Gemeente Amsterdam

Lead developer doorontwikkeling overstapportaal

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Functieomschrijving
Op 29 juni 2017 is de Overstapregeling Eeuwigdurende Erfpacht door de gemeenteraad aangenomen. De aanvraag voor een aanbieding Overstap eeuwigdurende erfpacht kan via de zogenaamde Overstapportaal worden gedaan. Deze is in november 2017 opengesteld. Dit portaal kan online aanvragen verwerken en zelf aanbiedingen genereren. Het portaal haalt hiertoe informatie op uit de bedrijfsapplicatie Hermes.
 
Er moeten aanpassingen aan het Overstapportaal worden doorgevoerd ten einde een meer efficiënte afhandeling van Overstap-aanvragen te gaan realiseren. Momenteel kunnen aanvraagprocessen door gebruikers niet afgerond worden en moeten er door medewerkers van gemeente Amsterdam veel handmatige werkzaamheden worden verricht. Dit vereist, omwille van effectieve procesinrichting en efficiënte afhandeling, allerlei aanpassingen aan de Overstapportaal. En ook aanpassingen aan het applicatielandschap van Erfpacht en Uitgifte en databases.
De aanpassingen zijn niet alleen aan het front-end van het webportaal (presentatie en gebruiksvriendelijkheid) maar ook aan het back-end van het webportaal (gekoppelde bedrijfsapplicaties en databases). Dit betreft dan de wijze waarop gegevens uit de bedrijfsapplicatie Hermes worden opgehaald en teruggestuurd en waarop aanbiedingen en andere documenten worden samengesteld.

Werkzaamheden:
De kandidaat zal, samen met de leverancier voor de aanpassingen en met de leverancier van de bedrijfsapplicatie Hermes en andere back-end functionaliteiten, in een integraal Ontwikkelteam volgens de SCRUM-methodiek gaan werken. 
Het betreft met name front-backend aanpassingen aan de webportaal. Op dit moment staan onder meer de volgende gewenste functionaliteiten op de zogenaamde Product Backlog lijst van het Overstapportaal:

  • Het Erfpacht overstapportaal systeem te verfijnen en robuuster in te richten met het oog op de pardon regeling t.b.v. spijtoptanten om alsnog eeuwigdurende erfpacht af te sluiten met voorheen geldende korting. 
  • Oplossen technical dept.
  • Implementatie en ondersteuning bij Selenium testen.
  • Verminderen hoeveelheid handmatige afhandeling aanbiedingsaanvragen.
  • Ondersteuning automatisering nieuwe teststraten.
  • Monitoring van performance Overstapportaal.

Uiteraard is de Product Backlog uitgebreider en meer gedetailleerd.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit vijf clusters, een bestuurs- en concernstaf en zeven bestuurscommissies (stadsdelen). De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De clusters Ruimte en Economie, Sociaal, Dienstverlening en Informatie, Interne Dienstverlening en Stadsbeheer bestaan uit afdelingen die expertise hebben op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/

De opdrachtgever(s)
De afdeling Informatievoorziening werkt voor het hele Cluster Ruimte en Economie en voorziet burgers, bedrijven en bezoekers van Amsterdam van informatie. Deze informatie is hoofdzakelijk gericht op erfpacht. We stellen de informatie ook beschikbaar voor onze stedelijke collega's en externe ketenpartners. In toenemende mate voorzien we zelfs apparaten van informatie. Dat doen we met softwaretoepassingen, gegevensbestanden en documentverzamelingen.


De Eisen

  • De aangeboden kandidaat heeft voldoende inzicht in de bedrijfsprocessen en weet wat er speelt, zodat je weet wanneer je moet meebewegen als de business iets wil, maar ook wanneer je nee moet zeggen omdat een keuze niet haalbaar is.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • De aangeboden kandidaat heeft minimaal 15 jaar ervaring als ontwikkelaar met Emacs, Python, Django, Git, PostgreSQL, DRF, Selenium, JIRA, Postman, GitLab, Sphinx, Weasyprint, OAuth, openpyxl, virtualenv, Linux.
  • De aangeboden kandidaat heeft minstens 10 jaar relevante werkervaring met agile project- en/of verandermanagement.
  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met projectmatig werken, zoals Prince 2, SCRUM en Agile.
  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met complexe ICT-gerelateerde verandertrajecten.
  • De aangeboden kandidaat heeft ruime ervaring als ontwikkelaar bij de lokale overheid. Het aantal jaren ervaring dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis en ervaring met het Amsterdamse erfpachtstelsel.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis en ervaring met de administratieve vastlegging van erfpachtrechten in grote bedrijfsapplicaties.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van het programmeren van web portalen en koppelvlakken met bedrijfsapplicaties.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van architectuurprincipes en datamanagement.

De Wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring bij de gemeente Amsterdam.
  • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met opdrachten betreffende het Amsterdamse Erfpachtstelsel.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van de bedrijfsapplicatie Hermes.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox