Gemeente Roosendaal

Kwaliteitsmedewerker / procesbegeleider wmo

Gemeente Roosendaal

  • geen max tarief

  • Noord-Brabant

  • 24 uur per week

  • Zorg en Welzijn
  • 13 mei 2026

  • 12 september 2026

De opdracht­omschrijving

Kwaliteitsmedewerker / Procesbegeleider Wmo 
Wil jij je tijdelijk inzetten voor een gemeente die er écht wil zijn voor haar inwoners?

In Roosendaal geloven we dat goede ondersteuning het verschil kan maken in het dagelijks leven van mensen die hulp nodig hebben. Of het nu gaat om langer zelfstandig wonen, grip houden op het dagelijks leven of tijdig de juiste ondersteuning krijgen: achter elk Wmo-proces zit een inwoner die op ons rekent. Binnen het Wmo-domein werken we daarom continu aan het verbeteren en toekomstbestendig maken van onze dienstverlening. Door processen slimmer, duidelijker en mensgerichter in te richten, zorgen we ervoor dat inwoners sneller duidelijkheid krijgen en de ondersteuning ontvangen die bij hen past. Dát is waar we het voor doen.

Krijg jij energie van het verbeteren en implementeren van processen die deze hulp mogelijk maken? En wil je jouw kennis en ervaring via detachering voor een afgebakende periode inzetten, met direct merkbaar effect voor onze inwoners? Dan zijn wij tijdelijk op zoek naar jou!

Wat ga je doen?
Binnen de Wmo van gemeente Roosendaal werken we aan twee belangrijke ontwikkelingen die onze digitale dienstverlening verbeteren – voor inwoners én voor collega’s. Jij speelt hierin een centrale rol.

1. Implementatie en lancering van het inwonersportaal
Afgelopen jaar is er hard gewerkt aan het technisch gereed maken van het inwonersportaal. Hiermee krijgen inwoners digitaal inzicht in hun dossier. De stap naar brede uitrol voor alle inwoners met een Wmo-ondersteuning moet nog worden gezet.
Je bent verantwoordelijk voor de verdere invoering van het inwonersportaal.
Daarbij:
Neem je interne collega’s en externe partners mee in deze ontwikkeling
Zorg je voor duidelijke voorlichting en communicatie richting inwoners
Begeleid je de interne implementatie van het nieuwe proces

2. Overdracht gehandicaptenparkeerkaart naar de Wmo
Daarnaast bereid je de overgang van het proces rondom de gehandicaptenparkeerkaart naar de Wmo voor:
Je brengt in kaart welke stappen nodig zijn voor de overdracht
Je inventariseert waar het proces verbeterd kan worden en werkt dit uit
Je implementeert het proces gehandicaptenparkeerkaart binnen de Wmo

Wie zoeken wij?
Jij bent iemand die overzicht houdt, makkelijk schakelt en graag meebouwt aan verbetering. Verder:
Heb je aantoonbare kennis van de Wmo
Heb je ervaring binnen een gemeentelijke organisatie
Heb je minimaal 3 jaar werkervaring binnen het Wmo-domein
Heb je ervaring met het analyseren, verbeteren en implementeren van processen binnen het sociaal domein.
Heb je kennis van de voorziening gehandicaptenparkeerkaart
Heb je hbo werk- en denkniveau
Ben je praktisch ingesteld
Kennis van het systeem ZorgNed is een pré, maar geen vereiste

Wat bieden wij?
Een betekenisvolle functie waarin je direct bijdraagt aan betere dienstverlening
Afwisselend werk met veel ruimte voor eigen inbreng
Samenwerking met betrokken collega’s binnen de gemeente Roosendaal

Kijkend naar de inhoud van deze functie en de Wet DBA leent deze aanvraag zich er niet voor om door een ZZP'er uitgevoerd te worden.

De functie is gewaardeerd in schaal 9 conform salaristabel CAO gemeenten.

De Eisen

  • De kandidaat beschikt over een relevante afgeronde opleiding op minimaal HBO niveau (blijkt uit CV). Bijvoorbeeld integrale kwaliteitsmedewerker sociaal domein (post-HBO)
  • Is kandidaat in staat op de in de aanvraag genoemde startdatum te starten met de opdracht voor het gevraagde aantal uren ?
  • De kandidaat heeft minimaal 1-3 jaar relevante werkervaring op het gevraagde werkterrein (blijkt uit CV)
  • Het tarief is incl. reiskosten, parkeerkosten en verblijfskosten. Er is geen (gratis) parkeergelegenheid op eigen terrein. Er dient een VOG te worden overlegd, niet ouder dan 2 maanden voor een vergelijkbare functie of deze dient te worden aangevraagd.
  • De kandidaat beschikt over de volgende competenties (blijkt uit gesprek) Analytisch vermogen Resultaatgericht Communicatief Zelfstandig Proactief en initiatiefrijk
  • Kandidaat heeft specifieke aantoonbare vakkennis van de Wmo (blijkt uit CV)
  • Kandidaat heeft specifieke vakkennis van procesoptimalisatie binnen de Wmo (blijkt uit CV)
  • In verband met de wet Deregulering Beoordeling Arbeidsrelaties (DBA) kan, vanwege de aard van de opdracht, deze opdracht niet ingevuld worden door een zzp’er. Ben je daarmee akkoord ?

De Wensen

  • De kandidaat beschikt over kennis van de voorziening gehandicaptenkaart (blijkt uit CV)
  • De kandidaat beschikt bij voorkeur over kennis en ervaring met het systeem ZorgNed
  • De kandidaat heeft relevante werkervaring op gevraagd werkterrein bij een gemeente / overheid (blijkt uit CV)

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
02 mei 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox