Gemeente Amsterdam
max €125 per uur
Noord-Holland
36 uur per week
18 april 2022
31 december 2022
Opdrachtomschrijving
De gemeente Amsterdam is bezig met de invoering van de Amsterdamse Digitale Werkplek (ADW). De ADW is gebaseerd op Microsoft 365 technologie en wordt ingevoerd in samenwerking met de werkplek partner. Het programma is verantwoordelijk voor het ontwerp, de ontwikkeling en de implementatie hiervan. Speciale aandacht wordt besteed aan gebruikersadoptie.
Met een ambitieuze looptijd maken we de transitie van de oude(re) naar nieuwe werkplek. Daarbij wordt aangesloten op de ontwikkelingen in de markt en krijgen de Amsterdamse collega's nieuwe toepassingen ter beschikking.
De grote uitdaging voor de komende periode ligt in het neerzetten van een maatwerkprogramma, een geschikte implementatiemethodiek ontwikkelen die én steun krijgt vanuit het management én die het haalbaar maakt in een korte tijdsperiode de nieuwe werkplek uit te rollen bij alle ruim 21.000 medewerkers. Deze medewerkers hebben zeer uiteenlopende digitale vaardigheden. Daarnaast moet gezocht worden naar een prettige en effectieve manier van samenwerken met de partner.
Voor het komende jaar zoeken wij nu een nieuwe Programmadirecteur, ter vervanging van de huidige Programmadirecteur. De Programmadirecteur is primair verantwoordelijk voor de dagelijks leiding aan het programma en doet dit op dusdanige wijze dat de betrokken collega's kunnen excelleren. Daarnaast moeten de geplande programmaproducten daadwerkelijk geleverd worden, valt ook de organisatie van de verantwoording, voortgangsmonitoring en rapportage, communicatie over het programma, kostenbeheersing, business alignement en aansluiting tussen het programma en de overige IT-infra projecten binnen het werkpakket van de programmadirecteur.
Resultaten
-De Programmadirecteur bepaalt, samen met het programmateam, de strategie voor het betreffende onderwerp;
-De Programmadirecteur bereidt de implementatie van de ADW voor, zorgt voor besluitvorming en zorgt ervoor dat er een implementatieorganisatie komt te staan. Hiermee moet het mogelijk zijn om de medewerkers goed te begeleiden bij de nieuwe manier van werken en moet er een zeker tempo worden bereikt;
-Daarnaast is de Programmadirecteur de sparringpartner voor het management van het I-domein en specifiek de directie Digitale Voorzieningen;
-De Programmadirecteur rapporteert aan de Directer Digitale Voorzieningen (de opdrachtgever) en aan de stuurgroep, waarin business, security, architectuur en automatisering vertegenwoordigd zijn.
Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit vijf clusters, een bestuurs- en concernstaf en zeven bestuurscommissies (stadsdelen). De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De clusters Ruimte en Economie, Sociaal, Dienstverlening en Informatie, Interne Dienstverlening en Stadsbeheer bestaan uit afdelingen die expertise hebben op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/
De opdrachtgever(s)
De directie Digitale Voorzieningen draagt zorg voor het ontwikkelen en beheren van kwalitatief goede en betrouwbare digitale diensten (applicatief en infrastructureel). De directie zal zich de komende jaren ontwikkelen waarbij de werkwijze van de onderdelen op elkaar en de andere directies aan zullen sluiten en de diensten zoveel mogelijk generiek worden aangeboden. De directie draagt zorg voor de overstap naar op cloud gebaseerde diensten en de ontwikkeling en het beheer van o.a. het cloud platform. Een belangrijke taak is de strategisch, tactisch en operationele regiefunctie op externe partners die IT-diensten verlenen aan de gemeente Amsterdam en ook het inkopen van nieuwe diensten en producten namens het hele i-domein. Naast regie op de IT-diensten ontwikkelt de gemeente ook zelf software; deze werkzaamheden maken eveneens onderdeel uit van de directie.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox