Opdracht omschrijving
De ICT-dienst van de politie ondersteunt de operationele politie collega’s met hun dagelijkse taken zoals Handhaving en Opsporing. Er zijn zo’n 100 DevOps-teams elke dag hard aan het werk om de beste informatievoorziening te bieden om Nederland veilig te houden.
Voor het cluster Internationale Politie Samenwerking zijn wij op zoek naar een Senior DevOPS engineer. Gevraagd wordt een medewerker die breed inzetbaar is (T-shape profiel), die bereid is mee te denken en te werken aan alle voorkomende onderhouds- en beheer werkzaamheden binnen een DevOpsteam van de Politie. Het taakaccent ligt op het technisch applicatiebeheer. De medewerker is in staat om applicaties te beheren op een Linux/Weblogic platform en Openshift omgeving. Ook kan hij/zij breed participeren in ondersteuning van de applicatie en de ondersteunende software tooling waarin zijn achtergrond en kennis cruciaal zijn. De kandidaat is in staat om zich de functionele en technische aspecten van de applicatie(s) snel eigen te maken en te vertalen naar ondersteunende tooling. De uit te voeren werkzaamheden komen te vallen binnen het onderhoud en de doorontwikkeling van applicatiesoftware. Vakmatig betekent dit het uitvoeren van taken in het kader van technisch applicatiebeheer, en het deelnemen aan softwareontwikkeling in Java omgeving onder architectuur.
Verantwoordelijkheden
Je hebt een actieve rol in het DevOps team.
- Je bent zelf instaat om aan te geven aan welke informatie of kennis je behoefte hebt
- Je bent zelf instaat deze opdracht in een tijdlijn uit een te zetten, te prioriteren en de risico’s en afhankelijkheden aan te geven;
- Je bent een drijvende kracht in het team en kan hen coachen waar dat nodig is.
- Als je een opdracht afrond kan jij je kennis goed borgen in documentatie en overdragen aan je collega
Vakmatige taken (per sprint):
- Je activeert/installeert en schaft aan waar nodig, de benodigde tools (bijv. voor test management, defect management, test automatisering en continue integratie).
- Je coördineert en werkt mee aan een (initiële) kwaliteitsrisico analyse.
- Je bepaalt de definitie van “klaar’’ vooraf zodat het testen ook echt klaar is volgens de definitie.
- Je creëert test-taken op het takenbord (JIRA).
- Je bepaalt wanneer het testen moet worden voortgezet of gestopt voordat het systeem aan de klant kan worden opgeleverd (in hoeverre wordt voldaan aan de acceptatiegraad en wat de dekkingsgraad is)
Doelstelling
Deze opdracht voer je uit voor de duur van één jaar. Mogelijkheid tot verlenging als de doelstellingen nog niet zijn behaald. De doelstelling is behaald wanneer de migratie applicaties van Weblogic naar Openshift volledig zijn geïmplementeerd en wanner de processen zijn ingericht (a.d.h.v. qualis meldingen).
Als Senior DevOPS engineer realiseer je de volgende activiteiten:
- Het mede zorgdragen voor de continuïteit en kwaliteit van de applicatie-infrastructuurcomponenten, door het signaleren van technische storingen en onvolkomenheden en het doen van voorstellen inzake het wegnemen en oplossen daarvan.
- Het analyseren van informatie ten behoeve van het ontwikkelen van alternatieve oplossingen en het adviseren ten aanzien van de meest geschikte oplossing bij applicatie technische problemen
- Het uitvoeren van deployment-, migratie- en databasescripts
- Het opstellen van installatiehandleidingen
- Het beheren van de functionele en technische applicatieconfiguratie
- Meewerken aan releases
- Uitvoeren van testen en productie monitoring, incl. loganalyse
Contacten
- Heeft resultaatgesprekken met opdrachtgever;
- Informatie ophalen bij technische collega’s (van andere afdelingen).
- Interne klanten
Opleiding
- Een afgeronde, erkende en volwaardige opleiding op minimaal HBO niveau
Professionele kennis en werkervaring
Eisen:
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het inrichten, configureren en werken met Weblogic (versie 12 en hoger)
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met Oracle Databases
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met Linux platformen
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met Java (versie 8 en hoger)
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met OpenShift en Podman/Docker
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met tooling als IDE(Eclipse of Intellij), Git, Maven, Sonarqube, Jenkins, XLDeploy e.d
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met SQL-scripts
- Aantoonbare werkervaring in een agile omgeving (Scrum / DevOps)
- Aantoonbare werkervaring met Confluence/Jira
Wensen:
- Aantoonbare werkervaring met continuous deployment
- Aantoonbare werkervaring in multi disciplinaire teams
- Aantoonbare werkervaring met en kennis van ITIL
- Aantoonbare werkervaring met en kennis van Agile/Scrum
- Aantoonbare werkervaring met en kennis van Windows-producten
- Aantoonbare werkervaring binnen (semi-) overheid / politie.
Competenties
- Probleemanalyse
- Initiatief
- Resultaatgerichtheid
- Klantgerichtheid
- Overtuigingskracht
- Integriteit
- Systeemdenken
- Coachen
- Mondelinge- en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid:
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.