De Ronde Venen
max €137 per uur
Utrecht
16 uur per week
27 december 2024
27 juni 2025
Organisatie
Tussen Amsterdam en Utrecht ligt gemeente De Ronde Venen. Een groene oase in een waterrijk gebied met acht kleurrijke dorpen, waar zo’n 45.000 mensen met plezier wonen en werken.
In Mijdrecht staat het gemeentehuis. De thuishaven van ruim 300 hardwerkende en betrokken collega’s. ‘Samen voor elkaar’ echoot door de gangen. Het is de essentie van de organisatieontwikkeling die onze organisatie toekomstbestendig maakt.
Opdracht
Uit vitaliteitsonderzoek in opdracht van de provincie blijkt dat niet alle locaties met recreatiewoningen in onze gemeente vitaal of toekomstig recreatief perspectief hebben. Menig recreatiewoning wordt permanent bewoond bijvoorbeeld. Gemeente en provincie hebben een pilot-gebied benoemd en verschillende toekomstscenario’s ruwweg beschreven. Uit een verkenning blijkt dat een andere bestemming, zijnde bewoning, het meest toekomstbestendig is. Daarom willen wij als gemeente samen met de provincie en de betreffende eigenaren onderzoeken of dit pilot-gebied getransformeerd kan worden naar een woonbestemming en welke ruimtelijke, ecologische en financiële voorwaarden en uitgangspunten daaraan gekoppeld moeten worden.
De samenwerking met de huidige bewoners kent een (zeker vanuit het perspectief van bewoners) lange voorgeschiedenis, waarbij verwachtingen, wensen, belangen en behoeften lang niet altijd dezelfde zijn. Bovendien is een transformatie een complex proces met (soms strijdige) lokaal en provinciaal beleid, verschillende betrokken overheden met een eigen rol en verantwoordelijkheid, soms botsende belangen en de combinatie van een intensief maar langdurig traject. Ook dient rekening gehouden te worden met aanpalende ontwikkelingen. Bovendien is transformatie een politiek gevoelig onderwerp. Op basis van de inzet van het Expertteam Vakantieparken van RVO/ROV is gebleken dat het procesmanagement dient te worden aangestuurd door een stevige en ervaren procesmanager, die als gesprekspartner wordt geaccepteerd door de betrokken partijen. Deze pilot kan daarmee ook gebruikt worden om ervaring op te doen voor andere gebieden. Wij stellen daarom de volgende eisen.
Competenties
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox