Rijkswaterstaat
max €111 per uur
Gelderland
36 uur per week
18 november 2024
30 november 2026
Opdrachtomschrijving:
Rijkswaterstaat bestaat uit zeven landelijke en zeven regionale organisatieonderdelen. Al meer dan 200 jaar werken we dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland. We beheren en ontwikkelen de rijkswegen, -vaarwegen en -wateren en zetten in op een duurzame leefomgeving. Samen met anderen werken we aan een land dat beschermd is tegen overstromingen. Waar voldoende groen is, en voldoende en schoon water. En waar je vlot en veilig van A naar B kunt. Samenwerken aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland. Dat is Rijkswaterstaat.
Programma KRW ON: Wat is er mooier dan bij Rijkswaterstaat een bijdrage te leveren aan verbetering van de waterkwaliteit in de programma aanpak van Kaderrichtlijn Water (KRW). De Europese Kaderrichtlijn Water (KRW) moet ervoor zorgen dat de kwaliteit van het oppervlakte- en grondwater in Europa op orde is. Rijkswaterstaat heeft als uitvoerende organisatie onder andere de taak om voor de Rijkswateren aan deze Europese afspraken omtrent waterkwaliteit te voldoen. Hiervoor is het programma KRW opgesteld, wat een groot aantal maatregelen omvat om hieraan te voldoen. Deze maatregelen betreffen bijvoorbeeld het aanleggen van natuurvriendelijke oevers, uiterwaardverlagingen, aanleggen van nevengeulen en strangen op de rivieren en het aanleggen van vispassages. De planstudie en realisatie van de KRW-maatregelen wordt uitgevoerd door teams van de zeven regionale diensten. Voor deze functie betreft het de regio Oost-Nederland, met Arnhem als standplaats. Deze regio heeft de grootste opgave met een 40-tal projecten, bestaande uit meerdere maatregelen; deze projecten zijn verdeeld over diverse clusters die ieder een riviertak bedienen; de IJssel, Nederrijn / Lek, en Waal. Naast deze riviertakken zijn er ook op diverse plekken samenwerkingsovereenkomsten waarbij RWS een deel van de opdracht uitvoert, en de regie voornamelijk bij andere partijen (zoals Waterschappen of Provinciën) ligt. De programma-manager en IPM team van KRW Oost-Nederland (hierna KRW ON) houdt overzicht op het verloop van het uitvoeringsprogramma van ON en signaleert wanneer bestaande kaders knellen en bijsturing nodig is tussen clusters. De bestuurlijke en politieke aandacht voor het programma KRW is groot en groeit. Daarmee is het Programma KRW een dynamisch programma om aan te werken.
Adviseur Inkoop en Contracten – Programma KRW ON Als adviseur ‘inkoop en contracten’ ben jij binnen Rijkswaterstaat expert op het gebied van inkoop en contracten voor Aanleg waterbouw. Jij bent een belangrijke speler tijdens de contractvoorbereiding, -aanbesteding en –uitvoering. Uiteraard ken je de geldende kaders en richtlijnen en pas je deze toe, maar weet hierin ook gemotiveerd ruimte te vinden als dit dienstbaar is aan de opdracht. Voor het programma KRW ON worden partijen geselecteerd waarmee vervolgens nadere overeenkomsten orden afgesloten. Zodoende zoeken we ook voor het contractteam naar een adviseur die op tactisch en strategisch niveau kan meedenken en adviseren. Je hebt kennis van de GWW-markt. Je analyseert risico’s, adviseert hierover naar betrokkenen voordat een contract wordt afgesloten en ziet erop toe dat bij contracten is voldaan aan de randvoorwaarden, zoals afspraken met de omgeving en opdrachtgever. Jij fungeert als vraagbaak voor inkoop- en contractzaken en je zorgt voor duidelijke informatievoorziening. Ook heb je regelmatig contact met stakeholders en andere relevante disciplines om zaken af te stemmen en kennis uit te wisselen. De nieuwste ontwikkelingen zet je om naar praktische verbeteringen van jouw vakgebied en het werkproces aanleg en onderhoud. Verder lever je een aantoonbare bijdrage aan kwaliteits- en kennisborging.
Samen met anderen: Jij maakt onderdeel uit van de discipline contractmanagement, die onder de verantwoordelijkheid valt van de contractmanager. Onder aansturing van de Contractmanager voer je werkzaamheden uit op het gebied van contractmanagement op operationeel en tactisch niveau. Je geeft binnen de IPM-disciplines structuur aan het contractmanagement, en creëert een collectief bewustzijn ten aanzien van het contract. Zo zorg jij ervoor dat we het contract beheersen. Je bent het eerste aanspreekpunt voor betrokkenen namens jouw contractmanager. Je bent inhoudelijk sparringpartner voor de inkoopadviseur. Je stemt veelvuldig af met stakeholders en andere IPM-disciplines. Je zorgt voor een optimale kennisuitwisseling en ondersteuning van de contractmanager bij issues. Je overlegt over de opstelling van inkoop- en contractstukken met de teamleden en deskundigen uit technische disciplines. Verder realiseer je een juist informatieniveau over afgebakende onderdelen van het inkoop- en contractmanagement/contracteringsproces en communiceer je hierover. Je zoekt actief de verbinding en samenwerking met inkoop binnen jouw organisatieonderdeel en dat van andere organisatieonderdelen. Als adviseur ben je dienstverlenend en een belangrijke verbindende factor binnen het team. Je vind het leuk om je te verdiepen in de wereld van RWS, bouwt snel een netwerk op en bent graag betrokken bij maatschappelijk relevant werk.
Elke dag beter: Je levert een bijdrage aan het verbeteren van jouw vakgebied. Dit doe je door op de hoogte te blijven van de nieuwste ontwikkelingen op het vakgebied. Je zet deze ontwikkelingen om naar praktische verbeteringen voor het contractmanagementproces. Tevens adviseer je over deze verbeteringen aan betrokkenen, mede op basis van gesignaleerde ontwikkelingen op het vakgebied. Je levert een aantoonbare bijdrage aan de ontwikkeling van contractvormen. Je speelt een actieve en stimulerende rol in het delen en uitwisselen van kennis. Je stuurt op kwaliteitsborging, deelt actief kennis en ervaringen binnen en buiten Rijkswaterstaat en zorgt dat de PDCA-cyclus wordt toegepast en verbeteringen worden aangestuurd.
Resultaat opdracht: In de voorbereidingsfase zorg je ervoor dat het opstellen van een contract correct gebeurt. Je adviseert de contractmanager op tactisch/strategisch niveau over de inkoopstrategie, contractvoorbereiding en uitvoering.
Leiding en toezicht Ja, er is sprake van leiding/toezicht betreffende de aanpak van de opdracht.
Meest essentiële competenties:
• Je bent resultaat gedreven, aanspreekbaar, dienstverlenend, integer, ondernemend en verbindend’;
• Samenwerkingsgericht;
• Plannen en Organiseren;
• Organisatiesensitiviteit;
• Netwerkvaardigheid;
• Overtuigingskracht;
• Analyserend vermogen.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox