Gemeente Utrechtse Heuvelrug

Projectleider "Veiligheid naar Lokaal’

Gemeente Utrechtse Heuvelrug

De opdracht­omschrijving

OPDRACHT PROJECTLEIDER ‘VEILIGHEID NAAR LOKAAL’

Inleiding en context
De regio Zuid Oost Utrecht (ZOU) heeft de gezamenlijke opgave om te zorgen voor een zorglandschap dat alle jeugdigen en gezinnen in de regio toegang geeft tot de juiste ondersteuning en hulp wanneer dit nodig is, op basis van hun ondersteuningsbehoefte, zo dichtbij mogelijk in het ‘normale leven’ en met zo min mogelijk onderbrekingen.  De beweging die we als regio voor ogen hebben is weergegeven in onderstaande linkse piramide. We willen dat meer kinderen zo ‘normaal’ mogelijk opgroeien, met eventuele ondersteuning en hulp zo nabij en thuis mogelijk. Zoveel mogelijk kinderen/gezinnen in het onderste en middelste deel van de piramide dus.

Om deze beweging waar te maken heeft de regio een gezamenlijke regionale Norm voor Opdrachtgeverschap (NvO) vastgesteld, welke een Regionale Agenda bevat met vier speerpunten bestaande uit stimulerende maatregelen en projecten die bijdragen aan de beoogde beweging. Daarnaast investeren gemeenten lokaal in preventie van (specialistische) hulp en zorg. De vier speerpunten uit de Regionale Agenda NvO zijn:

  • Versterken Lokale Teams – “De juiste passende integrale zorg, zo thuis en nabij mogelijk”
  • Regie op veiligheid – “Meer regie door lokale teams bij onveiligheid in het vrijwillig kader”
  • Zo thuis mogelijk – “Meer kinderen groeien thuis op of ontvangen zo gezinsgericht mogelijke hulp”
  • Onderwijs – “Versterkte samenwerking tussen toegang, jeugdhulp en onderwijs”


Korte termijn maart t/m april 2023

  • Komen tot een concreet regionaal samenhangend Plan van Aanpak op de beweging Veiligheid naar Lokaal met beoogde resultaten, inzet/aanpak, rollen en taken en planning.
  • Komen tot heldere afspraken met SVMN over hun inzet/rol/taak in ZOU in 2023 in het vrijwillig kader
  • Zorgdragen voor mogelijkheid voor consultatie en advies in de regio met ervaren procesregisseurs/gedragswetenschappers die door lokale teams kunnen worden ingezet om op casuïstiek met een opeenstapeling van problemen, mogelijke onveiligheid en/of een veelvoud aan betrokken organisaties/hulpverlener mee op te lopen, zowel ter verlichting van de rol en taken die de consulent van lokale teams heeft als ter versterking van het leereffect op procesregie.
  • Zorgdragen voor de juiste voorwaarden/omstandigheden om een JeugdBeschermingsTafel (JBT) te organiseren onder leiding van de lokale teams, denk aan een mogelijke regionale locatie, een eenduidige werkwijze en formats voor het organiseren en leiden van een JBT etc.


Langere termijn mei t/m december 2023

  • Komen tot een gedeeld gedragen visie en de opgave/opdracht aan lokale teams rondom veiligheid concretiseren en vertalen naar de lange termijn om dit uit te voeren; wat vraagt dit van lokale teams, wat zijn de rollen/taken, welke profielen zijn nodig. Ook concreet maken wat we (boven)regionaal en lokaal verwachten. Belangrijk om hierin mee te nemen;
  • Er ligt al een implementatie-  en borgingstraject klaar n.a.v. de trainingen Coördinatie van Zorg. Aansluiten hierop is essentieel.
  • Goede voorbeelden uit andere (buur)regio’s en uit proeftuinen worden geïnventariseerd en meegenomen
  • De visie/opgave moet ‘toekomstproof’ zijn, en daarmee o.a. voorsorteren op het Toekomstscenario Kind- en Gezinsbescherming en de Hervormingsagenda
  • Welke vaardigheden, expertise en toerusting hebben professionals nodig aanvullend op hun kennis van Coördinatie van Zorg (1G1P1R)?
  • De kwaliteit van procesregie door professionals van lokale teams is verder versterkt à verder versterken huidige investeringen op o.a. trainingen, regionale poule, integrale analyse etc. (zie NvO)
  • Het verder implementeren en borgen van de visie Gefaseerd samenwerken aan veiligheidà o.a. door het implementatie- en borgingstraject te volgen waarover reeds afspraken zijn gemaakt en dit goed te verbinden met bovenstaande.
  • We willen het aantal kinderen dat jeugdhulp/jeugdbescherming nodig heeft vanwege complexe (v)echtscheidingen verminderen. Een projectleider is hier regionaal mee bezig. Belangrijk is dat er een goede verbinding wordt gelegd tussen de inzet op de beweging ‘Veiligheid naar Lokaal’ en de inzet ter vermindering van gevolgen door complexe echtscheidingen.


Belangrijke uitgangspunten tijdens de opdracht zijn:

  • De regio vindt het belangrijk dat goed de verbinding wordt gelegd met dat wat er al (boven)regionaal en lokaal binnen de gemeenten/teams loopt. We zoeken een projectleider dan kan coördineren en aanjagen, met overzicht, die zorgt voor samenhang tussen de verschillende projecten, mensen verbindt en de voortgang bewaakt en bijstuurt waar nodig. We zoeken iemand die gebruik maakt van de inzet van betrokkenen in de regio, betrokkenen die precies weten wat wordt beoogd, wat in de regio is afgesproken en ingezet en weten ‘hoe de hazen lopen’. In de regio is er een team van 4/5 betrokken ‘deelprojectleiders’ waarmee de projectleider samen optrekt.
  • Zoals gezegd hebben we in de regio al veel in gang gezet wat ondersteunend is aan de beoogde beweging. We willen daarom ook efficiënt te werk gaan en niet te veel tijd stoppen in plannen, notities etc. We hebben en houden graag het overzicht en gaan resultaatgericht te werk, zo pragmatisch waar mogelijk.
  • Bij alle inzet geldt dat we heel zorgvuldig om moeten gaan met de capaciteit/tijd die lokale teams hebben.


Samenwerking
Belangrijk is dat de projectleider nauw samenwerkt met de volgende gremia;

  • Regionaal ambtelijk opdrachtgever jeugd en programmateam (stuurgroep)
  • Projectleiders op de overige speerpunten NvO
  • Beleidsmedewerkers jeugd
  • Directeuren en coördinatoren 5 lokale teams
  • SVMN
  • Belangrijke overige samenwerkingspartners, zoals ons KNOOPpunt voor verblijf en Yeph


Eisen en criteria projectleider

  • Kennis en ervaring met jeugdbescherming, zowel het vrijwillig als gedwongen kader is bekend bij de projectleider, qua inhoud en organisatie.
  • Kennis en ervaring met de lokale toegang; je kent de dynamiek waarin lokale toegangsprofessionals opereren (druk vanuit de politiek/bestuur, groeiende opgave en een hoge caseload/werkdruk door het grote beroep op), de opgaven die er spelen en dagelijkse praktijk waar toegangsprofessionals in werken.
  • Kennis en ervaring met projectleiderschap en verandermanagement; je weet hoe je een project succesvol moet (bege)leiden en hebt ervaring met (cultuur)veranderingen die nodig zijn om een beweging te maken, waarin je weet hoe je het veranderpotentieel van diverse mensen, van uitvoering tot bestuur, kunt aanspreken.
  • Je hebt kennis van de regio ZOU; je kent de betrokken partners en weet hoe jeugd in de regio en gemeenten is georganiseerd.
  • Je bent een stevig gesprekspartner voor bestuurders/managers in een soms politieke context.  

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Ervaring met projectleiderschap en verandermanagement
  • De gesprekken vinden plaats op woensdag 15 maart of eventueel op woensdag 22 maart tussen 14.30 en 17.00 uur. Hier graag rekening mee houden.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.

De Wensen

  • Kennis van en ervaring met jeugdbescherming, zowel het vrijwillig als gedwongen kader is bekend qua inhoud en organisatie.
  • Kennis van en ervaring met de lokale toegang. Dit dient duidelijk toegelicht te worden in het cv
  • Kennis van de regio ZOU; je kent de betrokken partners en weet hoe jeugd in de regio en gemeenten is georganiseerd.
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek. - stevig gesprekspartner voor bestuurders/managers - politiek-bestuurlijke sensitiviteit - goede analytische vaardigheden - goede adviesvaardigheden - daadkrachtig

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox