Provincie Flevoland

Communicatieadviseur bodem, water en millieu

Provincie Flevoland

De opdracht­omschrijving

Uitvoeringsvoorwaarde 
De opdrachtnemer waarborgt dat bij de uitvoering van de opdracht geen arbeidsovereenkomst of (fictieve) dienstbetrekking ontstaat tussen de door opdrachtnemer ingezette natuurlijke persoon/personen en de opdrachtgever.
De opdrachtgever heeft de opdracht zodanig ingericht dat de werkzaamheden plaatsvinden binnen de organisatorische kaders van de opdrachtgever, zoals nader uitgewerkt in de opdrachtomschrijving.
Gelet hierop is de opdrachtnemer gehouden de werkzaamheden zodanig te organiseren en uit te voeren dat het hiervoor bedoelde risico wordt voorkomen.
De verantwoordelijkheid voor een juiste kwalificatie van de arbeidsrelatie en de naleving van toepasselijke wet- en regelgeving, waaronder begrepen de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA), ligt bij de opdrachtnemer.
De inschrijver dient bij inschrijving aannemelijk te maken en deugdelijk te onderbouwen op welke wijze hij invulling geeft aan deze uitvoeringsvoorwaarde.
Indien naar het oordeel van de opdrachtgever uit de inschrijving niet aannemelijk wordt dat de opdrachtnemer de opdracht kan uitvoeren op een wijze die voldoet aan deze uitvoeringsvoorwaarde, kan de inschrijving als niet‑conform terzijde worden gelegd.
Bij deze beoordeling is niet de gekozen juridische vorm of constructie doorslaggevend, maar de (voorgenomen) feitelijke wijze van uitvoering van de opdracht, zoals die uit de inschrijving blijkt.

Organisatie
Binnen de organisatie van provincie Flevoland kom je terecht in het Expertiseteam Communicatie, een enthousiast en professioneel team waarin communicatieadviseurs, woordvoerders, het Webteam en de Creative Desk nauw samenwerken aan de maatschappelijke opgaven van Flevoland. Samen zorgen jullie ervoor dat inwoners, ondernemers, partners en bestuurders betrokken blijven bij ontwikkelingen die de provincie toekomstbestendig maken. Als communicatieadviseur werk je in een omgeving waar bestuur, beleid en uitvoering dagelijks samenkomen. Je schakelt met beleidsadviseurs, programmamanagers, bestuurders en externe partners en krijgt daarbij veel ruimte om zelfstandig verantwoordelijkheid te nemen. De onderwerpen waaraan je werkt zijn zichtbaar in de samenleving en hebben direct invloed op de leefomgeving van inwoners.

Opdrachtomschrijving
De communicatieadviseur is verantwoordelijk voor het adviseren, regisseren en (deels) uitvoeren van communicatie voor de expertiseteams bodem & water en milieu binnen provincie Flevoland. De communicatieadviseur werkt op het snijvlak van beleid, bestuur en uitvoering en draagt bij aan de zichtbaarheid en begrijpelijkheid van provinciale opgaven richting inwoners, partners en (interne) stakeholders. De onderwerpen waar de communicatieadviseur aan werkt zoals waterkwaliteit en gebiedsprocessen, hebben directe maatschappelijke impact en staan regelmatig in de bestuurlijke en publieke belangstelling. Ook maakt de communicatieadviseur onderdeel uit van het Expertiseteam Communicatie en werkt vanuit hier intensief samen met de expertiseteams Bodem & Water en Milieu. Binnen de opdracht krijg je veel ruimte om zelfstandig invulling te geven aan de communicatie en prioritering van werkzaamheden. De werkzaamheden bestaan onder andere uit:

•    Het (gevraagd en ongevraagd) adviseren van beleidsadviseurs, programmamanagers en bestuursadviseurs over communicatievraagstukken; 
•    Het opstellen van communicatieaanpakken, kernboodschappen en strategieën voor actuele dossiers rondom bodem, water en milieu;
•    Het coördineren en bewaken van de communicatieplanning en het actief ophalen van input uit de teams; 
•    Het zorgdragen voor afstemming met interne stakeholders, waaronder expertiseteams, bestuursadviseurs en het webteam; 
•    Het begeleiden en (laten) realiseren van communicatiemiddelen en -activiteiten;
•    Het tijdig signaleren van bestuurlijke gevoeligheden en het afstemmen hiervan met betrokken bestuursadviseurs; 
•    Het bijdragen aan participatie- en communicatieprocessen rondom bodem, water en milieu;
•    Het onderhouden van overzicht en prioriteit in meerdere parallelle dossiers en trajecten.

Benodigd aantal professionals
1.

Duur opdracht
De opdracht wordt bij voorkeur en indien mogelijk vervuld op de volgende dagen: ma, di, woe, do, vrij voor gemiddeld 32 tot 36 uur per week. De opdracht wordt vervuld gedurende 1 augustus, waarbij rekening wordt gehouden met een mogelijke verlofperiode van 2 weken. Bij de verlengopties heb je per verlengoptie 1 week vakantie. 

Competenties
•    Uitstekende schrijf- en adviesvaardigheden;
•    Politiek-bestuurlijke sensitiviteit en het vermogen om complexe vraagstukken te vertalen naar heldere communicatie; 
•    Proactieve en zelfstandige werkhouding, waarbij de adviseur regie neemt op communicatieprocessen; 
•    Sterk in stakeholdermanagement en het verbinden van verschillende belangen en perspectieven; 
•    Omgevingsbewust en in staat om signalen uit de organisatie en omgeving te vertalen naar communicatie; 
•    Analytisch vermogen en het kunnen prioriteren binnen meerdere dossiers en opgaven; 
•    Samenwerkingsgericht en in staat effectief te schakelen tussen verschillende teams en disciplines; 
•    Organisatievermogen en het kunnen bewaken van planning en voortgang (o.a. via een contentkalender); 
•    Flexibel en stressbestendig in een dynamische en bestuurlijke omgeving; 
•    Digitaal vaardig en nieuwsgierig naar nieuwe ontwikkelingen, waaronder inzet van AI en online communicatie. 

Cv-richtlijnen 
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties. Uit het cv dient duidelijk naar voren te komen waarom de kandidaat geschikt is voor deze functie. 

Functieschaal 
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning. 

 

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • 2. Uurtarief maximaal € 90,- exclusief BTW/inclusief reiskosten woon- werkverkeer en fee Flextender.
  • 3. Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau;
  • 4. Minimaal 3 jaar werkervaring als communicatieadviseur bij een overheidsorganisatie.
  • 1. Bij uitvoering van de opdracht worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld, Onder IT-middelen wordt verstaan: laptop, mobiele telefoon en toebehoren. Indien nodig stelt de opdrachtgever een token ter beschikking;

De Wensen

  • 6. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar op het gebied van communicatie
  • 7. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring binenn de overheid in de afgelopen 5 jaar
  • 8. Aantoonbare werkervaring met complexe communicatievraagstukken binnen een politiek-bestuurlijke omgeving zoals gebiedsopgaven, milieuvraagstukken of wateropgaven
  • 9. Aantoonbare werkervaring met omgevings- en participatiecommunicatie binnen overheidsprojecten
  • 10. Aantoonbare werkervaring met het zelfstandig opstellen en uitvoeren van communicatieaanpakken en -strategieën
  • 11. Aantoonbare werkervaring met stakeholdermanagement en het schakelen tussen beleid, bestuur en uitvoering
  • 5. Aantoonbaar afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau in de richting van communicatie, marketing of bestuurskunde.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 juli 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox