Provincie Zuid-Holland

Inzet mvoi-team voor provincie zuid-holland

Provincie Zuid-Holland

  • max €130 per uur

  • Zuid-Holland

  • Onbekend aantal uur per week

  • Zorg en Welzijn
  • 23 juni 2025

  • 22 juni 2026

De opdracht­omschrijving

Omschrijving van de uitvraag

Doel van de opdracht: De provincie Zuid-Holland heeft momenteel niet de capaciteit en de kennis om zelf de open vragen* die voortvloeien uit het MVOI-Actieplan-B: de invulling te beantwoorden en de antwoorden op die vragen werkend te borgen in de eigen organisatie. De provincie is daarom op zoek naar een externe partner die gedurende een jaar tijd een flexibel hands-on-MVOI-team kan leveren. Doel van de opdracht van het externe MVOIteam is derhalve het beantwoorden van de hieronder beschreven tien vragen* en het werkend borgen van de uitkomsten in de organisatie. De opdracht dient uiterlijk binnen één jaar naar startdatum afgerond te zijn. Expliciet geldt hierbij dat de uiteindelijke vraagstellingen voor het externe MVOI-team na gunning in gezamenlijk overleg bijgesteld kunnen worden op basis van de visie en de voorgestelde aanpak van de winnende inschrijver. 

*De te beantwoorden vragen zijn:

1. Welke kennis en expliciete doelen zijn er (al) bij PZH-opgaveteams en duurzaamheidsfuncties op het gebied van de zes MVOI-thema’s?

2. Hoe kunnen die kennis en doelen van de opgaveteams en duurzaamheidsuncties structureel worden gedeeld met het MVOI-team en vice versa?

3. Hoe vertalen we die kennis en doelen (dynamisch) naar de provinciale aanbestedingen via eisen, gunningscritera en contractbepalingen, aangevuld met andere bruikbare eisen, gunningscritera en contractbepalingen die reeds bij andere organisaties succesvol worden toegepast? Kunnen we deze vertaling direct al toepassen in de advisering van lopende en geplande aanbestedingen?

4. Hoe borgen we de eisen, gunningscritera en contractbepalingen in een (digitaal) systeem en hoe delen we die kennis actief met inkopers en andere relevante betrokkenen zoals Team Duurzame Infrastructuur en (eventueel) externe partijen?

5. Is het toepassen van planetaire en sociale duurzaamheid formeel voldoende geborgd in relevante documenten en werkprocessen? Waar moet dit eventueel worden aangevuld?

6. Wie beslist er binnen PZH feitelijk over het al dan niet toepassen van duurzaamheid bij de aankopen in projecten/aanbestedingen?

7. Wat zijn de belemmeringen of oorzaken voor het (soms) niet-toepassen van duurzame en sociale maatregelen (m.a.w. waarom leidt duurzaam beleid niet per definitie tot duurzaam inkopen)?

8. Wat kost het om duurzame en sociale maatregelen toe te passen en wat levert het op (in financiele en maatschappelijke zin)?

9. Hoe monitoren we de voortgang rondom het toepassen van planetaire en sociale duurzaamheid in aanbestedingen? Hoe kunnen we de koppeling maken met effectmonitoring (w.o. CO2-, circulariteitsmonitor). Zitten we nog op schema met onze provinciale doelen en hoe communiceren we hierover richting de organisatie?

10. Is er nog een rol voor een MVOI-team na de voltooing van onderhavige opdracht en zo ja welke, of kunnen eventueel noodzakelijke taken in de bestaande organsiatiestructuur worden ondergebracht? 

Uitgangspunt voor de opdracht is het MVOI-Actieplan-B: de invulling. Hieraan staat verwoord welke duurzame ambities en doelen er zijn en wat (nog meer) kunnen doen om deze ambities en doelen te verwezenlijken. De focus in de werkzaamheden ligt op het verbeteren, vastleggen en uitvoeren van de afspraken die we hebben gemaakt en op het verfijnen van onze inkoopstrategie, een proces dat grotendeel gekoppeld is aan de bovenbeschreven tien vragen. Een inschatting van de concrete werkzaamheden die hierbij horen staat beknopt beschreven in de tabel bijlage 1.

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis 4 Vormvereiste invulformulier Kwaliteit: Per subcriterium staat voorgeschreven hoeveel A4 u ervoor mag gebruiken in het ‘Invulformulier Kwaliteit 'DOS-2024 0003651'. Bevat uw uitwerking meer dan het gestelde maximumaantal pagina’s, dan worden de pagina’s die meer zijn dan het gestelde maximum niet beoordeeld;
  • Eis 7 Kennis en expertise alle teamleden: Uit het ‘Invulformulier Kwaliteit DOS 2024-0003651' blijkt dat alle kandidaten uit het aangeboden team aantoonbaar en verifieerbaar (middels opleidingen, cursussen, werkervaring) beschikt over de volgende kennis en ervaring: E7.1. Minimaal HBO werk- denkniveau;
  • Eis 3 Vormvereiste CV: De inschrijver heeft de Curriculum Vitae (CV) van alle kandidaten in het aangeboden team uitsluitend beschreven in bijgevoegd ‘Invulformulier Kwaliteit DOS-2024-0003651’ en toegevoegd in tabblad ‘aanmelding’ op het aanbestedingsplatform. Alleen CV’s die in het aangeboden format worden ingevuld, worden beoordeeld. Het aantal aan te leveren CV’s dient beperkt te blijven tot maximaal zes (6) CV’s van de meest prominente teamleden. Indien tijdens de opdracht andere expertise benodigd is, dan is dat na overleg mogelijk. NOOT apart bijgevoegde CV’s (zoals in eigen format) worden niet meegenomen in de beoordeling
  • Eis 5 Vormvereiste Tarief: Bijlage ‘Invulformulier Tarief DOS-2024-0003651' wordt ingevuld en apart bijgevoegd op het aanbestedingsplatform; BELANGRIJK: Prijs mag ENKEL ingevuld worden in het voornoemde ‘Invulformulier Tarief DOS-2024-0003651' zodat de kwaliteit beoordeeld kan worden zonder kennis van de prijs. In het ‘Invulformulier Tarief DOS-2024-0003651' dient zowel het totaaltarief voor de opdracht, als het integrale uurtarief beschreven te worden.
  • Eis 6 Bandbreedte opdrachtwaarde en integrale uurtarief: Het aangeboden tarief voor de opdracht bedraagt in het ‘Invulformulier Tarief DOS-2024-0003651’ minimaal €240.000,00 en maximaal €370.000,00, exclusief BTW, inclusief alle overige kosten, bijvoorbeeld reis-, verblijf-, telefoon- en parkeerkosten. Het aangeboden integrale uurtarief bedraagt minimaal €85,00 en maximaal €130,00, exclusief BTW, inclusief alle overige kosten, bijvoorbeeld reis-, verblijf-, telefoon- en parkeerkosten.
  • Eis 2 Beschikbaarheid: Om de gestelde vragen te kunnen beantwoorden en de overeengekomen doelen te behalen dient het aangeboden team flexibel inzetbaar te zijn (bepaalde periodes zal meer inzet van het externe MVOI-team worden verwacht dan in andere periodes). De inzet is afhankelijk van de gezamenlijke overeengekomen planning. Gedurende de periode van 23 juni 2025 tot 22 juni 2026 is het aangeboden team beschikbaar voor het aantal uitvoerende uren uit het aangeboden plan van aanpak. Het aanspreekpunt voor de provincie dient echter dageliijks telefonisch en per mail bereikbaar te zijn. Het aangeboden team moet op 23 juni 2025 kunnen starten, of in onderling overleg op een ander te bepalen datum.
  • Eis 8 Kennis en expertise minimaal aanwezig in het team: Uit het ‘Invulformulier Kwaliteit DOS-2024-0003651' blijkt dat minimaal één kandidaat uit het aangeboden team aantoonbaar en verifieerbaar (middels opleidingen, cursussen, werkervaring) beschikt over de volgende kennis en ervaring: E8.1. Aantoonbare en relevante werkervaring in het succesvol begeleiden van complexe veranderprocessen/transitie en implementatie van MVOI of soortgelijke duurzaamheidsbeleid binnen (overheids)organisaties. Dit dient aangetoond te worden aan de hand van minimaal twee concrete en succesvol afgeronde toepassingen; E8.2. Kennis van en ervaring met het functioneren van openbaar bestuur en de daarmee samenhangende besluitvormingsprocessen; E8.3. Minimaal 2 jaar aantoonbare ervaring met inkoop en aanbesteding, specifiek op het gebied van duurzame inkoop, waarbij ervaring met het integreren van MVOI in aanbestedingen en contracten, waaronder het opstellen en implementeren van eisen en gunningscriteria op het gebied van duurzaamheid, een vereiste is; E8.4. Gedegen kennis hebben van belangrijke openbaar beschikbare bronnen op het gebied van duurzame eisen en gunningscriteria zoals mvicriteriatool.nl, Klanteisenspecificaties en Maatregelen duurzaamheid van RWS, Provinciaal Contracten Buffet (PCB). Kennis van en ervaring en affiniteit met infrastructurele werken, DGWW en PKCI is – gezien het zwaartepunt van de impact bij de aanbestedende dienst – een pré; E8.5. Minimaal 2 jaar aantoonbare en bewezen succesvolle ervaring in het verzamelen, verwerken en analyseren van duurzaamheidsdata binnen publieke organisaties; E8.6. Aantoonbare kennis van en ervaring met het werken in of opzetten van (monitoring)systemen en databases zoals MVOI-monitoringstools, zoals MVOI-zelfevaluatietool, Dashboard Monitoring DGWW (2030), CO2- en circulariteitsmonitors. Dit dient aangetoond te worden aan de hand van minimaal twee concrete en succesvol afgeronde toepassingen; E8.7. Aantoonbare ervaring in communicatie met stakeholders;

De Wensen

  • De kandidaat is een ZZP'er - Ja - Ja, inzet via detacheringsbureau - Nee
  • Prijs
  • Prijs
  • Prijsbijlage

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
14 mei 2025 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox