Fontys Hogeschool

Expert strategische personeelsontwikkeling (spo)

Fontys Hogeschool

  • max €140 per uur

  • Noord-Brabant

  • 24 uur per week

  • Inkoop
  • 01 december 2025

  • 01 juli 2026

De opdracht­omschrijving

Omschrijving

Achtergrond

Binnen Fontys Hogeschool wordt gewerkt aan het versterken van Strategische Personeelsplanning en Ontwikkeling (SPP&O). Om inzicht te krijgen in de kloof tussen de gewenste en de huidige formatie, zowel kwantitatief als kwalitatief, is behoefte aan een praktisch toepasbaar instrument. Dit instrument moet bijdragen aan het beter onderbouwen van keuzes rondom formatieontwikkeling en personele inzet in de komende jaren.

Doel van de opdracht

De opdracht bestaat uit twee onderdelen:

1. Ontwikkeling van instrumenten en hulpmiddelen voor SPP&O, met als kern het ontwikkelen van een ‘was-wordt-tabel’ waarmee de kloof tussen gewenste en huidige formatie inzichtelijk wordt gemaakt.

2. Ondersteuning en begeleiding van HR Business Partners (HRBP’s) bij het toepassen van dit instrument en bij advisering richting de instituten in het kader van SPP&O.

Werkzaamheden

1. Ontwikkelfase

• Ontwikkelen van een voldragen instrument (‘was-wordt-tabel’) om de kwantitatieve en kwalitatieve kloof in kaart te brengen.

• Opnemen van relevante definities en afspraken, zoals de mate van uitwisselbaarheid van functies.

• Signaleren en, waar nodig, uitwerken van juridische afspraken die verband houden met de toepassing van het instrument.

• Ontwikkelen van hulpmiddelen (zoals handleidingen of formats) om het instrument praktisch te kunnen inzetten.

• Het instrument wordt ontwikkeld op basis van het bestaande instrumentarium en bestaande afspraken binnen het project Toekomstbestendige Formatie en het DSP.

2. Uitvoeringsfase 

• Begeleiden en ondersteunen van HRBP’s bij het gebruik van het instrument binnen de pilotinstituten.

• Afhankelijk van de vraag naar SPO-trajecten en in overleg met de projectleiding eventueel ook ondersteuning bieden aan andere instituten

• Coachen van HRBP’s bij het toepassen van het instrument en het vertalen van uitkomsten naar concrete adviezen richting de organisatie.

Positionering

• De opdrachtnemer maakt deel uit van het projectteam SPP&O en fungeert als inhoudsdeskundige op het gebied van SPO.

• Rapportagelijnen lopen naar de projectleider SPP&O.

• Voor de werkzaamheden die betrekking hebben op de ondersteuning van de reorganisatie BU, wordt gerapporteerd aan de projectleider Ondersteuning reorganisatie BU.

Randvoorwaarden

• Er wordt gewerkt vanuit het bestaande instrumentarium en de reeds vastgestelde definities en afspraken.

• Afstemming vindt plaats met de projectleiders SPP&O en Ondersteuning reorganisatie BU. 

Gevraagde competenties en expertise

• Aantoonbare ervaring met het ontwikkelen van instrumenten binnen Strategische Personeelsplanning en Ontwikkeling (SPO/SPP&O).

• Bedrijfskundige expertise, met kennis van zowel het kwalitatieve als het kwantitatieve aspect van personeelsplanning.

• Ervaring met rekentools en financiële koppelingen binnen SPO-trajecten.

• Advies- en coachingsvaardigheden om kennis effectief over te dragen aan HRBP’s.

• Ervaring met het begeleiden van organisatieonderdelen binnen SPO-trajecten.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • WAADI registratie BIj voorlopige gunning van de opdracht wordt door de opdrachtgever de WAADI-registratie gecontroleerd.
  • Verklaring betalingsgedrag Inschrijver bevstigd bij voorlopige gunning een verklaring betalingsgedrag nakoming fiscale verplichtingen (niet ouder dan 6 maanden) of een verklaring betalingsgedrag inlenersaansprakelijkheid (niet ouder dan 3 maanden) te kunnen overleggen.
  • Kopie verzekeringsbewijs Inschrijver bevestigd bij de voorlopige gunning een kopie verzekeringsbewijs te kunnen overleggen met daarin opgenomen het bedrag waarvoor hij verzekerd is. (Minimaal €500.000,- per schade veroorzakende gebeurtenis en minimaal €1.000.000,- per jaar.)
  • De (aangeboden) kandidaat heeft aantoonbare ervaring met het ontwikkelen van instrumenten op het gebied van Strategische Personeelsplanning en Ontwikkeling (SPP&O).
  • De (aangeboden) kandidaat heeft ervaring met het begeleiden van organisatieonderdelen bij de uitvoering van SPO- of SPP&O-trajecten.
  • De (aangeboden) kandidaat heeft ervaring met het ontwikkelen en toepassen van rekentools of andere hulpmiddelen met een financiële koppeling binnen SPO-trajecten.
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare advies- en coachingsvaardigheden en ervaring met het overdragen van kennis aan HR-professionals.
  • De (aangeboden) kandidaat is beschikbaar om de opdracht uit te voeren in de periode 1 december 2025 t/m 1 juli 2026, met een gemiddelde inzet van 16 tot 24 uur per week.

De Wensen

  • Voeg een CV en eventuele toelichting toe. Het CV is maximaal 5 a4 en een losse toelichting is niet meer dan één a4 De kandidaat beschrijft zijn/haar werkervaring en op welke wijze zijn/haar ervaring, kennis en vaardigheden aansluiten op de doelstelling, context en resultaten van de opdracht, en welke meerwaarde hij/zij kan bieden binnen Fontys.  Het CV en de toelichting worden als één geheel beoordeeld op de mate waarin het aansluit op de gevraagde expertise voor de uitvoering van de opdracht.
  • Gesprek Door de weging van de gunningscriteria en de prijs word de rangorde van de offertes bepaald. Met de hoogst scorende kandidaten wordt een gesprek in gepland. Het gesprek geeft de doorslag.  De gesprekken zullen waarschijnlijk plaatsvinden op 18 november.
  • Prijs Geef hier het all-in uurtarief op voor de (aangeboden) kandidaat exclusief btw maar inclusief alle bijkomende kosten. Het maximum all-in uurtarief is €140,-.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
13 november 2025 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox