Project
Gezocht voor project, met 2 productfases
- Allround informatieanalist
- Onderwerpen: voorbereiding aanbesteding zaaksysteem, met focus om (bestaande) processen beschrijven en requirements opstellen voor de aanbesteding.
Opdrachtomschrijving
- Opdracht is om aanbesteding van een nieuw zaaksysteem voor te bereiden en hiervoor verschillende producten op te leveren.
- Prioriteit is het documenteren van de processen van de gebruikers van huidige zaaksysteem. Deze kunnen vervolgens gebruikt worden voor de aanbesteding. Kernwoorden zijn hierbij: cao zaak- en documentbeheer, Duto/mdto, voldoen aan de Archiefwet, privacy en koppelingen met eDepot & DWH. Je maakt gebruik van het globale adviesplan en architectuurplan en/of transitie-roadmap.
- Daarna dient alvast gestart te worden met inventarisatie van alle eisen en wensen, conform (Europese) aanbesteding. Je werkt samen met de projectleider, een solution architect, informatie- & dataanalist en FB’ers.
- De afgelopen jaren zijn veel richtlijnen aangescherpt. Deze richtlijnen, beleid-, wet- en regelgevingen neem jij uiteraard mee. Belangrijke uitgangspunten zijn o.a. Archivering by design, Woo by design, maar uiteraard ook Privacy, data en Security by design.
Achtergrond opdracht
- Er zit een link tussen het integrale onderzoekssysteem waaraan momenteel gewerkt wordt en het zaaksysteem. Cao’s komen via het zaaksysteem binnen. Onderzoekers maken gebruik van deze cao’s en halen deze op dit moment handmatig uit het zaaksysteem. Er wordt momenteel gewerkt aan een nieuw en toekomstbestendig onderzoekssysteem, incl. koppelingen.
- Er is een uitgebreide analyse op het gebied van IV-en ICT-landschappen uitgevoerd en daarover een adviezen uitgebracht door een enterprise en solution architect. Een van de aanbevelingen is om een integrale & geïntegreerde oplossing te gaan realiseren, van (standaard) tools die goed samenwerken met een nog te realiseren gegevensbron (database, dwh), als eigen en onafhankelijke bron en diversen tooling, voor de onderzoekers. Het andere advies is i.v.m. einde contract, de aanbesteding van zaaksysteem tijdig te starten.
Fases
Het project bestaat uit (architectuur / scope) verschillende fases.
Over de klant:
Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) werkt aan een sociaal en economisch krachtig Nederland in Europa, met werk en bestaanszekerheid voor iedereen. De bewindslieden zijn onder meer verantwoordelijk voor het arbeidsmarktbeleid, inclusief migratie en vrij verkeer van werknemers, uitkeringen en re-integratie, inkomensbeleid, het combineren van arbeid en zorg, arbeidsomstandighedenbeleid en inspectie daarop. Er werken ongeveer 2200 medewerkers bij het ministerie van SZW.