
Nederlandse Spoorwegen
max €95 per uur
Utrecht
36 uur per week
01 oktober 2026
30 september 2027
Dit ga je doen
Werk je graag hands-on aan CI/CD-pipelines en platformoplossingen? En krijg je energie van samenwerken, kennis delen en developers helpen om zelfstandig en met vertrouwen software op te leveren? In deze rol combineer je techniek, eigenaarschap en zichtbare impact.
Binnen NS Platform Engineering werk je aan een ontwikkelomgeving die dagelijks door tientallen teams wordt gebruikt. Je helpt security, compliance en kwaliteit onderdeel te maken van de ontwikkelstraat, zonder onnodige drempels op te werpen. Dat doe je niet alleen met richtlijnen, maar vooral door praktische oplossingen te bouwen die eenvoudig te gebruiken en te beheren zijn.
Je werkt nauw samen met engineers, Product Owners en andere stakeholders. Daarbij kijk je verder dan de techniek alleen: je luistert naar gebruikers, legt complexe onderwerpen helder uit en helpt teams om steeds zelfstandiger te worden.
Dit ga je doen
Als Developer Platform Engineer ontwerp, bouw en verbeter je veilige en betrouwbare CI/CD-oplossingen in Azure DevOps. Je maakt herbruikbare pipelinecomponenten en vertaalt security-, compliance- en kwaliteitsrichtlijnen naar automatische controles die teams direct ondersteunen.
Je werkt onder andere aan build-, test- en deploymentautomatisering, security- en kwaliteitschecks en inzichtelijke monitoring en rapportages. Daarbij programmeer en script je zelf, bijvoorbeeld in C#, PowerShell, Python of Bash. Ook neem je verantwoordelijkheid voor het beheer en de lifecycle van ontwikkeltooling, zoals Azure DevOps, SonarQube en Nexus.
Je bent betrokken van idee tot beheer. Je haalt behoeften op, maakt technische afwegingen, realiseert de oplossing en kijkt na ingebruikname hoe deze verder kan worden verbeterd. Bij incidenten of complexe technische problemen zoek je niet alleen naar een snelle oplossing, maar ook naar een structurele verbetering.
Een belangrijk onderdeel van je werk is het ondersteunen van andere developers. Je helpt bij vragen over pipelines, tooling, security en compliance, deelt kennis en zorgt ervoor dat oplossingen begrijpelijk en bruikbaar zijn voor meerdere teams.
Hier ga je werken
Op loopafstand van station Utrecht Centraal werk je binnen de Centrale Platform Organisatie samen met ongeveer 175 collega’s. Binnen het CI/CD Engineering-team bouw je aan platformdiensten die actief door ontwikkelteams worden gebruikt.
De technische omgeving bestaat onder andere uit Azure DevOps, Azure, Git, Infrastructure as Code en geautomatiseerde kwaliteits- en securitycontroles. Het platform biedt herbruikbare bouwblokken en gestandaardiseerde ontwikkelpaden, zodat teams zelfstandig kunnen werken terwijl belangrijke standaarden automatisch worden toegepast.
Je werkt hybride: deels vanuit huis en deels op kantoor in Utrecht. We vinden het belangrijk dat collega’s elkaar gemakkelijk kunnen vinden en bewust de samenwerking opzoeken wanneer dat helpt om kennis te delen, besluiten te nemen of samen problemen op te lossen.
Op NS kun je rekenen
Werken bij NS betekent dat jij hét verschil kunt maken in de wereld van duurzame mobiliteit. Jij helpt mee om Nederland bereikbaar te houden, voor iedereen. Bij NS krijg je veel vrijheid. We beloven je dat geen dag hetzelfde is. De kernwaarden van NS zijn open en betrouwbaar. Wij gaan voor resultaat en willen vooruit.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox