Het Kadaster

Communicatie adviseur

Het Kadaster

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Opdracht
Hands on professional voor externe en interne projectcommunicatie
We zoeken een proactieve communicatiemedewerker, die onze externe en interne projectcommunicatie kan faciliteren voor het project vervangen CRM-systeem (opstartfase). Daarnaast ondersteun je bij projectcommunicatie van project ERPsysteem, wat in de afronding zit. Een zelfstarter die meedenkt en meedoet, die van programma- tot werkvloerniveau adviseert over passende communicatie én daar uitwerking aan geeft. Je hebt een hbo- werk- en -denkniveau en je hebt minimaal 10 jaar relevante werkervaring.

Het project vervangen CRM-systeem kent verschillende interne doelgroepen die we op het juiste moment, op het juiste niveau met de juiste toon zullen informeren over de stappen in de uitrol van het programma. In het managen van deze verandering is communicatie van groot belang. De inhoud van de boodschap en de vorm daarvan vraagt een op maat gesneden communicatie. Dat kan variëren van kernachtige teksten en allerhande ondersteunend materiaal tot bijeenkomsten waarin informatie wordt gegeven en opgehaald.

De context van het programma is divers. Het zwaartepunt van de rol ligt bij de interne communicatie. De impact van het project is voor verschillende doelgroepen anders: op dit moment betreft het een aantal direct betrokken teams, maar de verschillende lijnen gaan breed impact hebben in de organisatie. Dit vraagt om een toegewijde professional, die snel zelfstandig en hands-on kan opereren. De communicatiemedewerker rapporteert aan de projectmanager CRM en werkt nauw samen met het verander managementteam en de ERP projectmanager.

In de externe communicatie naar onze klanten en stakeholders coördineer je de werkzaamheden van de diverse interne (operationele) marketingteams. Samen met de betreffende (klant)verantwoordelijke afdelingen bepaal je doelgroepen, (omvang) selecties en de juiste middelen, boodschap en timing, aansluitend op de overall planning van het programma. Ook stem je af met woordvoering.

We zorgen uiteraard voor een goed inhoudelijk inwerkplan.

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn
De collega die we zoeken zal fulltime aan de projecten werken. Met daarbij de volgende werkzaamheden:

Communicatieplan vervangen CRM opzetten voor externe en interne doelgroepen binnen de context van het Projekt.
Plannen en organiseren van de beoogde projectcommunicatie inclusief het opzetten en bijhouden van een open en transparante projecten informatiestructuur.
Ondersteunen en faciliteren van lijnmanagement in communicatie-uitingen onder regie van de verandermanager.
Interne communicatie omtrent opleidingsplan en aanpak naar diverse doelgroepen medewerkers en managers.
Interne verandercommunicatie omtrent aangepaste werkinstructies/processen van de functionele wijzigingen in samenspraak met de verandermanager en het betreffende lijnmanagement.
Creatief en hands-on uitvoeren van de communicatie (mailings, presentaties etc) in de verschillende stadia van het project.
Coördineren van de externe communicatie en woordvoering.

Competenties
Resultaatgericht.
Communicatief zowel schriftelijk als mondeling sterk.
Klantgericht.
Kwaliteitsgericht.
Proactief en initiatiefrijk.
Teamspeler.
Organisatie (en politieke) sensitiviteit.
Hands-on mentaliteit.
Zelfstandig.

De Eisen

  • Geen ZZP
  • Minimaal 10 jaar ervaring op het gebied van Communicatie.
  • Door de kandidaat zelf geschreven CV en motivatie.
  • Tarief max 100 per uur
  • Het CV dient in het Nederlands te zijn opgesteld en mag niet langer zijn dan maximaal 6 pagina’s A4.
  • Afgeronde (bachelor) hbo-opleiding.
  • Minimaal 7 jaar ervaring op het gebied van projectcommunicatie.
  • Minimaal 5 jaar ervaring met externe communicatie: zoals brieven en e-mail campagnes.

De Wensen

  • Relevante ervaring binnen (semi)overheidsorganisaties met uitvoeringstaken en een divers stakeholdersveld, passend bij een organisatie als het Kadaster.
  • Relevante en recente ervaring met de uitrol van CRM-projecten.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
19 augustus 2026 om 06:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox