Stedin Groep

Project management officer

Stedin Groep

De opdracht­omschrijving

Werk jij graag aan overzicht, structuur en besluitvorming in een complexe omgeving? En wil je bijdragen aan maatschappelijke opgaven zoals de energietransitie, zonder direct een zware senior- of leadrol te vervullen? Dan is deze rol binnen de Programma Regie Organisatie (pRO) iets voor jou! 

Stedin zoekt namens de Programma Regieorganisatie (pRO) een Allround senior Portfolio Officer die bijdraagt aan het richting geven van het strategisch beheer van projecten, programma’s en investeringen binnen het domein Klant & Markt.  

Over ons samenwerkingsverband 

De pRO is sinds 2020 een virtuele netwerkorganisatie waarin de acht Nederlandse netbeheerders samenwerken aan digitalisering, standaardisatie en sectorvernieuwing binnen het domein Klant & Markt. Als strategisch platform ondersteunt pRO de energietransitie door het vormgeven en uitvoeren van marktprocessen rondom energiedata. Binnen dit hybride samenwerkingsverband werk je aan het versterken van portfolio-gericht werken. 

Jouw rol als allround senior Portfolio officer 

Als allround portfolio officer ondersteun je de pRO bij het organiseren, inzichtelijk maken en verbeteren van portfolioprocessen. 

Je hebt in deze opdracht een uitvoerende en ondersteunende rol met een beperkte eigen beslisbevoegdheid, waarbij je werkt onder inhoudelijke aansturing van meer ervaren portfoliomanagers. 

Je combineert portfolio‑ondersteuning met allround PMO‑werkzaamheden, en levert daarmee een belangrijke bijdrage aan overzicht, samenhang en betrouwbare stuurinformatie. 

Wat ga je doen? 

Je ondersteunt onder andere bij: 

  • Portfolio & sturing 

  • Onderhouden en actualiseren van portfolio‑overzichten 

  • Meehelpen opstellen en implementeren van portfolioprocessen 

  • Maken werkinstructies ten behoeve van de voortbrenging 

  • Meewerken aan dashboards en rapportages (bijv. in Power BI) 

  • Signaleren van afhankelijkheden, knelpunten en aandachtspunten 

  • PMO & organisatie 

  • Opstellen en bijhouden portfolio eventkalender 

  • Voorbereiden, organiseren en vastleggen van overleggen en besluitvorming 

  • Opstellen en bijhouden van planningen en actielijsten  

  • Bewaken van afspraken, acties en deadlines 

  • Meewerken aan het verbeteren en standaardiseren van werkwijzen 

  • Opstellen van presentaties, notities en managementinformatie 

Je fungeert als schakel tussen inhoud, organisatie en uitvoering. 

Wie ben jij?  

  • Je bent een gestructureerde en analytische professional die zich comfortabel voelt in een ondersteunende en organiserende rol binnen een complex stakeholderveld. 
  • Jij bent een doener en je faciliteert niet alleen, maar je draagt ook actief bij aan procesverbetering en implementatie. 
  • Je werkt zorgvuldig, houdt overzicht, je bent communicatief vaardig en je durft vragen te stellen en last not but least je bent organisatiebewust. 

Je beschikt daarnaast over  

  • Een afgeronde HBO opleiding 
  • Minimaal 5 jaar ervaring met project‑, portfolio‑ondersteuning (bijv. PMO, projectondersteuner, junior consultant of vergelijkbaar) 
  • Affiniteit met portfoliosturing 
  • Ervaring met agile werken en verandertrajecten 
  • Aantoonbare kennis en ervaring met SAFe Agile
  • Vaardig met MS Office; ervaring met Teams, SharePoint, Jira of Power BI is een pré 
  • Goede beheersing van de Nederlandse taal 

 

De Eisen

  • Kandidaat heeft een afgeronde HBO opleiding.
  • Het CV is voorzien van referenties (naam, functie en contactgegevens referent) of deze kunnen op aanvraag aangeleverd worden.
  • Kandidaat dient de Nederlandse taal machtig te zijn in woord en geschrift, een aanbieding op deze aanvraag is hierbij een akkoordverklaring
  • Uit het CV blijkt dat kandidaat 5 jaar ervaring heeft met project‑ portfolio‑ondersteuning.
  • Uit het CV blijkt dat kandidaat ervaring heeft met agile werken en verandertrajecten.
  • Kandidaat heeft aantoonbare kennis en ervaring met SAFe Agile.
  • De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een bureau.

De Wensen

  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. - Goed kunnen plannen - Verantwoordelijkheidsgevoel - Flexibele instelling - Goede communicatieve vaardigheden - Resultaatgericht - Proactief - Luistervaardig
  • Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse declaraties zijn niet toegestaan
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
17 juni 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox