Rijkswaterstaat

Adviseur contractmanagement-vervanging gerrit krolbrug

Rijkswaterstaat

  • max €99 per uur

  • Zeeland

  • 32 uur per week

  • Inkoop
  • 15 januari 2025

  • 31 januari 2027

De opdracht­omschrijving

Voor Rijkswaterstaat zijn wij op zoek naar een Adviseur contractmanagement.

LET OP:
• Eisen & wensen - graag uitschrijven in het CV!
• Aanbiedingen van kandidaten worden beoordeeld op zowel eisen als wensen. Wanneer er niet wordt voldaan aan een eis, komt de kandidaat niet in aanmerking voor de opdracht (knock-out). Daarna wordt er beoordeeld op diverse wensen. In de aanbieding van de kandidaten moeten eisen en wensen plus de mate waarin hieraan voldaan wordt expliciet benoemd worden;
• Let op! Vanwege AVG heeft Rijkswaterstaat expliciete voorwaarden gesteld voor het aanbieden van CV's!

Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en werkt dagelijks aan een veilig, leefbaar en bereikbaar Nederland.

Opdrachtomschrijving:
Je maakt onderdeel uit van het projectteam dat de planstudie ten behoeve van de vervanging van de Gerrit Krolbrug (GKB) begeleidt. Achtergrond en aanleiding van het project:
• In mei 2021 is de Gerrit Krolbrug aangevaren door een schip. De brug bleek onherstelbaar beschadigd te zijn en moest worden verwijderd.
• Vóór de aanvaring deed Rijkswaterstaat al onderzoek naar mogelijke nieuwe varianten van de brug. De brug was ruim tachtig jaar oud en had last van storingen. Bovendien vraagt het gebruik van de Hoofdvaarweg Lemmer-Delfzijl om een andere brug.
• De nieuwe Gerrit Krolbrug moet een veilige en vlotte verbinding zijn voor fietsers, voetgangers, automobilisten en andere gebruikers van de brug.
• Het project vervanging GKB is onderdeel van de opwaardering van de vaarweg Lemmer Delfzijl. Zodoende moeten klasse Va-schepen vlot en veilig kunnen doorvaren

Het projectteam is verantwoordelijk voor het nader uitwerken van de bestuurlijk vastgestelde voorkeursvariant (een beweegbare hefbrug op 4,5 meter hoogte, ingericht als fietsstraat en met twee fietsloopbruggen op 9,7 meter) tot op een niveau dat voldoet voor enerzijds het ter inzage leggen en anderzijds het schrijven en opstellen van een contract ten behoeve van de realisatie.

Als adviseur contractmanagement houd je je voornamelijk bezig met dat laatste, het voorbereiden van de uiteindelijk realisatie van de nieuwe Gerrit Krolbrug. Jouw belangrijkste verantwoordelijkheid is ervoor zorgen dat de doorvertaling van de uitgewerkte voorkeursvariant tot een aanbestedingsdossier op een kwalitatief hoogwaardige, volledige en navolgbare wijze plaatsvindt.

Binnen het projectteam werk je onder de regie van de contractmanager, maar vervul je op zelfstandige wijze de benodigde werkzaamheden ten behoeve van een kwalitatief hoogwaardig en volledig aanbestedingsdossier. Voor de contractvoorbereiding ben jij de inhoudelijke vraagbaak bij de totstandkoming van de contractdocumenten. Je werkt nauw samen met je collega’s binnen het projectteam en andere relevante disciplines. Dit houdt in dat je je integraal kunt inzetten in het projectteam en doorgrondt welke inhoud er vanuit onder andere technisch management en omgevingsmanagement nodig is om te komen tot dat kwalitatief hoogwaardige en volledige aanbestedingsdossier. Het betreft hoofdzakelijk een regie voerende functie, het daadwerkelijke schrijven en opstellen van het contract wordt door derden uitgevoerd. Vanwege het grote belang bij een tijdige openstelling van de nieuwe Gerrit Krol Brug is in dit project gekozen om de planfase parallel te schakelen met de contractvoorbereidingsfase. Dit al in een vroege fase van de planuitwerking. De intentie is om de aanbesteding parallel te schakelen met de juridische procedures.

Je werkt nauw samen én zoekt actief de verbinding met de opdrachtnemer(s) en het Projectteam. Je brengt je eigen kwaliteiten en expertise in om op een constructieve wijze te komen tot projectresultaten. Je hebt oog voor het belang van partijen die met elkaar samenwerken en streeft binnen die belangen de gestelde projectdoelstellingen na.

Je werkt vanuit de kaders van Rijkswaterstaat. Standaardisatie, uniformiteit en het borgen van kwaliteit zijn daarbij belangrijke aspecten. Je speelt een actieve en stimulerende rol in het delen en uitwisselen van kennis. Daarnaast werk je nauw samen met vakinhoudelijke inkoop- en contractadviseurs. Je bent alert op nieuwe ontwikkelingen en deelt actief je kennis met collega’s binnen het Projectteam en zet actief jouw netwerk in om kennis te verbreden.

Leiding en toezicht:
De Contractadviseur werkt onder de leiding van de Contractmanager

Meest essentiële competenties:
• Je bent resultaat gedreven
• Je hebt overtuigingskracht
• Je bent innovatief en nieuwsgierig
• Je bent verbindend
• Je bent organisatiesensitiviteit
• Je bent empathisch

De Eisen

  • Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal 7 jaren ervaring met contractmanagement in het GWW werkproces aanleg en onderhoud, waarvan minimaal 5 jaar ervaring met het IPM model
  • Kandidaat beschikt over aantoonbare kennis van UAV-GC, ARBIT/ARVODI, EMVI, ISO 9001, de aanbestedingswet 2012 en Systeemgerichte contractbeheersing
  • Om je aan te bieden hebben we de volgende gegevens nodig: Geboortedatum, postcode, woonplaats
  • Voor Rijkswaterstaat is het niet toegestaan om de volgende gegevens te vermelden in je CV: Géén persoonsgegevens zoals telefoonnummer, geboortedatum, nationaliteit of LinkedIn. Géén leveranciersgegevens (enkel de bedrijfsnaam en logo mogen zichtbaar zijn op het format).
  • Geef een motivatie met max. 2000 tekens (geen woorden, maar tekens). Vermeld hierin ook je e-mail.

De Wensen

  • Mate waarin de kandidaat bekend is met de interne RWS organisatie en processen voorafgaand aan de start van een aanbesteding
  • Mate waarin de kandidaat beschikt over de genoemde competenties en vaardigheden (toetsbaar op basis van cv, motivatiebrief en/of mogelijk sollicitatiegesprek)
  • Je hebt relevante inhoudelijke opleiding(en) gevolgd op het gebied van inkoop- en contractmanagement;
  • Je hebt inhoudelijke kennis van D&C en ingenieursdienstencontracten;
  • Je hebt aantoonbare projectervaring met vervlechting van de plan- en contractvoorbereidingfase. Onder planfase wordt verstaande fase voorafgaand aan het onherroepelijk worden van de projectbesluiten.
  • Je hebt ervaring met systemen als Relatics (GRIP) en SAP;
  • Je hebt aantoonbare kennis van risicomanagement, systems engineering, assetmanagement, projectbeheersing, en kwaliteitsmanagement;

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox