Gemeente Amsterdam

Oracle database administrator

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
De directie Grond en Ontwikkeling is op zoek naar ervaren enthousiaste Oracle DBA’er om het programma NISE te helpen met het ontwikkelen, beheren en door ontwikkelen van het nieuwe informatielandschap en zowel ook het oude landschap van Erfpacht & Uitgifte.

Het programma NISE valt onder de afdelingen Digitale voorzieningen en Informatievoorziening van Ruimte en Economie voor het IV-account van de directie Grond en Ontwikkeling. Het vernieuwingsproject NISE valt ook onder de afdeling Informatievoorziening Erfpacht & Uitgifte van het I-Domein. De opdrachtgever is de afdelingsmanager van de afdeling Erfpacht en Uitgifte. Erfpacht & Uitgifte (E&U) voert het Amsterdamse erfpachtstelsel uit, zodat de waarde en het gebruik van de grond ten dienste komen van de ontwikkeling van de gemeente en haar inwoners en bedrijven. Het erfpachtuitgifte en -beheerproces is onderdeel van de keten gebiedsontwikkeling. Het is in feite het sluitstuk daarvan, maar in sommige gevallen ook weer een beginpunt; denk aan transformatie en herontwikkeling van bestaande erfpachtrechten.

Het programma NISE heeft als doel om het Informatielandschap van de afdeling Erfpacht & Uitgifte in ongeveer twee jaar tijd te moderniseren en te vervangen door een nieuw component-gebaseerd stabiel, veilig en flexibel landschap. De architectuur is gebaseerd op de common ground principes die zorgen voor structuur en flexibiliteit, en is opgebouwd conform het vijf lagen model. De ontwikkeling gebeurt door drie agile teams, elk met hun eigen expertise. De drie teams worden ondersteund door een stevige programmaorganisatie, waarbij de productmanager, software & integratie architect en release train engineer in de lead zijn.

Werkzaamheden

  • Je hebt het dagelijks beheer van de Oracle omgeving;
  • Het up-to-date houden van onze omgevingen, standaarden en documentatie;
  • Incident- en probleemmanagement;
  • Testen en monitoring van de productiesystemen.


Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
De afdeling Informatievoorziening werkt voor het hele Cluster Ruimte en Economie en voorziet burgers, bedrijven en bezoekers van Amsterdam van informatie. Deze informatie is hoofdzakelijk gericht op erfpacht. We stellen de informatie ook beschikbaar voor onze stedelijke collega’s en externe ketenpartners. In toenemende mate voorzien we zelfs apparaten van informatie. Dat doen we met softwaretoepassingen, gegevensbestanden en documentverzamelingen. Binnen het I-Domein valt Informatievoorziening Erfpacht en Uitgifte verzorgt het VES team het beheer en ontwikkeling van applicaties op het gebied van de directie Erfpacht & Uitgifte. De medewerkers uit het team werken volgens het Agile model binnen in meerdere multidisciplinaire teams. Binnen deze Agile-teams vindt zowel de vernieuwing als het reguliere beheer op de applicaties plaats.

De Eisen

  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een hbo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • Eis - Kennis  De aangeboden kandidaat beschikt over diepgaande kennis van Oracle v11-v19. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • Eis - Kennis De aangeboden kandidaat beschikt kennis van Enterprise manager 13.5 en Postgress 12.1. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.

De Wensen

  • Wens - Kennis De aangeboden kandidaat beschikt over kennis van Linux.  Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft ervaring met scripting, zoals Python, Powershell, en ontwikkeltechnieken, infrastructuur en technische architectuur. Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het werken bij een overheidsinstantie.  Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.
  • Wens - Kennis De aangeboden kandidaat beschikt over kennis van Identity management (OID, LDAP,SSO).  Dit dient duidelijk geel gemarkeerd in het cv te staan.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
04 november 2025 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox