Nationale Politie

Business controller

Nationale Politie

De opdracht­omschrijving

Als businesscontroller analyseer jij de prestaties van de politie op allerlei terreinen. Klinkt breed, hè? Dat is het ook! De politie heeft veel verschillende doelen en ambities. Natuurlijk willen we Nederland veiliger maken, maar we willen ook een financieel gezonde organisatie zijn. Hierbij moeten keuzes gemaakt worden omtrent de inzet van de schaarse capaciteit en middelen. Dit maakt jouw baan heel gevarieerd en maatschappelijk relevant. Op basis van jouw analyses van de resultaten en de processen ondersteun en adviseer je sectorhoofden en teamchefs (lijnmanagement) over bijsturing en oplossingen. Dit doe je niet alleen, maar ook integraal met andere adviseurs en experts.

Team Control is verantwoordelijk voor de regie op de planning & control cyclus binnen de Eenheid Limburg. Hier speel je een ondersteunende rol in. 

Daarbij komt het onderhoud en verdere doorontwikkeling van data gedreven werken. 


Verantwoordelijkheden

Geen directe eindverantwoordelijkheid, verantwoording wordt binnen het team afgelegd aan hoofd control en de senior business controllers. 


Kijkende naar de inhoud van deze aanvraag en de Wet DBA, leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er uitgevoerd te worden.

Voor deze opdracht is een BO screening van toepassing. Een positief besluit is een vereiste voor het uitvoeren van deze opdracht.

Inhuur business controller, inzet ter ondersteuning van het team control binnen de staf eenheid Limburg. 


Ondersteuning op Planning en control cyclus, alsmede vervanging collega's inzake dashboarding en data gedreven analyses voorbereiden/uitvoeren. 


Met name contacten binnen team control, de staf en collega's uit de operatie. 


  • Volledig afgeronde en erkende HBO diploma in de richting van bedrijfseconomie of bedrijfskunde.

  • Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke functie.
  • Aantoonbare werkervaring en affiniteit met het uitvoeren van onderzoeken en business cases.
  • Aantoonbare werkervaring met de planning & control cyclus en planningsmethodes.
  • Aantoonbare werkervaring met rijker verantwoorden (monitoring van kwantitatieve en kwalitatieve doelstellingen);
  • Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen van dashboard, ontsluiten van data uit bronsystemen en het uitvoeren van data gedreven analyses. 

  • Besluitvaardigheid: Neemt eigenstandig beslissingen of spreekt zijn mening uit, ook wanneer zaken onzeker zijn of risico’s inhouden. Toont zich op zijn handelen aanspreekbaar.
  • Resultaatgerichtheid: Maakt een vertaalslag van doelen naar beoogde resultaten en weet deze op een efficiënte en effectieve wijze te realiseren. Toont zich aanspreekbaar op resultaten.
  • Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen.
  • Probleemanalyse: Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens.
  • Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijke taal mondeling duidelijk.

 

Je bent een echte sparringpartner die met een mening aan tafel zit, kan luisteren én partijen kan verbinden. Je begrijpt de wereld achter de cijfers en je kunt daar heldere taal aan geven. Je staat stevig in je schoenen en gaat een lastige discussie niet uit de weg. Je pakt ook werkzaamheden op die op de scheidslijn met andere expertises liggen. Initiatief nemen is iets wat goed bij je past. Je bent creatief en in staat om verbanden te leggen, jouw werkzaamheden, en zo nodig die van anderen, goed te coördineren, te plannen en te organiseren. Je ziet altijd kansen tot verbetering en vertaalt plannen en ideeën naar de praktijk. Je speelt in op interne politiek en bent alert op veranderingen binnen de organisatie. Hierbij ligt een belangrijk accent op het identificeren van potentiële risico’s. Complexe vraagstukken kun je goed aan, je ziet het eenheid brede perspectief en vooral ook het toekomstperspectief van de eenheid. Je bent alert op en verdiept je in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen en trends en benut deze kennis en vaardigheden effectief. Een proactieve houding, je bent zelfsturend, verbindend en in staat verbanden te leggen tussen verschillende expertises en organisatielagen;

De Eisen

  • De Externe is inzetbaar vanaf 01/11/2024(of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 30/04/2025 voor 20 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 2. ( LET OP! OF DIT VAN TOEPASSING IS) De door Inschrijver aangeboden kandidaat is gedurende de uitvoering van de gehele Opdracht in loondienst bij Opdrachtnemer en geen ZZP’er / ondernemer. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. Tevens zijn uitgesloten ondernemers in dienst van een eigen BV. Deze eis blijft van toepassing gedurende de gehele uitvoering van de opdracht. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet kan voldoen aan deze eis, zal dit leiden tot uitsluiting van de Inschrijver.
  • Eis 3. Volledig afgeronde en erkende HBO diploma in de richting van bedrijfseconomie of bedrijfskunde. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 4. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in een soortgelijke functie. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 5. Aantoonbare werkervaring en affiniteit met het uitvoeren van onderzoeken en business cases. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 6. Vereiste competenties/vaardigheden: Besluitvaardigheid: Neemt eigenstandig beslissingen of spreekt zijn mening uit, ook wanneer zaken onzeker zijn of risico’s inhouden. Toont zich op zijn handelen aanspreekbaar. Resultaatgerichtheid: Maakt een vertaalslag van doelen naar beoogde resultaten en weet deze op een efficiënte en effectieve wijze te realiseren. Toont zich aanspreekbaar op resultaten. Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. Probleemanalyse: Signaleert problemen, zoekt en herkent belangrijke informatie, rafelt vraagstukken uiteen en legt verbanden tussen gegevens. Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijke taal mondeling duidelijk. Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijk Nederlandse taal mondeling en schriftelijk duidelijk. Bovenstaande competenties, gevraagde werk -en denkniveau en/of vaardigheden hoeven niet in het CV te worden benoemd/uitgeschreven maar dienen middels concrete voorbeelden duidelijk aangetoond te worden tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de bieding.

De Wensen

  • Wens 3. Aantoonbare werkervaring met het ontwikkelen van dashboard, ontsluiten van data uit bronsystemen en het uitvoeren van data gedreven analyses. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 4. Volledig afgeronde en erkende HBO diploma in de richting van bedrijfseconomie of bedrijfskunde aangevuld met relevante opleidingen-cursussen. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 1. Aantoonbare werkervaring met de planning & control cyclus en planningsmethodes. Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen
  • Wens 2. Aantoonbare werkervaring met rijker verantwoorden (monitoring van kwantitatieve en kwalitatieve doelstellingen); Motiveer de rol van de kandidaat, geef in de toelichting aan hoeveel maanden ervaring met bovenstaande is opgedaan en geef een inhoudelijke situatieschets waaruit deze werkervaring blijkt. De toelichting is beknopt, to the point en mag daar waar nodig puntsgewijs. Middels deze toelichting zal de mate van bekwaamheid beoordeeld worden d.m.v. een puntenverdeling. Tevens zal een inhoudelijke verificatie van dit criterium in de interviewfase plaatsvinden. Alleen een verwijzing naar het CV of een algemene motivatie is niet voldoende en zal geen punten genereren. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. de overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. de overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. de overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. de overige aanbiedingen

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox