Stedin Groep

Business controller zakelijk complex

Stedin Groep

De opdracht­omschrijving

Werk waar je trots op kan zijn. Dit ga je doen.

Ben jij onze nieuwe Business Controller Capaciteit en Change voor de afdeling Business Control Zakelijk Complex? Je gaat als Business Controller binnen de afdeling Zakelijk Complex (ZC) aan de slag om de energietransitie mogelijk te maken of zelfs te versnellen. Je bent volwaardig lid van de Dedicated Teams (DT’s) Capaciteit FTE, Kwaliteit FTE en Verbeter & Innovatie en helpt als professionele en onafhankelijke business partner mee om samen met de business de doelstellingen van de DT’s, maar ook van afdeling ZC in zijn geheel te realiseren. Ook weet je de tactische en strategische doelstellingen probleemloos te vertalen naar KPI’s. Je zorgt voor een snelle en slimme informatievoorziening richting (interne) klanten, waardoor zij, op basis van jouw scherpe analyses, in staat zijn om effectief te kunnen sturen, beheersen en verbeteren. Je bekijkt onderwerpen vanuit een integraal perspectief en weet je het verhaal effectief, bondig en overtuigend over te brengen, dan zijn we op zoek naar jou!.

Je bent onder andere verantwoordelijk voor:

  • De invulling van de rol als (financieel) sparringpartner en adviseur in de DT’s waar je onderdeel van bent. Je bent proactief, kan goed het verhaal vertellen en daagt je collega’s uit om continue te verbeteren en samen te werken aan het behalen van de gemeenschappelijke doelen.

  • De coördinatie en het opstellen van begrotingen, prognoses en scenario analyses voor de afdeling Zakelijk Complex en specifiek voor het deel Capaciteit & Change;

  • Cost control op het changeportfolio van ZC en de capaciteitsafdelingen (vakgroepen) inclusief het beoordelen van investeringen die hier gedaan worden.

  • Het coördineren en (mede) opstellen van Business Unit Reviews;

  • Het vertalen van strategische, tactische en/of operationele doelstellingen naar (kritieke) prestatie indicatoren.

  • Het up-to-date houden van het Internal Control & Risk Framework, specifiek voor Capaciteit & Change;

  • Het challengen en beoordelen van Lean Business Cases t.a.v. verbeterinitiatieven, het inrichten van Benefit Tracking en monitoren of de verwachte benefits daadwerkelijk worden behaald;

  • Het aandragen en mee helpen realiseren van verbetervoorstellen t.a.v. business gerelateerde en financiële processen;

  • Het ontginnen van data en het op een slimme manier omzetten van data in begrijpelijke en heldere stuurinformatie. Deze data kan gebruikt worden voor het verbeteren van operationele en financiële processen of voor het inzichtelijk maken van kansen en risico’s;

Jouw sterke punten. Worden wij blij van.

Je krijgt energie van samenwerken met andere collega’s. Zelfstandig ga je aan de slag en weet jij resultaten neer te zetten. Daarbij heb je oog voor verbeteringen die we kunnen doorvoeren en draag je actief bij aan het verder professionaliseren van de business control rol. Analyseren en inzichtelijke rapportages maken? Laat dat maar aan jou over. Jij bent een doorzetter en neemt initiatief, bent flexibel en prioriteert graag. Communicatieve eigenschappen? Jij hebt ze en weet deze op een effectieve manier in te zetten.

De Eisen

  • Kandidaat heeft een afgeronde HBO- of WO-opleiding in bedrijfseconomische richting;
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring in een business controller rol;
  • Het CV is voorzien van referenties (naam, functie en contactgegevens referent) of deze kunnen op aanvraag aangeleverd worden.
  • Kandidaat dient de Nederlandse taal machtig te zijn in woord en geschrift, een aanbieding op deze aanvraag is hierbij een akkoordverklaring
  • De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een bureau.
  • Je meldt een kandidaat an voor de deta-vastconstructie hierom dien je onderstaande gegevens van de kandidaat in het CV te vermelden. Let op: staan deze gegevens niet in het CV vermeld, wordt de kandidaat afgewezen. - salarisindicatie - eventuele secundaire arbeidsvoorwaarden - akkoordverklaring kosteloze overname na één kalenderjaar - het privé e-mailadres van de kandidaat m.b.t. de aanvraag v.h. online assessment - referenties (naam, functie en contactgegevens referent)
  • Deze aanvraag is NIET geschikt voor de inzet van zzp'ers. Leverancier verklaart hierbij dat de aangeboden professional: • is opgenomen in de loonadministratie van Leverancier of een derde partij; • in loondienst is bij een Leverancier die de juiste certificering heeft voor het uitlenen van personeel; • is verzekerd voor werknemersverzekeringen; • geen directeur-grootaandeelhouder (DGA) van de B.V. is waar het contract mee afgesloten wordt of van hiermee participerende ondernemingen; • netto-loon uitbetaald krijgt, waarover de wettelijk voorgeschreven loonheffingen, loonbelasting en premies voor volks- en werknemersverzekeringen zijn ingehouden en afgedragen aan de Belastingdienst door de Leverancier of derde partij;

De Wensen

  • Kandidaat heeft aantoonbare ervaring als (financieel) sparring partner in management teams,
  • Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse declaraties zijn niet toegestaan
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen.
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. - Goed kunnen plannen - Verantwoordelijkheidsgevoel - Flexibele instelling - Goede communicatieve vaardigheden - Resultaatgericht - Proactief - Luistervaardig

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
10 februari 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox