Gemeente Amsterdam

Juridisch planoloog

Gemeente Amsterdam

  • max €125 per uur

  • Noord-Holland

  • 36 uur per week

  • Juridisch
  • 01 juli 2025

  • 01 juli 2026

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als senior jurist heb je een sleutelrol in juridische advisering en het creëren van hoogwaardige juridische producten binnen het Omgevingsrecht. Je werkt aan omgevingsplannen, ruimtelijke onderbouwingen en beoordeelt complexe vergunningsaanvragen. Amsterdam is een stad waar ruimte schaars is, maar waar we tegelijkertijd volop bouwen. Hierdoor werk je aan innovatieve en vooruitstrevende projecten die een grote ruimtelijke impact hebben. Dit betekent dat je betrokken bent bij zowel grote als kleinschalige initiatieven, wat zorgt voor een gevarieerde en interessante werkdag. Je geeft advies over uitdagende ruimtelijke initiatieven, waar jouw juridische expertise doorslaggevend is.

Jij helpt bij het behouden van de hoogkwalitatieve stedenbouwkundige structuren. Je speelt een belangrijke rol in het begeleiden van ruimtelijke initiatieven en transformaties op perceelniveau. Met jouw expertise lever je maatwerk dat bijdraagt aan een duurzame en toekomstbestendige inrichting van Amsterdam. Je brengt vernieuwing en oplossingen die de toekomst van onze stad vormgeven.

Werkzaamheden

  • Je bespreekt in je team nieuw binnengekomen bouwplannen om te beoordelen of een plan een aanwinst voor de straat of het gebied is of niet en welke argumenten hierbij doorslaggevend zijn
  • Je coördineert de adviesverzoeken van VTH aan het team; verdeelt de dossiers; monitort de voortgang; waakt over kwaliteit, etc.
  •  Je bespreekt met je bestuurders in zijn staf waarom een plan wèl of niet een goede ontwikkeling is.
  • Je overlegt met een collega welke zienswijzen bij de wijziging van het omgevingsplan tot een aanpassing van het plan zouden moeten leiden.
  • Je bereidt een discussie voor met de projectleider en collega’s over een ingewikkeld plan, waarbij je plus- en minpunten helder uit moet leggen.
  • Je bezoekt een boeiende bijeenkomst over de dilemma’s bij de ontwikkeling van de stad.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)

De directie Ruimte en Duurzaamheid (R&D) richt zich op de duurzame ruimtelijke ontwikkeling en kwaliteit van Amsterdam. Dit doen zij elke dag met bijna 700 professionals. Een geweldige opgave in deze dynamische stad, want Amsterdam staat qua ruimtelijk beleid voor een ongekende transitie. Binnen een snel veranderende context worden grote ruimtelijke veranderopgaven aangepakt in een dichtbebouwde omgeving. 

Ruimte en Duurzaamheid (R&D) is verantwoordelijk voor de beleidsontwikkeling en kaderstelling op het gebied van ruimtelijke ordening, stedenbouw en duurzaamheid. Zij werkt in opdracht voor stad en stadsdelen. Werken bij R&D betekent werken in een dynamische en multidisciplinaire omgeving. Je werkt samen met verschillende disciplines zoals onder andere (juridisch) planologen, openbare ruimte ontwerpers en stedenbouwers. Ook onderhoud je contacten met de stadsdeelcollega’s, het bestuur, bewoners en ondernemers. Je gaat werken binnen het Team Nieuw West van de Afdeling Gebieden waarin een teamnetwerk van 7 stadsdelen en stadsgebied Weesp je thuisbasis wordt.

De Eisen

  • Beschikbaarheid en tarief kandidaat Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview; Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender; Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie  en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out).
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: organisatie naam contactpersoon telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Let op: de referentie dient op de hoogte te zijn
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een wo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkend diploma WO Rechten.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft werkervaring in het adviseren over complexe bouwinitiatieven en ruimtelijke vraagstukken. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Verificatie kennis Verificatie van de kennis van de kandidaat.
  • Eis - Verificatie Ervaring Verificatie van de ervaring van de kandidaat.
  • Eis - Draaideurconstructie Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam? Let op antwoordmogelijkheden: Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: organisatie naam contactpersoon telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Let op: de referentie dient op de hoogte te zijn
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring als jurist Omgevingsrecht bij een G4 gemeente.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft werkervaring als BOPA-coördinator, d.w.z.: je hebt ervaring met het verdelen van de adviesverzoeken die het team ontvangt van de Afd. Vergunningen. Je verdeelt het werk onder de collega juristen, checkt de adviezen, hebt regelmatig overleggen met Vergunningen over hoe de samenwerking gaat, etc.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

De Wensen

  • Informatie Kandidaat Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.   Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon. Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'. Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk van Mercell. Klik op 'Invullen' en vul aan: Naam kandidaat: Telefoonnummer kandidaat: (privé) e-mailadres van de kandidaat:
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft 2 jaar werkervaring in het samenwerken met corporaties in projectverband.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft 2 jaar kennis en werkervaring met nadeelcompensatie.  Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toetsing van de competentie: Initiatief
  • Toelichting Maximumtarief Het uurtarief voor deze tender bedraagt maximaal € 125,-  Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN - De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm. Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out). De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
12 juni 2025 om 15:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox