gemeente Utrecht
geen max tarief
Utrecht
8 uur per week
01 mei 2024
01 mei 2025
Utrecht is al geruime tijd een van de snelst groeiende steden van Nederland, we verwachten in 2027 meer dan 400.000 inwoners te tellen. Daarnaast behoort Utrecht tot de meest concurrerende regio’s van Europa. Om deze groei in goede banen te leiden werken we hard aan nieuwe en innovatieve oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken, op het gebied van bereikbaarheid, duurzaamheid, veiligheid en gezondheid. De maatschappelijke opgaven van de stad zijn leidend voor ons werk en bepalen hoe en met welke partners, burgers en andere overheden we samenwerken. Wat er in de stad nodig is staat daarbij centraal. De komende jaren staan we voor forse financiële uitdagingen, die hun weerslag zullen krijgen op het sociale en fysieke weefsel van de stad, en veel van de organisatie zullen vragen.
Dit vraagt om leiderschap en sturing gericht op in control zijn, eigenaarschap, rolvastheid en het boeken van resultaten passend bij de huidige maatschappelijke context. Daar hoort ook een meer zakelijke en toch collegiale samenwerking bij. De gemeentelijke organisatie kent een concerndirectie van drie directeuren en de gemeentesecretaris/algemeen directeur. De concerndirectie heeft een leidinggevende rol richting de dertien organisatiedirecteuren en zes concernmanagers. Deze groep wordt ook wel aangeduid als “de 20”.
De gemeente heeft behoefte aan een begeleider die de concerndirectie en ‘de 20’ kunnen begeleiden in de verdere organisatie- en cultuurontwikkeling. Deze ontwikkeling is onderdeel van de opdracht van de gemeentesecretaris voor de komende 2 jaar. Teamontwikkeling in deze grote groep is een continu proces en ‘de 20’ is daar samen al een tijd in onderweg, waarbij in het verleden al eerder gebruik is gemaakt van externe begeleiding. Er zijn enkele wisselingen geweest in zowel de concerndirectie als ‘de 20’. In november 2023 is de nieuwe gemeentesecretaris gestart en op 1 februari 2024 een nieuwe concerndirecteur Bedrijfsvoering. Ook wisselen er jaarlijks zo’n 2-3 directeuren in de lijnorganisaties.
Onder leiding van een vaste begeleider wil de concerndirectie en ‘de 20’ zich verdiepen en verder ontwikkelen in o.a. hoe samen te werken als team om de realisatiekracht in de organisatie te versterken, mede in het licht van de financiële uitdagingen. Welk leiderschap is daarvoor nodig, welk gedrag laten we daarbij zien? Hoe versterken we de sturing en resultaatgerichtheid met elkaar en worden we met elkaar een lerend team? En hoe dragen we dat uit naar de rest van de organisatie? Als lerende en meer output gestuurde organisatie is er ook behoefte om vast te stellen hoe de beoogde voortgang eruit moet zien en wanneer er sprake is van succesvolle progressie. Voor de teamontwikkeling van de groep van 20 directeuren is inzet van extra ondersteuning nodig.
Je taken zijn:
De begeleiding bestaat uit:
1) teamontwikkeling van de concerndirectie zowel op inhoud als op proces passend bij hierboven omschreven uitgangspunten door het verzorgen van training of andere vormen van coaching op maat waarbij voorbereiding en evaluatie onderdeel is en 2) teamontwikkeling van de voltallige 20.
Jij bent iemand die:
Wij vragen verder:
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox