Nationale Politie

Medewerker Kwaliteit en Procesmanagement

Nationale Politie

De opdracht­omschrijving

Opdracht omschrijving

De sector Programma- Project- en Interim management (PPI) maakt onderdeel uit van het Politie Diensten Centrum (PDC). Het PDC verzorgt de bedrijfsvoering voor de politie, zoals financiën, ICT, communicatie en personeelszaken. PPI levert programma- en project professionals voor het leiden en ondersteunen van programma's en projecten binnen de politie en in samenwerking met ketenpartners. 

De missie van PPI: "Waardecreatie door veranderingen met IV-component voor politie & ketenpartners, gestructureerd en transparant van A naar B".

PPI zet haar professionals zo breed mogelijk in binnen de organisatie om de dagelijkse leiding te voeren over veranderprocessen. Zij zijn inzetbaar vanaf het vertalen van de gebruikersbehoefte naar een realisatieplan tot aan de daadwerkelijke implementatie bij de gebruikers. Voor PPI staan hierbij de opdrachtgevers en hun vragen centraal. De functie Medewerker Kwaliteit en Procesmanagement valt binnen het centraal Project Management Office (PMO) van de sector PPI. Het PMO team draagt zorg voor kwaliteitsborging, standaarden, rapportage en analyse, resourcemanagement, training, functioneel beheer van de projectmanagement tool, en coaching en advies.

Als Medewerker Kwaliteit en Procesmanagement vervul je een belangrijke rol op het gebied van doorontwikkeling van processen en adviseren van (hoger) management ten aanzien van gewenste verbeteringen.

Onderdeel van je werk is ook het coachen/begeleiden van (nieuwe) programma-, projectmanagers en projectondersteuners en je collega’s op weg helpen ten aanzien van processen en tooling. Je hebt de mogelijkheid om inhoudelijk betrokken te zijn bij projecten en programma's in de rol van bijvoorbeeld kwaliteitsmanager.

Verder ben je verantwoordelijk voor het uitvoeren van kwaliteitsreviews en quick scans op managementproducten, rapportages en datakwaliteit in de projectmanagement tool Fortes Change Cloud (FCC).

De toenemende vraag naar expertise op genoemde onderdelen leidt ertoe dat het nodig is om extra capaciteit in te huren om hier een bijdrage aan te leveren.

 


Verantwoordelijkheden

Vakmatige taken:

  • Je bent (mede)verantwoordelijk voor de doorontwikkeling van de processen van programma- en projectmanagement naar een hoger volwassenheidsniveau;
  • je voert analyses uit op opzet, bestaan en werking van processen en doet verbetervoorstellen;
  • je bewaakt, rapporteert en adviseert over de kwalitatieve uitvoering van projecten en programma's cf het geldende kwaliteitsframework;
  • je ondersteunt en adviseert het management van PPI op noodzakelijke onderwerpen;
  • je verzamelt en ontwikkelt kennis en good practices t.b.v. toepassing binnen projecten en programma's
  • je presenteert, overtuigt en faciliteert medewerkers ten aanzien van vernieuwingen in projectmanagement;
  • je adviseert en ondersteunt projectmedewerkers in de toepassing van standaarden in hun projecten en programma's;
  • je monitort de processen en producten en draagt ervoor zorg dat deze voldoen aan de actuele kwaliteitsnormen;
  • je beheert templates en instructies;
  • je voert kwaliteitsreviews en quick scans uit op managementproducten, rapportages en datakwaliteit in de Fortes Change Cloud (FCC);
  • je voert interne BIT-toetsen uit;
  • je coacht en begeleidt (nieuwe) programma-, projectmanagers en projectondersteuners;
  • je beheert de PPI website (Agora) voor informatie-uitwisseling en samenwerking binnen de organisatie.

Competenties

  • Maatschappelijke oriëntatie
  • Organisatiesensitiviteit
  • Overtuigingskracht
  • Coachen
  • Organisatievermogen
  • Klantgerichtheid
  • Netwerkvaardigheid
  • Systeemdenken
  • Mondelinge uitdrukkingsvaardigheid
  • Mondelinge presentatie

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • De Externe is inzetbaar vanaf 01-01-2024 (of indien mogelijk zoveel eerder als de screening akkoord is) tot en met 31-12-2024 voor 36 uur per week. Het contract kan door de Opdrachtgever optioneel worden verlengd. Dit zoals wordt aangegeven in het profiel. De startdatum is onder voorbehoud van een tijdige afronding van het kandidaten onderzoek. Dit kan ook betekenen dat de startdatum van de Opdracht zal moeten worden opgeschoven. Aan de vermelde startdatum in de aanvraag kunnen zodoende geen rechten worden ontleend.
  • Eis 2. De kandidaat heeft een erkend, volwaardig en volledig afgeronde opleiding op minimaal HBO-niveau. Dit is een eis en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde diploma beschikt, zal dit leiden tot uitsluiting van de aanvraag.
  • Eis 3. De kandidaat heeft minimaal 5 jaar aantoonbare ervaring met het managen en doorontwikkelen van programma- en projectmanagement-processen in een ICT- of IM-gestuurde omgeving binnen grote (1000+) organisaties. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 4. De kandidaat heeft minimaal 3 jaar ervaring met presenteren en coachen/begeleiden van projectmedewerkers ten aanzien van vernieuwingen binnen het vakgebied projectmanagement. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 5. De kandidaat heeft aantoonbaar minimaal 3 jaar ervaring met regie op analyse- en rapportagetrajecten, op kwaliteitsmanagementtrajecten, op kennismanagement en met de Fortes Change Cloud of vergelijkbare projectadministratie tooling. Benoem het nummer van deze eis expliciet in het CV bij de werkzaamheden. Geef een beschrijving in het CV waar deze ervaring uit blijkt, benoem de naam van de opdrachtgever(s) en de perioden (mm-jjjj t/m mm-jjjj).
  • Eis 6. Vereiste (gedrags)competenties: Maatschappelijke oriëntatie Is alert op en verdiept zich in de relevante (maatschappelijke, politieke en vakinhoudelijke) ontwikkelingen of andere omgevingsfactoren en benut deze kennis effectief voor de eigen functie of organisatie. Organisatiesensitiviteit: Speelt in op interne politiek en is alert op veranderingen binnen de organisatie. Onderkent de invloed en de gevolgen van eigen beslissingen of activiteiten op de andere organisatieonderdelen. Overtuigingskracht: Toont gedrag dat er op is gericht om anderen te overtuigen van een bepaald standpunt en instemming te krijgen met bepaalde plannen of ideeën. Coachen: Verkent de ontwikkelbehoeften van medewerkers en stimuleert, motiveert en coacht hen om hun vakbekwaamheid op een hoger niveau te brengen en de medewerkers zo verder te ontwikkelen. Organisatievermogen: Bepaalt prioriteiten en geeft de benodigde acties, tijd en middelen aan om ervoor te zorgen dat activiteiten plaats vinden en zaken geregeld worden. Evalueert de voortgang en stelt waar nodig de planning en opzet bij. Klantgerichtheid: Herkent en onderzoekt de wensen en behoeften van anderen en speelt daarop in. Netwerkvaardigheid: Ontwikkelt en onderhoudt relaties, allianties en coalities buiten de eigen organisatie en benut deze voor het verkrijgen van informatie, steun en medewerking. Systeemdenken: Herkent zowel het groter verband als de interne samenhang binnen vraagstukken en is zich bewust van de eigen positie en invloed in dat grotere geheel. Mondelinge presentatie: Presenteert feiten, meningen en ideeën op een heldere wijze. Maakt hierbij gebruik van relevante communicatiemiddelen. Goede mondelinge uitdrukkingsvaardigheid: Maakt feiten, meningen en ideeën aan anderen in begrijpelijke taal mondeling duidelijk. Bovenstaande competenties moeten middels concrete voorbeelden duidelijk uitkomen tijdens het verificatiegesprek. Wanneer blijkt dat tijdens het verificatiegesprek de kandidaat niet over de gevraagde competenties beschikt, zal dit leiden tot het terzijde leggen van de offerte.

De Wensen

  • Wens 1. De kandidaat is Prince2, MSP en/of P3O gecertificeerd. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over het gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat is niet Prince 2, MSP en P3O gecertificeerd; 1/5= De kandidaat is voor één van de drie Prince 2, MSP of P3O gecertificeerd; 3/5= De kandidaat is voor twee van de drie Prince 2, MSP of P3O gecertificeerd; 5/5= De kandidaat is zowel Prince 2 als MSP als P3O gecertificeerd.
  • Wens 2. De kandidaat heeft ervaring met het uitvoeren van interne BIT-toetsen en is bekend met de specifieke kwaliteitsnormen en -eisen die gelden binnen de rijksoverheid. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= Onvoldoende t.a.v. overige aanbiedingen 1/5= Matig t.a.v. overige aanbiedingen 2/5= Voldoende t.a.v. overige aanbiedingen 3/5= Ruim voldoende t.a.v. overige aanbiedingen 4/5= Goed t.a.v. overige aanbiedingen 5/5= Uitstekend t.a.v. overige aanbiedingen
  • Wens 3. De kandidaat heeft aanvullende certificeringen op het gebied van kwaliteitsmanagement of procesmanagement, zoals Six Sigma, ISO 9001, of vergelijkbare kwalificaties. Dit is een wens en moet duidelijk blijken uit het CV van de kandidaat. De kandidaat dient voor het verificatiegesprek het bewijsmiddel te kunnen overleggen. Wanneer blijkt dat de kandidaat niet over de gevraagde diploma/certificaat beschikt, worden geen punten toegekend. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aanvullende certificeringen op het gebied van kwaliteitsmanagement of procesmanagement, zoals Six Sigma, ISO 9001, of vergelijkbare kwalificaties; 5/5= De kandidaat heeft aanvullende certificeringen op het gebied van kwaliteitsmanagement of procesmanagement, zoals Six Sigma, ISO 9001, of vergelijkbare kwalificaties.
  • Wens 4. De kandidaat heeft minimaal 1 jaar werkervaring met PowerBI. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5 = De kandidaat heeft geen werkervaring met PowerBI 5/5 = De kandidaat heeft minimaal 1 jaar werkervaring met PowerBI
  • Wens 5. De kandidaat heeft aantoonbare relevante werkervaring binnen de (Semi-)/overheid en/of Politie. De werkervaring zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem het nummer van de wens in het CV en benoem in de toelichting de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj] waaruit blijkt dat de kandidaat aan de wens voldoet. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot geen toekenning van punten. Puntenverdeling: 0/5= De kandidaat heeft geen aantoonbare relevante werkervaring binnen de (Semi-)/overheid en/of Politie. 3/5= De kandidaat heeft aantoonbare relevante werkervaring binnen de (Semi-)/overheid. 5/5= De kandidaat heeft aantoonbare relevante werkervaring binnen de Politie.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox