Ministerie van Defensie

operationeel engineer

Ministerie van Defensie

  • max €100 per uur

  • Noord-Holland

  • 40 uur per week

  • Bestuurlijk
  • 01 september 2026

  • 31 augustus 2029

De opdracht­omschrijving

Beschrijving afdeling
De Instandhoudingsgroep FF is verantwoordelijk voor de materiële gereedheid van haar eenheden. De IG heeft met de beschikbare middelen en tegen minimale kosten als hoofd doelstelling: het verwezenlijken en bestendigen van de geëiste materiële gereedheid van de van LC-fregatten, (NL en BE) M-fregatten en OPV’s.

Beschrijving taken afdeling
De afdeling engineering bestaat uit technische en operationele engineering en is o.a. verantwoordelijk voor het up to date houden van de instandhoudingplannen van de  LC-fregatten, (NL en BE) M-fregatten en OPV’s, het voorbereiden en uitvoeren van planmatig onderhoud en complexe onderhoudsopdrachten.

De afdeling operationele engineering ondersteunt eenheden bij het oplossen van complexe storingen en draagt bij aan de materiele logistieke ondersteuning. Daarnaast draagt de afdeling bij aan de optimalisatie van materieel, middelen en configuratiemanagement en ondersteunt zij bij planmatig en benoemd onderhoud.

Functie omschrijving en taken
De operationeel engineer, binnen het bureau planmatig onderhoud (PO), draagt zorg op het gebied van PO voor de bedrijfsvoering van de operationele CSZK-eenheden, CZSK-walorganisaties en de controle daarvan door:

- Het monitoren, analyseren, beoordelen en optimaliseren van PO;
- Het onder auspiciën van DMO (Defensie Materieel Organisatie) uitvoeren van aanpassing aan het PO middels M5 meldingen;
- Het analyseren van de kwartaal PO-appreciaties eenheden en hier terugkoppeling over geven;
- Het starten, stoppen en herindelen van PO. Inclusief het bijhouden van de configuratie en de afstemming met de eenheid;
- Het (op termijn) uitvoeren van het Key-User schap vloot;
- Het controleren en monitoren van de in planning van ILM-taken (taken die DMI uitvoert) door eenheden voor AM-perioden;
- Het in overleg met EC3 uitvoeren van trainingen die bijdragen aan de standaardisatie van werkwijzen op het gebied van PO;
- Het uitvoeren van het penvoederschap PO in VCZSK DMI MI 311;
- Het uitvoeren van de PO coördinatie en optimalisatie van offline eenheden;
- Het genereren van overzichten van aangepaste PO-beschrijvingen voor alle online en offline eenheden binnen de instandhoudingsgroep;
- Het pro-actief participeren in gebruikers- en beheersoverleggen teneinde processen en procedures te optimaliseren;
- Het ondersteunen van WSM en installatiemanagement in het identificeren van cost drivers en availability killers.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • SAP Ervaring De kandidaat heeft minimaal 4 jaar aantoonbare ervaring met het werken in SAP (ERP-systeem).
  • Gunningscriterium en beoordelingsprocedure Gunningscriterium en beoordelingsprocedure Onverminderd alle eisen en voorwaarden zoals opgenomen binnen deze aanbesteding, zal gunning plaatsvinden aan de economisch meest voordelige Inschrijving op basis van de beste prijs-kwaliteitverhouding. Deze wordt vastgesteld op basis van de methodiek gunnen op waarde. De geprognotiseerde kosten vormen het startbedrag. Via het "programma van wensen" zijn fictieve kortingen te verkrijgen. Per wens staat de maximaal haalbare fictieve korting aangegeven. De Inschrijvingen worden gerankt op basis van de geprognotiseerde kosten verminderd met de fictieve kortingen behaald in de vragenlijsten met "Programma van Wensen". Beoordelingsprocedure De tijdig ontvangen Inschrijvingen worden als volgt beoordeeld: toetsing op volledigheid en rechtsgeldigheid; toetsing van de Inschrijvingen op knock-out criteria; beoordeling van de Inschrijvingen op basis van de (sub) gunningscriteria; verzoek aan Inschrijver met de laagste fictieve Inschrijving tot uploaden CV; verificatie van het CV in relatie tot het programma van eisen en wensen (gunningscriteria); verificatiegesprek; gunning. Verificatie eisen en wensen Voor de laagste fictieve Inschrijving dient Inschrijver het CV van de kandidaat te uploaden in de berichtenbox. Indien deze voldoet wordt de kandidaat uitgenodigd voor een verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat kandidaat/CV niet voldoet aan eisen wordt hij alsnog uitgesloten. Wanneer kandidaat niet volledig voldoet aan de wensen, vindt er een kostencorrectie plaats. Dit kan leiden tot een andere winnende Inschrijving, zie voor meer informatie het hieronder genoemde verificatieproces. Gelijke score Inschrijvingen Indien meerdere Inschrijvingen de laagste fictieve inschrijfprijs hebben, wordt met de Inschrijving die de hoogste fictieve kwaliteitswaarde heeft gehaald op het programma van wensen, de verificatie gevoerd, indien dit ook gelijk is wordt er gekeken naar de zwaarst wegende wensen aflopend naar de lichter wegende wensen, indien op al deze onderdelen ook de score gelijk is, worden al deze Inschrijvingen uitgenodigd voor de verificatie en mogelijk een verificatiegesprek . Mocht na de verificatiegesprekken geen correctie plaatsvinden en daardoor de score gelijk blijven, dan zal er worden geloot.
  • Behaalde diploma's De kandidaat beschikt minimaal over een MBO4- of WEB4 met als richting/specialisatie bedrijfskundig met technische oriëntatie werktuig-, scheepsbouw en elektrotechniek of logistiek.
  • Eisen ten aanzien van ervaring De kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met het functioneren als Maintenance of Technical Engineer aan boord van een schip of in een maritieme omgeving.
  • Competenties De kandidaat voldoet aan de onderstaande competenties en niveaus zoals vastgelegd in het Defensiecompetentiewoordenboek. Kandidaat voldoet tenminste aan: - Analyseren – niveau 1 - Communiceren – niveau 2 - Besluitvaardig – niveau 1 - Initiatief - niveau 2 - Klantgericht – niveau 2 - Plannen en organiseren – niveau 1 - Organisatie gericht – niveau 1 - Resultaat gericht – niveau 1 - Samenwerken – niveau 2 - Verantwoordelijk – niveau 1 De competenties worden geverifieerd tijdens het verificatiegesprek en waar mogelijk op basis van het CV.
  • Beheersing taal De kandidaat beheerst de Nederlandse taal in woord en geschrift goed
  • VCA De kandidaat beschikt bij aanvang van de werkzaamheden over een VCA-Basis certificaat.
  • Beschikbaarheid Het minimaal beschikbare aantal uren per week is van belang voor de efficiënte inzet. Het beschikbaar aantal werkuren per week is minimaal 32 uren met uitzondering van vakantieverlof, feestdagen en dergelijke met een maximum van 9 uur per werkdag.

De Wensen

  • ILS ervaring Voor het uitvoeren van de functie is ILS kennis en ervaring benodigd. Gelet op de aard van het werk en de fase waarin DMI zich bevindt kan betrokkene werken op het scheidsvlak van bedrijfsvoering, techniek en logistiek.
  • Kennis en ervaring binnen een Defensie organisatie Voor het uitvoeren van de functie is kennis en ervaring binnen een Defensie organisatie en dan met name het DMI Marinebedrijf benodigd. Wij wensen dat de kandidaat aantoonbaar over minimaal 5 jaar ervaring beschikt op de hieronder genoemde gebieden: • Heeft inzicht in CZSK-bedrijfsprocessen en die van de DMO (Defensie Materieel Organisatie); • Heeft vaardigheid in het gebruik van geautomatiseerde hulpmiddelen (SAP, databases, spreadsheets en tekstverwerking); • Heeft goede kennis van onderhoudsprocedures in het algemeen en in het bijzonder van CZSK; • Heeft kennis van materieel logistieke procedures en voorschriften binnen de Koninklijke Marine.
  • Ervaring in Platform- en SEWACO systemen De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring met LC-fregatten (NL en BE), M-fregatten en OPV's en dan met name in een varende rol als systeemchef van de Platform- en SEWACO systemen aan boord.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
25 juni 2026 om 10:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox