Centraal Orgaan opvang asielzoekers

Senior strategisch ux designer

Centraal Orgaan opvang asielzoekers

De opdracht­omschrijving

 Werken bij hetCOA 

COA ondersteuntasielzoekers met opvang en begeleiding. Dat is mensenwerk—maar ICT is hierineen cruciale versneller: onze systemen ondersteunen het primaireproces én helpen collega’s elke dag beter, veiliger en menswaardiger werken. Webouwen systemen waarin we de opvang en begeleiding van onze bewonersondersteunen en gegevens uitwisselen met ketenpartners.   

Locatie 

In deze rol werk jemet je team 2 dagen in de week op kantoor in Den Haag (direct aan het stationDen Haag Centraal) en de andere dagen kun je remote werken. 

Opdrachtcontext

Je komt terechtin Team ICT Opvang & Keten: De ICT van Team ICT Opvang &Keten verrijkt menswaardige opvang — en dat doen we met een scherpe focus opkwaliteit. We werken met zes scrumteams die applicaties bouwen en beheren zoalsons bewonersinformatiesysteem, applicaties voor plaatsing, het aan werk helpenvan bewoners en het ondersteunen van de faciliteiten op onze locaties.

Je werkt dagelijkssamen met ontwikkelaars (.NET, Progress, Mendix), testers,applicatiebeheerders, scrum masters, agile coaches en solutionarchitecten. 

Je start binnen eenafdeling die verantwoordelijk is voor de digitalisering en doorontwikkeling vande primaire processen van het COA. 

Je werkt nauw samenmet het Designteam, ontwikkelaars en product owners. Waar UX de richtingbepaalt, zorg jij voor de concrete vertaling naar schermen encomponenten.

Jouw rol

Als Strategisch UXDesigner ben je verantwoordelijk voor het stevig positioneren en borgen van hetgebruikersperspectief. Je denkt mee over het grotere geheel en helpt richtingte geven aan keuzes in ontwerp en inrichting van digitale dienstverlening. 

Je werkt strategischwaar nodig en pragmatisch waar mogelijk, in nauwe samenwerking met de UIDesigner en andere betrokkenen. 

Wat ga je concreetdoen?

·       Uitvoeren enbegeleiden van UX-onderzoek (kwalitatief en kwantitatief); 

·       In kaartbrengen van gebruikersbehoeften, processen en knelpunten; 

·       Ontwikkelenvan persona’s, klantreizen en service blueprints; 

·       Vertalen vaninzichten naar UX-concepten, ontwerpprincipes en richtlijnen; 

·       Faciliterenen uitvoeren van gebruikerstesten ter validatie van oplossingen; 

·       Adviserenover gebruikskwaliteit, toegankelijkheid (WCAG) en privacy (AVG); 

·       Bijdragen aanhet verder professionaliseren van UX binnen het COA. 

Wat bieden wij?

·       Een opdrachtmet duidelijke maatschappelijke impact; 

·       Werken aancomplexe en betekenisvolle digitale vraagstukken; 

·       Ruimte om UXstructureel te positioneren en verder te ontwikkelen; 

·       Samenwerkingmet betrokken professionals binnen business en IT; 

Overige informatie

Een VOG is verplichtvoor aanvang van de opdracht.

Gelijke behandelingen gelijke kansen

Het COA biedt gelijkekansen en verwelkomt sollicitaties van mensen met uiteenlopende achtergronden.We selecteren op talent, vakmanschap en motivatie.

De Eisen

  • Minimaal 6+ jaar ervaring in UX design / service design, bij voorkeur in complexe organisaties
  • Ervaring in een richtinggevende- of strategische UX-rol
  • Het vermogen om zelfstandig UX-positionering neer te zetten
  • Sterke analytische vaardigheden en overtuigingskracht
  • HBO/WO (voorkeur) werk- en denkniveau
  • Een VOG is verplicht voor aanvang van de opdracht
  • Affiniteit met digitale platformontwikkeling en complexe IT-omgevingen
  • Ervaring met design thinking en onderzoeksmethodieken

De Wensen

  • Ruimte om UX structureel te positioneren en verder te ontwikkelen
  • Samenwerking met betrokken professionals binnen business en IT
  • Werken aan complexe en betekenisvolle digitale vraagstukken

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox