Hoogheemraadschap van Delfland

Inhuur sr. contractadviseur

Hoogheemraadschap van Delfland

  • max €102 per uur

  • Zuid-Holland

  • 28 uur per week

  • Inkoop
  • 01 januari 2026

  • 17 november 2025

De opdracht­omschrijving

Beschrijving van Delfland
In een van de meest laaggelegen en – met 1,2 miljoen inwoners en 40.000 bedrijven op 41.000 hectare – meest dichtbebouwde delen van de Randstad zorgt Delfland voor droge voeten en schoon en gezond water. Wij werken met inwoners en bedrijven aan een klimaatbestendige en prettige leefomgeving. In de afgelopen jaren heeft Delfland flinke stappen gemaakt in het voorkomen van wateroverlast, het groener maken van de leefomgeving in en om het water en het verbeteren van de waterkwaliteit.

Nederland is gevormd door water en menskracht. Door de eeuwen heen is ons land zo aangepast, dat het bestand is tegen de grillen van het water. Dijken aanleggen gebeurde in gezamenlijkheid en werd gekenmerkt door consultatie, consensus en compromis met gebiedspartners en bewoners. Delfland benut deze historische kracht optimaal bij het uitoefenen van zijn zorg voor de bewoonbaarheid van het land en de bescherming en verbetering van het leefmilieu. Daartoe staat het waterschap midden in de maatschappij en blijft het zoeken naar een optimaal maatschappelijk effect.

Omschrijving werkzaamheden
Als Senior Contractadviseur werk je aan projecten in de (afval) waterketen zoals dijken, persleidingen, AWZI projecten, of (grote) rioolgemalen. De projecten behelzen werkzaamheden in de uitvoeringsfase. Voor de planvorming staan de aansturing en contracteren van ontwerpdiensten centraal, die vervolgens de basis vormen voor het uitvoeringscontract. Vervolgens wordt het uitvoeringscontract met ondersteuning van de inkoopadviseur aanbesteed. In de realisatie- en nazorgfase dienen de werkzaamheden beheerst te worden door het bewaken van contractafspraken, procesvoortgang en beheren van de contractadministratie.

In deze uitvoerings of realisatiefase zorg jij in samenwerking met overige leden van de projectteams voor een adequate coördinatie en administratie van het contract (de contractbeheersing) inclusief de afstemming en het contact met de Aannemer van de verschillende projecten vanuit de rol Contractadviseur. In de dagelijkse praktijk ben je betrokken bij het contractmanagement/ directievoering van meerdere projecten tegelijkertijd. Offerteaanvraag inhuur Sr. Contractadviseur.

Je bent samenwerkingsgericht met oog voor raakvlakken met de overige disciplines in het projectteam. Als Directievoerder ben je in staat een projectcluster aan te sturen richting resultaat in de uitvoering. Als het nodig is steek je de handen zelf uit de mouwen bij het (helpen) beoordelen/goedkeuren van (contract)documenten van andere disciplines. Daarnaast weet je ook duidelijk richting te geven. Je weet knopen door te hakken wanneer nodig en issues onderbouwd in te brengen in het IPM team voor besluitvorming indien nodig. Je bent in staat op samenwerkingsgerichte wijze met de Aannemer richting resultaat te bewegen. 

Vormvereiste: Inschrijver moet het CV van de aangeboden kandidaat invoegen bij de betreffende vraag op Mercell. Het CV moet uit maximaal drie (3) pagina’s bestaan en moet voorzien zijn van ten minste twee (2) referenten inclusief de contactgegevens van de referent. Delfland houdt het recht om deze referentie daadwerkelijk na te gaan.

Competenties: Uit de door u ingediende motivatie (en het matchgesprek) blijken minimaal de onderstaande competenties, die voor deze functie als belangrijk zijn:
o Kwaliteit- en normbewustzijn
o Accuratesse
o Samenwerkingsvermogen
o Oplossingsgerichtheid

Het is ter beoordeling aan Delfland of hieraan wordt voldaan, Inschrijver moet daarom in de gevraagde toelichting bij de vraag over Competenties in Mercell duidelijk beschrijven dat de kandidaat over bovenstaande competenties beschikt en waaruit dit blijkt.

De Eisen

  • Beschikbaarheid De aangeboden kandidaat is beschikbaar voor  28 uur per week vanaf  1 januari 2026
  • Kennis en expertise Uit het CV (en indien uitgenodigd het matchgesprek) blijkt minimaal dat de aangeboden kandidaat aantoonbaar (middels opleidingen, cursussen, werkervaring, voorbeeldprojecten) beschikt over: Minimaal een afgeronde HBO-opleiding;   Minimaal 8 jaar aantoonbare werkervaring in het domein van de civiele techniek;   Minimaal 7 jaar aantoonbare werkervaring met het opstellen van inkoopplannen.   Minimaal 5 jaar Aantoonbare werkervaring met projecten betreft waterveiligheid en/of waterketen.   Kandidaat betreft geen ZZP’er    Geef in de beantwoording een motivatie waaruit blijkt dat de aangeboden kandidaat over de gevraagde kennis en expertise beschikt.  ​Het is ter beoordeling aan Delfland of hieraan wordt voldaan, inschrijver moet bij de beantwoording in Mercell daarom duidelijk op bovenstaande punten ingaan.
  • Competenties Uit de door u ingediende stukken en het matchgesprek blijken minimaal de onderstaande competenties, die voor deze functie als zeer belangrijk worden bevonden: Kwaliteit- en normbewustzijn   Accuratesse   Samenwerkingsvermogen   Oplossingsgerichtheid   Geef in de beantwoording een motivatie waaruit blijkt dat de aangeboden kandidaat over de gevraagde competenties beschikt. ​Het is ter beoordeling aan Delfland of hieraan wordt voldaan, inschrijver moet bij de beantwoording in Mercell daarom duidelijk op bovenstaande punten ingaan.
  • Vormvereiste Inschrijver moet het CV van de aangeboden kandidaat invoegen bij deze vraag. Het CV moet uit maximaal drie (3) pagina's bestaan en moet voorzien zijn van ten minste twee (2) referenten inclusief de contactgegevens van de referent. Delfland houdt zich het recht voor om deze referenties daadwerkelijk na te gaan.

De Wensen

  • Beschrijf waaruit de werkervaring, zoals uitgevraagd bij de vorige vraag, blijkt.  Een verwijzing naar het CV is niet voloende.
  • Aantoonbare werkervaring met het opstellen van contract-/aanbestedingsstukken.  Weging 20 % - Ja, veertien (14) jaar of meer werkervaring - Ja, elf (11) tot dertien (13) jaar werkervaring - Ja, acht (8) tot tien (10) jaar werkervaring - Ja, zeven (7) tot acht (8) jaar werkervaring - Zeven (7) jaar of minder werkervaring
  • Beschrijf waaruit de werkervaring, zoals uitgevraagd bij de vorige vraag, blijkt.  Een verwijzing naar het CV is niet voloende.
  • Aantoonbare werkervaring bij een overheidsinstantie.   Weging 40% - Ja, meer dan vijf (5) jaar - Nee, geen aantoonbare werkervaring
  • Beschrijf waaruit de werkervaring, zoals uitgevraagd bij de vorige vraag, blijkt.  Een verwijzing naar het CV is niet voloende.
  • Je hebt ervaring met de contractvormen RAW/UAV(-TI) of bouwteamovereenkomsten. Weging 30% - RAW/UAV(-TI) en bouwteamovereenkomsten - RAW/UAV(-TI) OF bouwteamovereenkomsten - Nee, geen ervaring

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
17 november 2025 om 09:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox