
Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW)
geen max tarief
Zuid-Holland
36 uur per week
17 augustus 2026
16 augustus 2027
Let op! Voor deze aanvraag geldt het volgende: Gezien de benodigde specialistische kennis is het toegestaan om voor project 1 een andere medewerker in te zetten dan voor project 2. Het totaal aantal uren binnen de bandbreedte genoemd bij ‘Prognose aantal uur’ mag echter niet overschreden worden. Er kan derhalve 1 kandidaat voor beide projecten aangeboden worden of er kunnen 2 kandidaten worden aangeboden, 1 voor elk project. De inzet is dan 18 uur per week per persoon. Voor de beoordeling van de aanbiedingen wordt de aanbieding van 2 kandidaten als 1 aanbieding beschouwd. Dit betekent dat beide kandidaten aan de knock out eisen moeten voldoen, voldoet 1 kandidaat niet, dan vallen beide kandidaten af. Voor beide CVs wordt 1 score gegeven per subgunningscriterium.
Opdrachtgever
Werk en bestaanszekerheid voor iedereen: samen werken voor samen leven. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid werkt aan eerlijk, gezond en veilig werk in Nederland. Iedereen moet de kans krijgen om mee te doen en zich te ontwikkelen. Mensen moeten zelf kunnen bijdragen aan hun eigen toekomst. Als het tegenzit zorgen we voor een vangnet, en als je met pensioen gaat voor een inkomen. Dat kan alleen in een land waar mensen er voor elkaar zijn. Je wordt ingezet door de directie CIO-office, Informatie voor Beleid & Bedrijfsvoering en Veiligheid (CIV) voor opdrachten bij verschillende directies. De directie CIV zet zich in voor het veilig en beheerst omgaan met kansrijke informatievoorziening (IV) zodat beleid en projecten uitvoerbaar, veilig en toekomstbestendig zijn en voldoen aan de privacynormen. CIV geeft onafhankelijk advies en heeft een toezichthoudende en kaderstellende rol. Een van de directies waar je in wordt gezet is de directie Dienstverlening, Samenwerkingsverbanden en Uitvoering (DSU) ten behoeve van het Financieel Dienstencentrum (FDC). DSU is een veelzijdige dienstverlener binnen SZW. Zo ontzorgen we als Financieel Dienstencentrum vijf ministeries in hun financiële administratie. Als Leer- en Ontwikkelplein zorgen we voor drie ministeries dat leren werkt. Als Uitvoering Van Beleid maken we (Europees) beleid tot een succes door een geslaagde uitvoering. En als Sturing, Verantwoording en Control houden we het overzicht, zodat DSU kan sturen en in control kan zijn. Het FDC is het interdepartementale samenwerkingsverband onder verantwoordelijkheid van SZW. Het FDC voert de financiële administratie en het beheer van het financiële SAP 3F-systeem uit voor de ministeries van BZK, Financiën, OCW, SZW en VWS.
Project 1 ‘Realisatie van de doelarchitectuur van het FDC’
Opdrachtomschrijving
Vorig jaar is een domeinarchitectuur opgesteld voor het FDC. Hiermee kan het FDC op de juiste koers gehouden worden. Echter, het ontbreekt aan voldoende capaciteit op het vlak van personeel (architect) om te sturen op gedefinieerde KPI’s, vernieuwing van applicaties en het technisch platform, integratie van de doelarchitectuur in de doelarchitectuur van het financieel-economisch beleidsdomein en de EA van SZW, advisering van integratievraagstukken (applicaties, nieuwe directies, TFA) en de toepassing van automatisering (RPA, AI).
Gevraagde resultaten:
Project 2 ‘Opstellen en realiseren van diverse doelarchitecturen’
Opdrachtomschrijving
Het vernieuwen van de IV en ICT van de beleidsdomeinen is een continue proces. Komende periode worden bijvoorbeeld het identiteiten- en toegangsbeheer (IAM), inclusief het bevoegdheden- en authenticatiemiddelenbeheer vernieuwd. Ook worden stappen gezet om de weerbaarheid te verhogen, onder andere door de regie op de IV en ICT te verbeteren.
Het programma ‘Rijksbreed IAM’ is een fundamentele bouwsteen voor het realiseren van 'één overheid' door het bevorderen van efficiënte, effectieve en veilige samenwerking binnen de Rijksoverheid en met externe partners. De belangrijkste doelen van dit programma zijn:
SZW is overweegt deelname aan dit programma met als doel om SZW te voorzien van een toekomstgerichte IAM-voorziening, die voldoet aan de compliancy eisen m.b.t de AVG en de informatiebeveiliging.
De regie op IV/ICT is afgelopen jaren verschoven van centrale regie naar overwegend decentrale regie. Dit wordt deels veroorzaakt door het toenemende gebruik van clouddiensten en de decentrale inkoop van ICT-diensten/IV bij verschillende leveranciers. Regievoering wordt echter onvoldoende ondersteunt door de huidige IV. Bovendien sluit de huidige IV niet meer aan op de behoefte. Dit zorgt voor toenemende risico's, bijvoorbeeld op het vlak van weerbaarheid, continuïteit en beheersbaarheid (legacy). Omdat voldoende inzicht ontbreekt, kunnen decentraal gecontracteerde (cloud)diensten niet gemakkelijk worden opgeschaald en gebruikt worden door andere organisatieonderdelen. Tot slot is informatie-uitwisseling, datamanagement, toegangsbeheer en hergebruik/multi-use van data niet gemakkelijk op een beheersbare manier te realiseren. De ondersteuning van IV-regie met IV vergt daarom een heroriëntatie en vereist een moderne inrichting.
Om ervoor te zorgen dat vernieuwingen bijdragen aan zowel de strategische doelen als de beleidsdoelen zijn doelarchitecturen en roadmaps nodig. Daarnaast is advies en begeleiding nodig bij de realisatie ervan in de vorm van het opstellen van projectstartarchitecturen en de inbreng van kennis en praktijkervaring.
Gevraagde resultaten:
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox