Stedin Groep
geen max tarief
Zuid-Holland
40 uur per week
31 augustus 2023
29 februari 2024
Optimaal benutten van ons netwerk als onderdeel van de energietransitie.
Door de energietransitie vinden er grote veranderingen plaats in de energienetten. De groei in duurzame energiebronnen (windparken, zonnepanelen), de steeds toenemende energievraag (elektrificatie van de industrie, elektrische auto’s, warmte pompen, etc.) en nieuwe businessmodellen zoals grootschalig energieopslag leggen een enorme belasting op deze energienetten en stellen de netbeheerders voor complexe uitdagingen. Verduurzaming van energiebronnen leidt tot een grote variatie in vraag en aanbod. De toenemende elektrificatie leidt tot congestie in de netten waardoor nieuwe klanten niet aangesloten kunnen worden en bestaande klanten niet kunnen groeien. Een belangrijke strategische opgave voor Stedin is om de beschikbare ruimte op het energienet optimaal te benutten en zodoende congestie te voorkomen. Congestiemanagement moet hier sturing aan geven en is voor Stedin een relatief jonge keten, die momenteel vol in ontwikkeling is.
De opgave voor de korte termijn op dit vlak is ambitieus en helder tegelijk:
“zorg ervoor dat je in september 2024 in staat bent om 200 congestiegebieden te managen”
Deze opgave vraagt grote aanpassingen van de organisatie in de vorm van aangepaste processen, datastromen, applicaties en technologieën.
Hierbij vormt 2024 slechts een tussenstap in de opmaat naar grotere aantallen en gevraagde flexibiliteit. Er is grote behoefte aan meer en adequaat inzicht in potentiële congestiegebieden, marktpartijen en flexibele contracten. In het afroepen van deze contracten en administratief afhandelen daarvan, maar ook de mogelijkheid om direct in gebieden in te grijpen.
De architectuurontwerpen, kaders en richtlijnen die hiervoor het fundament vormen en de toekomstige inrichting van de organisatie en de weg daar naartoe beschrijven, worden momenteel samengesteld. Gezien het grote organisatorische belang, de complexiteit, veelheid aan specialismen en betrokken organisatie onderdelen is het cruciaal om het architectuur proces onder regie van een lead architect uit te voeren.
In 2023 willen we grote stappen zetten
Gezien de uitdagingen willen we in 2023 een aantal architectuur producten vaststellen die richting geven aan de lange termijn ontwikkeling alsmede oplossingen bieden voor de korte termijn opgave. Van de lead architect verwachten wij dat samen met het architectuurteam de navolgende producten worden opgesteld:
We zijn op zoek naar een senior architect die ons hierbij kan helpen.
Als Lead Architect kom jij het Enterprise Architectuurteam versterken en geef je regie aan een agile team enterprise- en solution architecten, productmanagers en RTE’s aan de realisatie van de gevraagde architectuur producten. Je hebt op wekelijkse basis afstemming met de business owner.
Taken en verantwoordelijkheden waar jij je prettig bij voelt.
Welke competenties neem je mee:
Stedin wil gebruik maken van kennis en ervaring die andere grote bedrijven op dit vlak al hebben opgedaan. Om die reden zoeken we een lead architect die aantoonbaar doorslaggevend is geweest bij het inrichten van de IT technologie bij één of meerdere andere grote organisaties. Het wordt jouw taak om samen met onze enterprise- en solution architecten de hierboven genoemde producten vorm te geven. Vervolgens verwachten we dat jij – nadat de genoemde producten zijn opgeleverd, vastgesteld en goedgekeurd nog enige tijd bij Stedin betrokken blijft om als ‘conceptbewaker’ de realisatie in goede banen te leiden.
Praktische zaken:
Wij gaan ervan uit dat de opdracht een doorlooptijd heeft van 1 jaar. Waarbij de eerste 6 maanden (opleveren visie, doelarchitectuur, roadmap…) 4 dagen per week Daarna (begeleiding realisatie, governance en inrichtingsvoorstel beheer) in overleg We verwachten dat de ‘rol’ van platform architect uiteindelijk overgedragen moet worden aan een nog te werven interne Stedin medewerker. Werkzaamheden vinden overwegend plaats bij Stedin kantoor te Rotterdam (Blaak). Je maakt onderdeel uit van het CIO-office (Enterprise- en Solution architecten) maar je werkt ook veel samen met het team Blue Sky.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox