Provincie Overijssel

Omgevingsmanager infrastructurele projecten

Provincie Overijssel

De opdracht­omschrijving

Werken bij Overijssel
Overijssel is een prachtige provincie om te wonen, te werken en te recreëren. Met elkaar maken we Overijssel iedere dag leefbaarder, mooier, veiliger en beter bereikbaar. De provincie werkt samen met gemeenten, waterschappen, het Rijk, ondernemers en maatschappelijke instanties. Samen zetten we ons in voor de toekomst van onze provincie.

Wegen en Kanalen
Je gaat aan de slag bij de afdeling Wegen en Kanalen (WK), één van de acht afdelingen binnen provincie Overijssel. De afdeling Wegen en Kanalen heeft binnen de provincie Overijssel de zorg voor de provinciale infrastructuur. De afdeling is verantwoordelijk voor het bouwen en beheren van de provinciale wegen, waterwegen, bruggen en sluizen. De afdeling zorgt ervoor dat de benodigde infrastructurele voorzieningen worden gerealiseerd en dat het benodigde onderhoud wordt uitgevoerd. 
De afdeling bestaat uit de volgende teams: Leiding , Bedrijfsvoering, Project Advies, Asset en Beleid, Wegen en Groen, Vaarwegen, Installaties en Kunstwerken.

Opdracht

Je gaat aan de slag als omgevingsmanager op verschillende projecten. Zoals de vervanging van twee bruggen in de N346. Deze bruggen voldoen in de toekomst niet meer aan alle eisen voor veiligheid. Op dit moment is de provincie bezig met de aanbesteding van de werkzaamheden. Uitgangspunt daarbij is dat bij het vervangen van de bruggen zoveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van circulaire materialen. Jouw verantwoordelijkheden als Omgevingsmanager zijn:

  • De regie op de communicatie in nauwe samenwerking met onze communicatie collega’s. Onderdeel daarvan is het schrijven van bewonersbrieven en het organiseren van bewonersbijeenkomsten. En wanneer werkzaamheden plaatsvinden zorg jij voor de verkeersmaatregelen en stem je daarover af met collega’s over de verkeersveiligheid;
  • Je kent de omgeving en verzamelt benodigde informatie om samen met het team het project te realiseren;
  • De totstandkoming van het KES-proces. Je verzamelt de eisen en wensen bij betrokkenen en koppelt de conclusie terug;
  • Het bepalen van de communicatiestrategie en het opstellen van het communicatieplan;
  • Je voert de regie op de conditionering, waaronder de kabels en leidingen, vergunningen en archeologie.

Kortom, we zoeken een omgevingsmanager die projecten strak organiseert én zelf actief meewerkt aan de uitvoering. Als omgevingsmanager ben je onderdeel van een ervaren IPM team met ervaren professionals.

Competenties

  • Communicatief vaardig;
  • Proactief;
  • Omgevingssensitief;
  • Zelforganiserend;
  • Resultaatgericht.

Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 11. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.

Benodigd aantal professionals
1.

CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.

Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: Ja
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: In overleg
Standplaats: Zwolle

 

De Eisen

  • 3. Een aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal mbo niveau 4;
  • 4. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als omgevingsmanager bij een overheidsinstelling.

De Wensen

  • 7. Aantoonbare werkervaring met het opstellen van communicatie- en participatieplannen, stakeholderanalyses en klant-eisen-specificaties
  • 10. Aantoonbare werkervaring met conditionering waaronder de kabels en leidingen, vergunningen en archeologie
  • 6. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal HBO-bachelor niveau
  • 5. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar als omgevingsmanager op het gebied van infrastructurele projecten bij een gemeente, provincie, rijksoverheid, Waterschap of nutsbedrijf
  • 8. Aantoonbare werkervaring in een IPM-team
  • 9. Kandidaat beschrijft zelf in de motivatie waarom deze opbracht aanspreekt en waarom hij/zij de geschikte kandidaat is

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
28 april 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox