UWV

Business Security Officer

UWV

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als Business Security Officer (BSO) ben je het aanspreekpunt voor Informatiebeveiliging en Privacy (IB&P) voor het cluster Dienst Inkomensondersteuning Arbeids(on)geschikt. Je bent gepositioneerd onder een Vakgroepleider binnen de Vakgroep Security & Privacy met als inzetplek het dienstencluster Inkomensondersteuning Arbeids(on)geschikt. Je zal nauw samenwerken met de BSO van het cluster Inkomensondersteuning Ziek & Verlof.

De BSO adviseert over vraagstukken rond informatiebeveiliging en privacy, onderzoekt in hoeverre systemen en processen aan de gestelde eisen voldoen, begeleid IB&P coördinatoren in het cluster, organiseert en coördineert werkzaamheden vanuit de vakgroep in het cluster, implementeert beleid en borgt een uniformere aanpak gezamenlijk met de vakgroep en Vakgroepleider en is inhoudelijk het aanspreekpunt op het vakgebied.

Je bent in staat om beleid te vertalen naar toekomst gerichte operationele oplossingen, zoals processen, procedures, maatregelen en richtlijnen. Deze oplossingen en maatregelen implementeer je in de praktijk, dit doe je gefaseerd, beheerst en gericht met de teams. Waar nodig neem je het initiatief om inhoudelijk af te stemmen met de stakeholders. Je stemt af met stakeholders zoals mede vakgroep leden, 2e lijns vakgroep, de CISO/CPO, Functionaris Gegevensbescherming, Juridische Zaken en het Senior Management.

Van een BSO verwachten wij bij voorkeur een CISSP en CIPP/E (of vergelijkbare AVG gerelateerde) certificering. We verwachten technisch inzicht, ervaring met informatiebeveiliging principes en kennis over privacywetgeving.

Werken bij het UWV bied je de kans om niet alleen professioneel te groeien, maar ook om een zinvolle bijdrage te leveren aan de maatschappij.

Bij UWV staan respect, openheid, eigen verantwoordelijkheid en professionaliteit centraal, dit zijn de kernwaarden van de organisatie. De ROEP-waarden brengen we in de praktijk door ze mee te laten wegen in onze besluiten en te laten zien in ons gedrag naar cliënten en naar elkaar.

Niet voor niets is onze missie: UWV werkt voor iedereen.

UWV streeft ernaar een organisatie te zijn, waarin iedereen mee kan doen en niemand aan de zijlijn staat, waar je jezelf kunt zijn en blijven. Een plek waar verschillende achtergronden, talenten, visies en ervaringen welkom zijn en worden benut. Dat is waardevol en inspirerend, bevordert de creativiteit én zorgt voor betere resultaten en besluitvorming binnen de teams. Voor onze dienstverlening is het van belang dat de cliënt zich in ons herkent, waardoor we elkaar beter begrijpen en een betere service kunnen verlenen.

De Eisen

  • Ervaring in het opzetten en structureren van processen
  • Kennis en ervaring met agile werken, bijvoorkeur SaFe
  • 3 jaar ervaring op het gebied van Informatiebeveiliging.
  • Kennis en ervaring met BIO (Baseline Informatiebeveiliging Overheid)
  • Ervaring in het leiden en coachen van teams
  • Een relevante vakopleiding, bijvoorbeeld: CIPP/E, CIPM, CISM, CISSP
  • 2 jaar ervaring op het gebied van Privacy
  • Communicatief sterk, ervaring met advies richting management

De Wensen

  • Je hebt het agile werken onder de knie
  • Minimaal 5 jaar werk ervaring in het vakgebied
  • Je hebt kennis van de BIO en NIS2(Cbw)
  • Je bent communicatief vaardig en kunt complexe beveiligingskwesties begrijpelijk maken voor niet-technische collega's
  • Kennis en ervaring met risicomanagement
  • Ervaring in het coachen van medewerkers
  • Academisch werk- en denkniveau en minimaal een afgeronde hbo-opleiding, bij voorkeur richting informatiebeveiliging (of vergelijkbare)
  • Je bent in het bezit van CISM-, CISA-, CISSP- of CRISC-certificering, een stapeling is een prĂ©
  • Je hebt een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal, zowel mondeling als schriftelijk

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
17 augustus 2026 om 14:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox