnemers". In de community zoeken mensen verbinding met elkaar op door iets wat hen raakt, zoals een gemeenschappelijke ambitie, probleem of vraagstuk. Er moet een duidelijke drijfveer zijn om met elkaar de verbinding op te zoeken. Zodra deze verbinding ook impact gaat creëren, wordt de community waardevol voor de individuen en zullen zij uit zichzelf de community opzoeken.

De RES NML is in de positie om de community te bouwen, managen en beheren tot een Community-of-Practise (CoP), waarbij de verwachting is dat een Community-of-Practise, zoals de RES NML die voor ogen heeft, zich tevens digitaal manifesteert. Zo faciliteert de RES NML kennisdeling binnen de regio op een structurele wijze.

Duur opdracht
Het betreft een tijdelijke opdracht van 18 uren per week tot 01 juli 2022, met opties op verlenging. Het eerste half jaar is de inzet 18 uur per week. Daarna wordt het halfjaarlijks herijkt, waarbij nu de verwachting is dat het aantal uren 18 zal blijven. De samenwerking zal in het jaar 2022 naar een structurele organisatie RES NML gaan doorgroeien, waarbij de verwachting is dat deze functie in de structurele organisatie zal blijven bestaan.

Kandidaatomschrijving

Als Projectleider Community of Practise RES
word jij verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling en uitvoering van de 'Community of Practise'. In hoofdlijnen is dit je takenpakket: 

  • Je zorgt voor Informatiedeling met als doel overzicht en efficiency te creëren van alle activiteiten in de regio rondom de energietransitie;
  • Je zorgt voor verbinding en samenwerking tussen professionals die werken aan het stimuleren van de energietransitie;
  • Je zorgt voor de borging van kennis binnen de regio;
  • Je legt verbinding tussen partners en belanghebbenden, om toegang tot veel specialistische kennis aan te bieden en de belanghebbenden een (digitaal) platform te bieden om hun kennis te delen en nieuwe samenwerkingen aan te gaan;
  • Je legt verbindingen tussen thema’s van de werkgroepen en de Communicty of Practise binnen de RES NML;
  • Je bent verantwoordelijk voor het content managent van de social media RES NML;
  • Je bent verantwoordelijk voor het plaatsen van content en het (technisch) ondersteunen van (de organisatie van) activiteiten gerelateerd aan de community.


Heb jij het in je? Als Projectleider Community of Practise RES vragen wij van jou de volgende onmisbare competenties;

  • Mondelinge en schriftelijke vaardigheden
  • Kwaliteitsgerichtheid
  • Resultaatgerichtheid
  • Klantgerichtheid
  • Organisatietalent
  • Flexibel gedrag

De offerte graag aanleveren/uploaden als pdf bestand Heb je je nog niet geregistreerd als aanbieder op banenpleinlimburg.nl, dan adviseren wij je hiervoor op korte termijn zorg te dragen. Je kunt helaas zonder registratie geen offertes indienen voor de lopende opdrachten. Na goedkeuring van de registratie kun je via www.banenpleinlimburg.nl offertes indienen voor nieuwe opdrachten.     

Interviewplanning

De gesprekken vinden plaats in de week van maandag 21 februari tot en met vrijdag 25 februari. We verzoeken de kandidaten nadrukkelijk hiermee rekening te houden. Contact over de opdracht en/of procedure loopt uitsluitend via de Inhuurdesk Banenplein Limburg. Wij verzoeken u dan ook vriendelijk hierover geen contact met gemeente op te nemen.

Toelichting op rooster

- verlenging 3x6 maanden, opzegbaar per maand - deze opdracht kan evt. gecombineerd worden met de functie Communicatie-ondersteuner; dan totaal 36 uur per week

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Opleiding Op cv aantoonbare relevante HBO opleiding op het gebied van communicatie of multi media design. Benoem op de cv de naam van de opleiding en datum waarop het diploma is behaald.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.

De Wensen

  • Kennis Op cv aantoonbaar actuele kennis van off- en online media, onderbouwd met 2 voorbeelden van actieve deelname in de afgelopen 2 jaar. Duidelijk vermelden op cv!
  • Werkervaring Op cv aantoonbare affiniteit en werkervaring met social media'', waarin de eigen rol daarin helder omschreven wordt; duidelijk vermelden op cv!
  • Werkervaring Op cv minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het opzetten van (digitale) 'communities'; onderbouwd met 2 voorbeelden binnen de afgelopen 2 jaar; duidelijk vermelden op cv!
  • Werkervaring Op cv minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het organiseren van kennisdeling; onderbouwd met 2 voorbeelden binnen de afgelopen 2 jaar. Duidelijk vermelden op cv!
  • Interview Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria. 1. Klik met de organisatie 5% 2. Motivatie hoe kandidaat invulling gaat geven aan de opdracht 10% 3. Daadwerkelijke aansluiting op de gestelde criteria   10%

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox