Gemeente Zutphen

Projectleider zutphens ontwikkel netwerk

Gemeente Zutphen

De opdracht­omschrijving

Gemeente Zutphen
Wij zijn gepassioneerd, ondernemend en creatief. We omarmen duurzaamheid en inspiratie, en koesteren ons rijke verleden met trots. Bij ons staat goede dienstverlening centraal. We zijn er voor de Zutphense samenleving en stimuleren de betrokkenheid en samenwerking van onze inwoners.

Werken voor de gemeente Zutphen betekent werken in een prachtige en inspirerende omgeving. We zijn trots op onze historische middeleeuwse binnenstad, de IJssel en de Berkel en talloze vijvers en grachten, de wijken, de parken en het dorp Warnsveld.

Bij een gemeente werk je in een politiek-bestuurlijke omgeving. Dit betekent dat je te maken krijgt met wisselende prioriteiten en samenwerkt met verschillende groepen mensen. Je hebt de taak om zorgvuldig om te gaan met publieke middelen en soms moet je je weg vinden in wat ingewikkelde procedures. Het mooie van dit werk is, dat wat je doet vaak direct bijdraagt aan de Zutphense samenleving.

Zutphen zet in op diversiteit en inclusie. Het maakt ons niet uit waar je geboren bent, waar je in gelooft, van wie je houdt, wat je fysieke kenmerken zijn, hoe oud je bent, wat je gender is of wat je culturele achtergrond is. We zijn nieuwsgierig naar jouw talent en hoe jij het verschil maakt voor onze gemeente!

Bij de gemeente Zutphen geloven we er in dat iedereen op zijn eigen manier mee kan doen in de maatschappij en dat iedereen zich ontwikkelt met eigen unieke kwaliteiten en talenten. Bij de meeste inwoners gaat ontwikkeling en meedoen in de maatschappij zonder al te veel problemen. Inwoners groeien op, gaan naar school en vinden daarna een baan. Maar soms gaat het naar school gaan, het vinden van een baan en meedoen in de maatschappij minder vanzelfsprekend. Jongeren gaan (tijdelijk) niet naar school, inwoners kunnen (tijdelijk) niet werken en/ of minder meedoen dan ze zouden willen. Voor deze inwoners werken we aan het ‘Zutphens Ontwikkel Netwerk’. Een plek en een netwerk waarin jongeren weer toe geleid worden naar het onderwijs wanneer ze (tijdelijk) vastgelopen zijn. Een plek waar inwoners leren en ontwikkelen en toe geleid worden naar (betaald) werk. Een plek en een netwerk waar leren, werken en ontwikkelen samenkomt. De visie ligt er. We bevinden ons nu in de fase waarin we deze visie vertalen naar praktijk. Via pilots, samenwerking en leren door te proberen, bouwen we samen met onze partners aan de invulling van strategisch partnerschap, een gedragen business case en een werkend netwerk.

Dit vraagt om een stevige projectleider met ervaring in het vormgeven van nieuwe samenwerkingsverbanden vanuit een gemeentelijke organisatie. Iemand die niet alleen verbindt, maar richting geeft, overzicht bewaart, keuzes maakt en resultaten waarmaakt. Word jij hier enthousiast van en wil je een bijdrage leveren samen met het onderwijs, werkgevers en zorgpartijen? Dat kan! Word projectleider van het (nog te creëren) ‘Zutphens Ontwikkel Netwerk’!

Opdracht
Als projectleider ben je verantwoordelijk voor het realiseren van het ZON-programma in een complexe bestuurlijke en organisatorische omgeving.

Je brengt focus, bewaakt de koers en zorgt dat de realisatiefase leidt tot:
- Een besluitrijpe en gedragen businesscase;
- Concrete, werkende pilots;
- Een structureel samenwerkend netwerk met verschillende teams binnen de gemeente en (externe) strategische partners.

Je stuurt daarbij op inhoud, proces, samenhang én resultaat.

Wat ga je doen?

1) Regie & Sturing
- Je bent eerste aanspreekpunt voor het bovenstaande project;
- Je stuurt het projectteam aan en zorgt voor duidelijke taakverdeling. Daarbij werk je nauw samen met de projectleider die zich richt op het vormgeven van de pilots en met beleidsadviseurs van team jeugd en onderwijs, WMO, werk en inkomen;
- Je richt heldere gouvernance structuur, rollen en besluitvorming in;
- Je zorgt voor structuur in overleg en besluitvorming;
- Je stuurt actief op voortgang, samenhang en prioriteiten op o.a. de volgende programmalijnen:
    - Strategisch partnerschap;
    - Werk- en ontwikkelhuis (het werk- en ontwikkelhuis vormt de fysieke basis van het Zutphens Ontwikkelnetwerk);
    - Netwerkontwikkeling;
    - Pilots.
- Binnen het project is sprake van meerdere andere interne trajecten, jij brengt hierin focus en richting;
- Je bewaakt de scope en voorkomt versnippering of vertraging;
- Je bewaakt werkdruk en organiseert waar nodig extra capaciteit of escalatie;
- Je zorgt voor een goede inbedding in de organisatie en duidelijke sturing over verschillende lagen.

2) Realisatie & resultaat
- Je vertaalt strategie naar concrete acties en resultaten;
- Je ondersteunt de projectleider die zich bezig houdt met het vormgeven van de pilots. Zo richt je een goede monitoring in, ziet toe op planning en budget in samenspraak met de projectleider pilots;
- Je werkt de plannen verder uit tot een businesscaseen schrijft de daarbij horende collegevoorstellen wanneer een stap vraagt om (nieuwe) besluitvorming.

3) Samenwerking en bestuurlijk en externe afstemming
- Je adviseert, rapporteert en legt verantwoording af aan het managementteam sociaal domein (MTSD) van de gemeente Zutphen en het bestuur (college);
- Je kan goed werken onder (politieke) druk;
- Je bent gesprekspartner voor strategische partners en externe partijen;
- Je zorgt voor onderlinge samenhang en bevordert optimale samenwerking, je werkt toe naar strategisch partnerschap. Daarbij ben je de spin in het web tussen het management, directie en uitvoerenden van diverse organisaties binnen het brede speelveld;
- Je borgt betrokkenheid van bestuur, management en uitvoering;
- Je zorgt voor verbinding én werkbare afspraken tussen afdelingen en partners;
- Je zorgt voor heldere communicatie en draagvlak;
- Je zorgt voor een goede informatievoorziening naar (strategische) partners, de gemeentelijke organisatie, gemeenteraad en andere betrokkenen.

Benodigd aantal professionals
1.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de inlenersbeloning.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Motivatie opgesteld door de professional zelf, toegevoegd als één document achter het cv. 

Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma, di, woe, do, vrij.
Is hybride werken mogelijk: Ja.

De Eisen

  • 2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als projectleider/ procesbegeleider voor een gemeentelijke organisatie;
  • 3. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau.

De Wensen

  • 7. Aantoonbare affiniteit met en werkervaring bij werk en inkomen, Wet Sociale Werkvoorziening (SWS) en sociaal ontwikkelbedrijven;
  • 8. Aantoonbare werkervaring met het schrijven en opstellen van een businesscase, proces en projectplannen;
  • 9. Aantoonbare kennis van het sociaal domein en aanverwante wetgevingen, licht dit duidelijk toe in het cv;
  • 4. De kandidaat stelt zich voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient geschreven te zijn door de kandidaat zelf. Voeg de geschreven motivatie samen met het cv om deze als één document te uploaden;
  • 6. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar binnen een gemeente in de rol van projectleider;
  • 12. Aantoonbare werkervaring als gesprekspartner voor verschillende niveaus en kan hier naadloos tussen schakelen (bestuur, directie, management, beleid, consulenten, externe partijen, inwoners). Licht dit duidelijk toe in het cv aan de hand van minimaal één concreet voorbeeld;
  • 5. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo + niveau;
  • 10. Aantoonbare kennis op het gebied van ontwikkeling van mensen en re-integratie, licht dit duidelijk toe in het cv;
  • 11. Aantoonbare werkervaring met het omzetten van strategische vraagstukken naar concrete resultaten, licht dit duidelijk in het cv;
  • 13. Aantoonbaar bekend met de regio Zutphen, benoem dit duidelijk in het cv.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
08 juni 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox