Stedin Groep

Business consultant flexibele energiesysteem

Stedin Groep

De opdracht­omschrijving

Business Consultant Flexibel Energiesysteem

Jouw energie in de plus
Door de energietransitie groeit de vraag naar flexibiliteit. Jij adviseert Stedin over oplossingen om congestie te voorkomen en duurzame keuzes te maken.


Waarom werken bij Stedin jou energie oplevert:

  • De mogelijkheid om thuis te werken.

  • Uitdaging in je functie met afwisselende werkzaamheden.

  • Meer vakantie? Dat kan. Je krijgt een budget om extra vakantiedagen bij te kopen.


Werk om trots op te zijn
De energietransitie zorgt voor een zwaarder belast net en meer werk dan ooit. Jij adviseert business consultant over flexibiliteitsoplossingen voor Stedin en de markt. Je bent nauw betrokken bij het uitvoeren van flexibiliteitsproducten binnen Asset Management. Je analyseert de flexbehoefte in onze netten en berekend aan welke voorwaarden klanten moeten voldoen om van de wachtlijst te kunnen. Jouw adviezen en analyses zijn gebaseerd op interne en externe ontwikkelingen en dragen bij aan slimme, duurzame keuzes voor de toekomst.


Een dag als business consultant flexibel energiesysteem:

  • Je start je dag met een goede kop koffie en het wekelijkse teamoverleg, waarin je samen met collega’s de koers bepaalt en de belangrijkste prioriteiten scherp stelt.

  • Vervolgens bespreek je samen met een gebiedsverantwoordelijke welke eisen jullie stellen aan een nieuw IT product voor het doorrekenen van flexibiliteit.

  • Na de lunch schuif je aan bij een overleg met de afdeling Klant om te werken aan de implementatie van oplossingen waarmee we klanten op de wachtlijst beter kunnen bedienen.

  • Daarna neem je collega’s van Assetmanagement mee in een training over een nieuwe methode om groepscontracten door te rekenen en draag je actief bij aan hun kennisontwikkeling.

  • Je sluit de dag af door jouw expertise te delen over nieuwe methodes en producten voor flexibel vermogen én door alvast nieuwe samenwerkingen en vervolgafspraken in te plannen.

 


Vol energie vooruit met team Capaciteitsproducten
Vanaf dag één maak je deel uit van het team Capaciteitsproducten onderdeel van Asset Management. In dit team werk je samen met collega's aan oplossingen en inzichten met betrekking tot flexibiliteit in het energienet. Als onderdeel van de afdeling Transitieoplossingen werk je daarnaast met zo’n 50 collega’s die zich bezighouden met uiteenlopende thema’s, maar gericht op hetzelfde doel: oplossingen voor onze klanten.

Wat ons team bijzonder maakt? De diversiteit aan achtergronden: van elektrotechniek en natuurkunde tot technische bestuurskunde en economie. Je werkt nauw samen met collega’s van Klant, Markt, Regulering en Operations. Samen zorgen we voor slimme, haalbare oplossingen voor de energietransitie.

Wat je van ons mag verwachten? Een team waarin samenwerking, collegialiteit en flexibiliteit centraal staan. Je krijgt volop ruimte voor persoonlijke ontwikkeling en doorgroeimogelijkheden. We geloven in een werkomgeving waarin iedereen zich welkom voelt, diversiteit en inclusie zijn voor ons geen bijzaak, maar een kracht. Verschillende perspectieven maken ons als organisatie sterker.

Met deze kwaliteiten groei jij hier verder
Je bent thuis in het energienet en de energietransitie en op de hoogte van de ontwikkelingen in de energiemarkt, specifiek met betrekking tot flexibiliteit. Je weet de behoeften aan flexibele oplossingen vanuit de netinfrastructuur en vanuit de markt goed op elkaar te laten aansluiten. Je hebt daarbij gevoel voor de commerciële belangen van marktpartijen en hebt ideeën hoe je deze kunt laten aansluiten op de behoefte van Stedin als netbeheerder. Je weet analyses met betrekking tot flexibele oplossingen om te zetten naar inzichten en adviezen interne en externe stakeholders. Je houdt van analyseren, maar ook van organiseren en neemt daarin initiatief.

Wat jou verder onze business consultant flexibel energiesysteem maakt? Dat lees je hier.

  • Je hebt wo werk- en denkniveau
  • Je hebt minimaal 5 jaar ervaring opgedaan in implementatietrajecten binnen de energiesector (netbeheer is een pré)
  • Je hebt aantoonbare ervaring met stakeholdermanagement in complexe omgevingen
  • Je hebt affiniteit met flexibiliteit en netbeheerder gerelateerde vraagstukken.
  • Je neemt initiatief om over verschillende implementatietrajecten te adviseren
  • Je beheerst de Nederlandse taal in woord en geschrift omdat je nauw samenwerkt met collega's binnen en buiten Stedin.

De Eisen

  • Kandidaat dient de Nederlandse taal machtig te zijn in woord en geschrift, een aanbieding op deze aanvraag is hierbij een akkoordverklaring
  • Kandidaat heeft minimaal WO werk- en denkniveau
  • Kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring opgedaan in implementatietrajecten binnen de energiesector (netbeheer is een pré)
  • Kandidaat heeft affiniteit met flexibiliteit en netbeheerder gerelateerde vraagstukken
  • Het CV is voorzien van referenties (naam, functie en contactgegevens referent) of deze kunnen op aanvraag aangeleverd worden.
  • De aanvraag betreft een ondersteunde rol en volgt instructies op van leidinggevende. Dit past NIET binnen de wet DBA. Hierdoor is het NIET mogelijk om ZZP'ers te contracteren. Eventueel geïnteresseerde ZZP'ers kunnen zich op detacheringsbasis (= in loondienst) laten aanbieden door een bureau.

De Wensen

  • Graag marktconform aanbieden. Tarieven dienen all in te zijn. Losse declaraties zijn niet toegestaan
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Deze kunnen worden getoetst in een gesprek met de opdrachtgever. - Goed kunnen plannen - Verantwoordelijkheidsgevoel - Flexibele instelling - Goede communicatieve vaardigheden - Resultaatgericht - Proactief - Luistervaardig
  • Is de kandidaat eerder werkzaam geweest binnen Stedin? Indien kandidaat eerder werkzaam is geweest binnen Stedin dan dient de reden van vertrek in het CV te staan. Tevens worden intern referenties ingewonnen. Mocht de reden van vertrek en de referentie(s) niet overeenkomen, dan wordt de toelating in het Dynamisch Aankoopsysteem ontnomen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
15 juni 2026 om 08:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox