gemeente Utrecht
max €120 per uur
Utrecht
20 uur per week
01 april 2025
31 december 2025
Utrecht heeft jou nodig!
Het Utrechtse jeugdhulpstelsel is ingericht om hulp aan gezinnen zoveel mogelijk buurtgericht te kunnen bieden. We merken dat het juíst bij gezinnen waarin veel verschillende problemen (multiproblematiek) spelen, lastig is om de hulp te organiseren vanuit de eigen organisaties in de wijk (vanwege buiten kantooruren, gevraagde intensiteit, complexiteit e.d.). De hulp aan deze gezinnen is op dit moment te zeer versnipperd (deels uitgevoerd door onderaannemers), wat regievoering moeilijk maakt en samen dragen van de complexiteit niet ten goede komt. In dit project willen we door te doen een nieuw aanpak ontwikkelen voor gezinnen waarin multiproblematiek speelt, die past binnen de Utrechtse context.
Maatschappelijke Ontwikkeling (+/- 165 FTE) ontwikkelt samen met inwoners en maatschappelijke organisaties het beleid voor het sociaal domein en is vaak opdrachtgever voor de uitvoering maar ook ondersteuner, partner of aanjager. Bij Maatschappelijke Ontwikkeling bieden we je een inspirerende, collegiale werkomgeving. Zorg, jeugdzorg, onderwijs, asiel, inburgering, inclusie, sport en samenleving zijn de onderwerpen waaraan wij werken.
Opdrachtomschrijving: Vormgeven van dit project (incl. benodigde structuur/ afstemming) Analyse van 5 gezinnen (verklarende analyse, inzet tot nu toe) Verkenning elders in het land, wat leidt tot een concept aanpak/werkzame elementen Aansturen van projectteam (welke deze 5 gezinnen volgt en mandaat heeft om vanuit de organisatie in te zetten wat nodig is) Knelpunten agenderen in de stuurgroep/ voorzitten van de stuurgroep Schrijven van kort rapport met opbrengsten, kansen, knelpunten etc. Organiseren leerbijeenkomst waarin geleerde wordt gedeeld en vooruit wordt gekeken naar toekomst
Er is al een verkenning met de partners gedaan op wat vermoedelijk nu niet helpend is/ wat maakt dat het niet altijd lukt om de hulp goed vorm te geven. In dit project en als kwartiermaker maak je de vertaalslag van denken naar doen. In het zetten van deze stappen is het belangrijk alle partners mee te krijgen en samen te leren.
Je werkt autonoom, waar mogelijk met eigen middelen en richt je werkzaamheden naar eigen inzicht in. Er is geen sprake van leiding en toezicht door een leidinggevende. De beoordeling van de werkzaamheden vindt plaats op basis van het resultaat van de werkzaamheden.
Resultaat van de opdracht
Deze opdracht kan worden afgerond als het volgen van de 5 gezinnen is afgerond en geleerde lessen zijn gedeeld. Dit resulteert in een kort rapport met daarin bevindingen. De uitkomsten worden in een stadsbrede bijeenkomst gedeeld, waarin ook vooruit wordt gekeken naar de toekomst (hoe willen we verder met de opbrengst?).
Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.
Zo werkt onze dienstverlening
Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox