Stedin Groep

Epic owner consumentenketen

Stedin Groep

De opdracht­omschrijving

Epic Owner Consumentenketen

Door de energietransitie komt er meer werk op ons af dan ooit. Er rijden straks veel meer elektrische auto’s. En we leveren massaal zelf opgewekte energie terug. Vragen van onze klanten worden daardoor steeds complexer en in het net zijn grote aanpassingen nodig. Genoeg te doen bij Stedin dus. Tegelijkertijd zien we op de arbeidsmarkt een tekort aan technici, willen we de kwaliteit van ons werk verbeteren en moet onze efficiëntie omhoog. Dus zoeken we vanuit de afdeling Change Office naar Epic owners die hiermee aan de slag gaan!

De Consumentenketen staat voor enorme uitdaging om het werk dat door de Energietransitie verdubbelt, te kunnen uitvoeren. De urgentie is enorm om processen te verbeteren en daarbij gebruik te maken van digitalisering en innovatie. De afgelopen twee jaar zijn er grote stappen gezet bij de totstandkoming van de Consumentenketen. Dit is aan de supply-kant een samenvoeging van het M&A (Meterkast & Aansluiting) en het A&V (Aansluiting & Vervanging) proces. De komende tijd gaan we ervoor zorgen dat er meer en meer synergie komt tussen deze twee afdelingen. Met een Agile werkwijze gaan we stap voor stap de processen en de onderliggende digitale productiestraten verbeteren. Eén van de belangrijkste epics op dit moment is om de architectuur rondom ‘Productiestraten’ te realiseren.

Je komt te werken bij de afdeling Consument die verantwoordelijk is voor alle werkzaamheden in de meterkast: slimme meters, verlichten & verzwaren van aansluitingen , maar bijvoorbeeld ook Openbare verlichting en Elektrisch vervoer zijn producten binnen de Consumentenketen. Een verscheidenheid aan producten die we efficiënt, kwalitatief hoogwaardig en veilig realiseren. Dit alles doen we door de klant centraal te zetten in onze processen.

Wat ga je doen als epic owner?
Als Epic Owner faciliteer je het proces van de totstandkoming van epics. Je zorgt ervoor dat een epic vloeiend door de verschillende kanbanfases heen wordt geleid met deliverables van hoge kwaliteit. Je zorgt voor draagvlak, tijdige goedkeuring van ideeën en architectuur, een heldere onderbouwing van de kosten en benefits, oplevering van deelproducten en een goede business implementatie.

Het doel van de epic ‘Digitale Productiestraat standaard vormgeven’ is een nieuwe IT ondersteuning ontwikkelen die producten met een hoge mate van automatisering door de keten kan laten verlopen. Op dit moment worden de meter- en aansluitproducten nog door twee verschillende IT-ketens ondersteund en om synergie te halen in de uitvoering gaan we deze stromen samenvoegen. Hiervoor moet een nieuwe ketenorkestratie (BPMN) ingericht worden die de verschillende functies in de keten aan elkaar koppelt. Krijg je energie van het realiseren van strategische veranderingen die bijdragen aan de energietransitie? Ben jij in staat om stakeholders op diverse niveau’s in beweging te krijgen? Weet jij de visie te vertalen naar een heldere aanpak? En ga jij door totdat de verandering echt verankerd is? Dan ben jij de Epic owner die we zoeken!


Jouw werkomgeving
Vanuit de afdeling Change Office zul je onderdeel uitmaken van het dedicated change team voor de Consumentenketen. Samen met collega’s vanuit de business, IT en change office breng je de veranderingen tot een succes, waarbij je optimaal gebruik maakt van elkaars kennis en competenties. We werken volgens ons Stedin@Work concept. Je werkt ongeveer de helft van de tijd op kantoor; de plek waar jij je collega’s ontmoet. De andere helft van de tijd werk je thuis. Wel zo flexibel.

Duur van de opdracht
Het betreft een fulltime opdracht en deze is in eerste instantie voor de duur van een half jaar.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat heeft minimaal HBO werk- en denkniveau
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met het aansturen, faciliteren en implementeren van epics o.b.v. SAFE Agile.
  • Het CV is voorzien van referenties (naam, functie en contactgegevens referent) of deze kunnen op aanvraag aangeleverd worden.
  • - Akkoord procedure en (broker) voorwaarden - Tariefindexatie is niet toegestaan - Na één kalenderjaar kan de kandidaat eventueel kosteloos worden overgenomen door Stedin (LET OP; dit betreft een wijziging per 1 juni 2023) - Indien er sprake is van een deta-vastconstructie dien je de salarisindicatie van de kandidaat te vermelden en eventuele secundaire arbeidsvoorwaarden.
  • (INDIEN DETA-VAST) Indien je een kandidaat aanmeld voor de deta-vastconstructie dien je onderstaande gegevens van de kandidaat in het CV te vermelden. Let op: staan deze gegevens niet in het CV vermeld, wordt de kandidaat afgewezen. - salarisindicatie - eventuele secundaire arbeidsvoorwaarden - akkoordverklaring kosteloze overname na één kalenderjaar - het privé e-mailadres van de kandidaat m.b.t. de aanvraag v.h. online assessment - referenties (naam, functie en contactgegevens referent)
  • •Je hebt ervaring met het aansturen, faciliteren en implementeren van epics o.b.v. SAFE Agile. Je bent een aanpakker, communicatief sterk en neemt betrokkenen makkelijk mee in je plannen. Je maakt gemakkelijk verbinding en vraagt door. Je bent iemand die graag en goed de regie voert en besluitvaardig is. •Je hebt minimaal HBO werk- en denkniveau. •Je hebt kennis en ruime, recente, ervaring met portfoliomanagement, verandermanagement en/of business consultancy in de infra / energiebranche. •Je hebt ervaring met het leiden van complexe trajecten op het scheidsvlak van business en IT met meerdere (externe) stakeholders. Een IT achtergrond is zeker een grote pre gezien de karakterstieken van deze epic en het speelveld met enterprise en solution architecten •Je hebt uitstekende sociale en communicatieve vaardigheden. •Je bent in staat om development teams te overtuigen om features op te pakken die niet 100% zijn voorgeschreven. Jij weet IT teams te overtuigen om op basis van eigen expertise de voortgang vorm te geven en passende route uit te stippelen •SAFe Agile certificering (LPM) is gewenst •Je bent een verbinder, met goede communicatieve vaardigheden en actief in stakeholder management, maar je kan ook goed zelfstandig werken, planmatig werken vanuit heldere doelen. •Je bent goed geïnformeerd over inrichting van Stedin in ketens, en je bent op de hoogte van ontwikkelingen in de energiesector.

De Wensen

  • Via welke broker dient de opdracht te lopen in het geval van gunning?
  • (ALLEEN BIJ KEUZE TUSSEN DETA-VAST EN DETACHERING) Via welke inleen-constructie wordt de kandidaat aangemeld? Keuzemogelijkheden: - Deta-vast (0 punten) - Detachering (0 punten)
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. - Goed kunnen plannen - Verantwoordelijkheidsgevoel - Flexibele instelling - Goede communicatieve vaardigheden - Resultaatgericht - Proactief - Luistervaardig
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen.
  • •Ervaring met orkestratie (BPMN) is een pré

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox