Rijkswaterstaat
max €91 per uur
Limburg
36 uur per week
01 januari 2022
31 december 2022
Opdrachtomschrijving
Als adviseur oplevering en overdracht in alle fasen van de projecten lever je een belangrijke bijdrage aan de inrichting en het onderhoud van de Nederlandse infrastructuur. Je zorgt voor sturing op proces, de kwaliteit en tijd van de inhoudelijke expertise en inbreng op gebied van het O&O-proces in het werkproces aanleg en onderhoud. Dat doe je binnen middelgrote integrale waterbouwkundige projecten met hoge afbreukrisico’s op zowel politiek-bestuurlijk als technisch-veiligheidskritisch gebied. Het Cluster ZNB Vaarwegen bestaat uit drie projectgroepen (Maasroute, GRONST en GOVA) die hierna kort zijn samengevat.
Maasroute
Rijkwaterstaat werkt hard aan de modernisering van de Maasroute. Een complex en indrukwekkend werk waarvan het doel is om van de Maas een nog betere vaarweg te maken. De Maasroute maakt deel uit van het Trans Europese vervoersNetwerk en is dus een belangrijke schakel in het Europese vaarwegennet. De Maasroute is het deel van de Maas dat bevaarbaar is en loopt van Ternaaien (België) tot het Maas-Waalkanaal. De vaarroute wordt aangepast zodat schepen met een diepgang van 3,5 meter en ene lengte van 185 meter er doorheen kunnen. Dit gebeurt door het uitdiepen/verbreden van de vaarroute, het aanpassen van de kanalen, het verhogen van bruggen en het verlengen/vernieuwen van sluizen. Het programma met de maatregelen is in 2002 vastgesteld en in 2025 – 2027 moet het gereed zijn.
GRONST (GRoot ONderhoud STuwen)
Vanaf de 20-er en 30-er jaren van de vorige eeuw zijn natte kunstwerken zoals sluizen, stuwen en gemalen, gebouwd om het hoofdwatersysteem aan de wensen van de samenleving aan te passen. Na de aanleg verschoof de aandacht naar beheer en onderhoud. Inmiddels zijn de oudste kunstwerken aan vervanging toe. Dat is een grote en complexe opgave. Om de periode tot aan de vervanging te overbruggen wordt nog eenmaal groot onderhoud toegepast op de stuwen, Borgharen, Linne, Roermond, Belfeld, Sambeek, Grave en Lith (GRONST).
GOVA (Groot Onderhoud Vaarwegen)
Betreft diverse maatregelen zoals het aanleggen van een nieuwe syfon onder het kanaal Wessem Nederweert, het aanbrengen van een verharde bodem en het maken van een bypass langs sluis 15 t.b.v vergroten van de watertoevoer naar en via de Noordervaart. Tevens worden in de Brabant-noord Limburgse kanalen op diverse plaatsen de bestaande oeververdedigingen van oude damwandplanken door nieuwe stalen damwanden vervangen en worden ook remmingswerken en aanlegsteigers vervangen dan wel opnieuw geconserveerd.
Samen met het projectteams van de hiervoor genoemde projecten zorg je voor het O&O-proces van de projecten in relatie tot de projectomgeving. Dat stuur je aan door de adviseurs binnen het project, de opdrachtnemers, de assetmanagers en middelen en systemen efficiënt in te zetten. Nauwgezet bewaak je de bijbehorende voortgang en de kwaliteit. Je bereid de inhoudelijke, procesmatige en procedurele besluitvorming voor in de verschillende fases van het project. Je zorgt ervoor dat de processen, kaders en richtlijnen op het gebied van O&O in het project worden toegepast en dat ze vertaald worden naar het project. Je doet dit in overleg met de O&O coördinator binnen het Cluster ZN B Vaarwegen.
Samen met anderen
Je werkt actief samen met het technisch team en overige Projectteams / IPM teams. Je hebt inzicht in de interne en externe omgeving en ketens. Je bouwt op operationeel en tactisch niveau een netwerk op met diverse externe partijen. Je bent in staat dit te onderhouden en om hiermee effectieve samenwerkingsrelaties te creëren. Je kunt de omgeving proactief, gewenst en vroegtijdig beïnvloeden, spelers met elkaar verbinden en het gezicht en imago van Rijkswaterstaat uitdragen. Binnen de projectteams deel je als inhoudelijk expert je kennis.Elke dag beter
Je vindt het een uitdaging om proactief bij te dragen aan de verbetering en standaardisering van het O&O processen binnen technisch management. Ook draag je bij aan het op orde houden van de kwaliteit en kennis en de borging hiervan.
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox