
Provincie Overijssel
max €95 per uur
Overijssel
28 uur per week
16 maart 2026
01 oktober 2026
Werken bij Overijssel
Overijssel is een prachtige provincie om te wonen, te werken en te recreëren. Met elkaar maken we Overijssel iedere dag leefbaarder, mooier, veiliger en beter bereikbaar. De provincie werkt samen met gemeenten, waterschappen, het Rijk, ondernemers en maatschappelijke instanties. Samen zetten we ons in voor de toekomst van onze provincie.
Beschrijving Bestuurs-en Concernzaken
Je werkt bij het team Communicatie van de afdeling Bestuurs- en Concernzaken, één van de acht onderdelen van provincie Overijssel. De afdeling verbindt bestuur, organisatie, partners en inwoners. Samen met je collega’s laat je zien waar de provincie Overijssel voor staat en gaat.
Opdracht
Je gaat aan de slag met de toekomst voor ons platteland. Voor dit programma werken 3 communicatieadviseurs waar jij als vierde adviseur aansluit. Samen zorgen jullie voor de communicatie van alle pilots, gebiedsprocessen en ontwikkelingen die onder toekomst voor ons platteland opgepakt worden. Wij zoeken een extra adviseur voor het programma, omdat we gaan starten met het programma gebiedsgerichte maatregelen (GGM), waarbij de focus in 2026 ligt op het opzetten van het programma en starten in de eerste 2 tot 4 gebieden. Waarbij we voor zowel de opdracht als voor de afzonderlijke gebieden de bijbehorende communicatie en participatiemomenten hebben te organiseren.
De GGM aanpak is gericht op gebieden rond Natura 2000-gebieden. Het doel is om de druk op de natuur te verlagen en tegelijkertijd ruimte te creëren voor vergunningverlening. De aanpak richt zich op de omgeving van kwetsbare natuurgebieden, waar factoren zoals stikstofuitstoot, verdroging en versnippering de natuur onder druk zetten. Om te komen tot mogelijke maatregelen per gebied kiezen we ervoor dit in samenspraak met de omgeving te doen. Komen tot een gezemenlijke kennisbasis, het vertalen naar mogelijke maatregelen en vervolgens de uitvoering (vrijwillig) behoren tot de opdracht.
Als communicatieadviseur draag je met communicatie bij aan de doelstellingen van Toekomst voor ons platteland. Dit doe je in de gebiedsprocessen door participatiemomenten te organiseren, storytelling rondom de gebiedsprocessen te realiseren, interne en externe nieuwsbrieven te maken en verspreiden, en de website actueel te houden, bij te dragen aan het organiseren van interne/externe kennisdeling, Afstemming met de communicatiecollega’s betrokken bij de programma’s TvOP, Agro & Food, Landbouwvisie, Ontwikkelopgave N2000 en de actualisatie Beheerplannen.
Competenties
- Resultaatgerichtheid
- Overtuigingskracht
- Netwerker/ relatiebeheer
- Flexibiliteit en aanpassingsvermogen
- Creatief
- Samenwerken
Functieschaal
Deze functie is ingedeeld in functieschaal 10. Deze functieschaal is verbonden aan de desbetreffende CAO van de opdrachtgever inzake de gelijke/gelijkwaardige beloning.
Benodigd aantal professionals
1.
CV-eisen
Maximaal 5 pagina’s, opgesteld in het Nederlands, minimaal 2 referenties.
Werkdagen
Is hybride werken mogelijk: Ja
De opdracht wordt vervuld op de volgende werkdagen: in overleg
Standplaats: Zwolle
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox