Gemeente Winterswijk
max €125 per uur
Gelderland
36 uur per week
01 september 2025
01 maart 2026
Opdrachtgever
De gemeente Winterswijk telt bijna 29.000 inwoners. Het levendige centrum, het prachtige buitengebied en de vele voorzieningen maken Winterswijk tot een aantrekkelijke plaats om te wonen, werken en recreëren. Niet voor niets wordt Winterswijk wel de “parel van het oosten” genoemd. Bij de gemeente Winterswijk werken ongeveer 230 collega’s. De werksfeer is informeel en de verantwoordelijkheden liggen laag in de organisatie. Samen met onze inwoners, ondernemers en maatschappelijke partners maken we Winterswijk elke dag een beetje mooier. In onze dienstverlening leggen we de lat hoog en gaan we voor een glimlach. Winterswijk… daar wil je werken!
Opdracht
De digitale transformatie verandert in rap tempo de manier waarop gemeenten functioneren. Ook een gemeente met een bescheiden omvang zoals Winterswijk staat voor een groeiend aantal technologische en maatschappelijke uitdagingen. Uit het rapport 'Inspelen op de digitale revolutie in gemeente Winterswijk' dat dateert uit 2017 -maar nog steeds actueel is- blijkt hoe belangrijk het is dat gemeenten digitale technologie niet langer enkel als een bedrijfsinstrument zien, maar als een strategische hulpbron om maatschappelijke opgaven te realiseren.
Gemeenten hebben te maken met steeds hogere en complexe eisen rond informatiebeveiliging (BIO), privacy (AVG), archivering (Archiefwet), transparantie (Wet Open Overheid) én met de noodzaak om wendbaar in te spelen op ontwikkelingen zoals kunstmatige intelligentie, big data en digitale dienstverlening.
In dat licht wordt een strategisch informatieadviseur gezocht die in opdracht van de domeinmanager Bedrijfsvoering & Dienstverlening van gemeente Winterswijk aan de slag gaat met de volgende opdracht:
Resultaat: Draagvlak voor en bestuurlijke vaststelling (door college van burgemeester en wethouders) van de visie.
Resultaat: Plan van aanpak voor uitvoering visie + advies over make-or-buy beslissingen.
Resultaat: Duidelijk overzicht IST & SOLL + voorstel voor (her)inrichting team.
Resultaat: Praktisch plan voor teamontwikkeling en implementatie van nieuw rollenmodel.
Aan het einde van de opdracht ligt er een gedragen visie en een uitvoerbare strategie, een plan voor inrichting en ontwikkeling van het team Informatie en een heldere keuze over welke onderdelen van de informatievoorziening in eigen beheer blijven en welke taken worden gedeeld of uitbesteed.
Benodigd aantal professionals
1
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma,di,wo,do,vr
Is hybride werken mogelijk: Ja
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox