Provincie Groningen
geen max tarief
Groningen
32 uur per week
21 mei 2025
21 november 2025
Organisatie
Wij zetten ons in voor een prettige werk- en leefomgeving voor alle Groningers! De provincie doet het werk waarvoor het Rijk te groot is en de gemeenten te klein. Maar dit doen wij niet alleen. We werken samen met inwoners, medeoverheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties hard aan alle uitdagingen waar we in Groningen voor staan. Zo verzilveren we kansen op het gebied van leefbaarheid, economie, vergroening, digitalisering en ecologie.
Al ruim 400 jaar zetten we ons in voor Groningen. Door te zorgen voor onze natuur, landschap en woningbouw. Maar ook door wegen aan te leggen en te onderhouden. We ondersteunen culturele activiteiten en organisaties zodat het culturele aanbod in Groningen levendig blijft. Er zijn subsidies voor het bedrijfsleven en ondernemers, om ze te helpen innoveren en verduurzamen.
Werken bij ons
Met onze vakkennis, betrokkenheid en liefde voor het gebied zorgen we er voor dat Groningen een plek is waar inwoners en gasten graag zijn. Wij werken allemaal met passie voor de samenleving. Dat vind je ook terug in de werksfeer. We werken veel samen om doelen te bereiken. We bieden veel ruimte voor eigen initiatief en het nemen van eigen verantwoordelijkheid. Samen met collega's werk je aan uiteenlopende opdrachten, in een complexe maar vooral uitdagende omgeving. Geen dag bij de provincie is hetzelfde!
Opdracht
De parlementaire enquêtecommissie gaswinning trok 24 februari 2023 harde conclusies. Groningers en Drenten verdienen een nij begun: een mooie, leefbare, veilige en betere toekomst. Dertig jaar lang wordt gewerkt aan herstel en perspectief. De gevolgen van de gaswinning laten diepe sporen na bij een groot deel van onze inwoners. Een noodzakelijke voorwaarde voor een betere toekomst is het herstel van woningen én mensen. Zo lang als nodig. Koste wat kost. Het aanpakken van schade, versterking en herstel is daarom de belangrijkste prioriteit. Daarnaast is 200 miljoen euro per jaar beschikbaar voor sociaal en economisch perspectief. Ook is er in totaal de komende tien jaar (tot 2035) 1,65 miljard euro voor de isolatie van woningen beschikbaar. In Groningen en Noord-Drenthe zetten we samen de schouders eronder.
Na de zomer van 2025 kunnen huiseigenaren in de provincie Groningen en de Noord-Drentse gemeenten Aa en Hunze, Noordenveld en Tynaarlo subsidie aanvragen voor het isoleren en ventileren van hun huis: de isolatieaanpak.
De ambitie van Groningen en Noord-Drenthe is om als eerste aardgasvrij te worden. Een eerste belangrijke stap op weg naar aardgasvrij is goede woningisolatie.
Alle huiseigenaren in de provincie Groningen en de gemeenten Tynaarlo, Noordenveld en Aa en Hunze in Noord-Drenthe kunnen hierdoor in de komende jaren profiteren van de voordelen van een energiezuinige woning én een lagere energierekening. Het doel is om zoveel mogelijk huur- en koopwoningen die nu nog niet goed genoeg geïsoleerd zijn voor 2035 te isoleren tot aan de standaard voor woningisolatie.
Om dit inkoop-technisch in goede banen te leiden zijn we op zoek naar 2 ervaren inkoopadviseurs die ons helpen met het opzetten en uitvoeren van diverse aanbestedingen, gerelateerd aan Nij Begun en de isolatieaanpak.
Achtergrond opdracht
Wat ga jij doen?
Het zwaartepunt van de opdracht zal naar verwachting liggen op het opzetten, uitvoeren en beheren van 2 (grote) Open House procedures voor adviseurs en isolatie- en ventilatiebedrijven. Dit doe je in samenwerking met vertegenwoordigers van betrokken partijen, waarbij jij een sleutelrol vervuld als het gaat om de inkooptaken. Dit houdt ook in dat je gevraagd en ongevraagd inkoopadvies geeft op uiteenlopende vraagstukken binnen Nij Begun en de isolatieaanpak.
Je opdrachtgever is de projectleider van team Gaswinning, echter je zal werken vanuit team Inkoop & Contractmanagement.
Team Inkoop & Contractmanagement is verantwoordelijk voor de inkoop van leveringen, diensten en gebouw gebonden werken (renovaties, onderhoud, nieuwbouw). Per jaar kopen we voor circa € 100.000.000,- in (excl. Nij Begun).
We hebben veel verschillende klanten, dus onze inkoopopdrachten zijn heel divers. Van het aanbesteden van catering tot verkeersborden en van wagenpark tot de monitoring van akkervogels.
We hebben de afgelopen jaren een aantal stappen gezet op het gebied van professionalisering. De koers is gericht op doorontwikkeling, o.a. op het gebied van Maatschappelijk Verantwoord Inkopen en categoriemanagement.
Je gaat deel uitmaken van het team Inkoop & Contractmanagement binnen het domein Uitvoering. Dit team bestaat momenteel uit 1 senior inkoopadviseur, 1 medior inkoopadviseur, 1 junior inkoopadviseur, 1 inkoopondersteuner, 1 strategisch contractmanager en 1 tactisch contractmanager. Daarnaast worden er tijdelijk 2 inkoopadviseurs ingehuurd. Het is een klein en gezellig team, waarbij er genoeg ruimte is voor het inbrengen van nieuwe initiatieven, zelfontplooiing en eigen verantwoordelijkheid.
Competenties
- Samenwerkingsgericht;
- Analystisch denkvermogen;
- Communicatie;
- Actie- en resultaatgericht;
- Creativiteit en oplossingsgerichtheid;
- Politiek bestuurlijk sensitief.
Functieschaal
Deze opdracht is ingedeeld in functieschaal 10.
Benodigd aantal professionals
1.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: n.t.b.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox