Vervoerregio Amsterdam

Coördinator planning en control

Vervoerregio Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Vervoerregio Amsterdam
Wij zijn een samenwerkingsverband van 14 gemeenten. Het verbinden van verschillende partijen en belangen is onze kracht. We werken aan de meest innovatieve en uitdagende projecten op het gebied van mobiliteit. Werken bij de Vervoerregio betekent hét verschil kunnen maken in de OV-keten in de Amsterdamse regio. Bij alles dat we doen, leveren wij een essentiële bijdrage en geven we richting aan het verbeteren van mobiliteit, de bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio Amsterdam. Wil jij dat ook? Dan zijn wij op zoek naar jou! 

Opdracht 
Als coördinator planning en control bij het team Financiën ben je een belangrijke schakel in de planning en control processen. Je bent betrokken bij de belangrijkste rapportages, zoals de begroting, jaarrekening en bestuursrapportages, en je zorgt ervoor dat deze kwalitatief goed zijn. Je vertolkt een centrale rol binnen het team om alle processen en producten op elkaar af te stemmen. Dit doe je ook buiten het team richting de rest van de organisatie.

Binnen de Vervoerregio zijn we bezig met een verdere professionalisering van de organisatie. We zijn bezig met de implementatie van een nieuw financieel systeem dat begin 2027 in gebruik wordt genomen. Daarnaast implementeren we een planning- en controlsysteem waarvan we in 2026 steeds meer gebruik maken voor onze P&C processen en het begrotingsbeheer. Als Coordinator P&C werk je mee aan het inrichten van deze systemen en de verdere optimalisering van de werkprocessen. 

Wat is nog meer belangrijk om te weten? 

Als Coördinator Planning & Control (P&C) bewaak je de rode draad tussen tekst en cijfers, adviseer je het bestuur en zorg je ervoor dat alle P&C-producten tijdig en goed worden opgeleverd.

Wat ga je doen?

  • Procesregie: Je stelt de jaarplanning op, organiseert kick-offs en coördineert de volledige totstandkoming van de P&C-producten. Je zorgt achteraf voor evaluaties en neemt de bevindingen mee naar de volgende producten.
  • Inhoudelijke kwaliteit: Je beoordeelt teksten en financiële onderbouwingen, schrijft bestuurlijke voorstellen en adviseert over moties en amendementen.
  • Bestuurlijke ondersteuning: Je licht stukken toe in het MT en commissies, en annoteert vergaderingen voor de portefeuillehouder Financiën.
  • Verbindingsrol: Je onderhoudt contact met gemeenten over zienswijzen, beantwoordt raadsvragen, zit bij de rekeningscommissie en woont regioraadsvergaderingen bij.
  • Systeembeheer: Je bent verantwoordelijk voor het functioneel beheer van het P&C-systeem (Illionx/LiasinControl).
  • Strategisch advies: Je bent agendalid van het interne kernteam P&C en werkt samen met strategisch adviseurs van diverse afdelingen.
  • Sturingsinformatie: Je draagt actief bij aan het ontwikkelen van dashboards en sturingsinformatie voor de organisatie.

Offerte-eisen
Maximaal 5 pagina’s cv, exclusief motivatiebrief en voorblad, opgesteld in het Nederlands (minimaal 2 referenties) in pdf.

Werkdagen  
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: ma-vr  
Is hybride werken mogelijk: Ja  

  

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • 1. Bring your own device’ is van toepassing. Bij de uitvoering van de opdracht worden geen IT-middelen ter beschikking gesteld. Onder IT-middelen wordt verstaan: laptop, telefoon en toebehoren.
  • 2. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau in de richting van bedrijfseconomie of bestuurskunde;
  • 3. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar met planning- en controlprocessen binnen een overheidsorganisatie;
  • 5. Minimaal 2 dagen per week op kantoor aanwezig;
  • 6. Het kunnen bijwonen van enkele relevante bestuurlijke overleggen buiten kantoortijden, zoals de regioraad op dinsdagavond 8 december.
  • 4. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in een functie waarin het opstellen van bestuurlijke voorstellen en het adviseren aan management, directie en bestuur tot takenpakket behoorde. Benoem dit duidelijk in het CV bij de desbetreffende werkervaring;

De Wensen

  • 7. Aantoonbare werkervaring met het verbeteren en/of doorontwikkelen van P&C-processen. Geef hiervan een duidelijk voorbeeld in het CV
  • 8. Aantoonbare recente werkervaring met Lias (Illionx) en Key2Financiën (Centric). Benoem duidelijk waar deze werkervaring is opgedaan
  • 10. Kennis van het Besluit Begroting en Verantwoording voor gemeenten en provincies (BBV)
  • 11. De kandidaat stelt zich voor in een korte (persoonlijke) motivatie en waarom deze geschikt is voor deze opdracht. De motivatie dient toegevoegd te zijn in het CV. Zonder een motivatie in het CV worden de punten voor dit criterium niet toegekend
  • 12. Beschikbaar voor 36 uur per week gedurende de looptijd van de opdracht, inclusief eventuele verlengingen
  • 9. Aantoonbare ervaring met het implementeren van financiële en/of P&C-systemen, bij voorkeur Lias/LiasInControl. Benoem duidelijk waar deze werkervaring is opgedaan en welke rol je daarin speelde

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
29 juni 2026 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox