Rijkswaterstaat

Adviseur Verkeersmanagement

Rijkswaterstaat

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

 

5 regionale verkeerscentrales en een landelijk verkeerscentrum die verbonden zijn met onder andere 5.500 portalen, 16.000 signaalgevers en 3.000 camera’s. Als adviseur verkeersmanagement binnen Verkeer- en Watermanagement sta je midden in het complexe werkproces rondom optimale doorstroming en veiligheid op de weg. Je maakt écht het verschil voor de weggebruiker door DVM-systemen optimaal verkeerskundig te beheren en slimme technologieën vanuit bijvoorbeeld smart mobility in de praktijk te brengen.

Dankzij jouw kennis van operationeel verkeersmanagement en DVM-systemen ben je uitstekend in staat regie te voeren over de uitvoering van de werkprocessen rondom doorstroming en veiligheid. Een belangrijk onderdeel binnen jouw takenpakket is het verkeerskundig beheer van MTM. Als projectleider en aanjager motiveer en enthousiasmeer jij de adviseurs verkeersmanagement (AVM) om hun rol in het verkeerskundig beheer van MTM goed te vervullen. Vanuit deze rol ben je aanspreekpunt voor vraagstukken op het gebied van verkeerskundig beheer MTM. Je bent in staat om met de juiste tools de werking van MTM te analyseren en verbeteringen te signaleren, rapporteren en doorvoeren. Als drijvende kracht neem je gemakkelijk het initiatief om stakeholders binnen verkeerskundig beheer te betrekken en hen aan te spreken op hun verantwoordelijkheid teneinde projecten succesvol verder te brengen.

De netwerkdienst Handhaving kan rekenen op jouw kennis op het gebied van analyseren van verkeersgegevens ten behoeve van het beantwoorden van 0800-vragen en vragen van politie en OM mbt roodkruisnegatie. Daarnaast denk je mee over de wijze waarop deze vragen op een efficiëntere manier beantwoord kunnen worden en over de verbeteringen die zowel weginspecteurs als wegverkeersleiders in hun proces kunnen doorvoeren zodat het aantal vragen afneemt. 

Je werkt vanuit een enthousiast team van adviseurs verkeersmanagement in Utrecht, maar trekt ook veel samen op met de adviseurs uit de andere regionale verkeerscentrales. Naast het efficiënt laten verlopen van verkeerkundig beheer van DVM-systemen is onze ambitie, mede ingegeven door het programma CHARM, om gezamenlijk de werkprocessen over de verkeerscentrales heen meer te uniformeren en verder te verbeteren. Als senior adviseur ben je actief betrokken bij de invulling van deze ambitie en ben je tevens een belangrijke sparringpartner voor de coördinerend adviseur verkeersmanagement.

 

Competenties

• Je bent je bewust van de (in)formele regels, verschillende posities, ontwikkelingen, gevoeligheden en krachtenvelden binnen de organisatie en handelt hiernaar.

• Je herkent je in onze kernwaarden: resultaatgericht, aanspreekbaar, dienstverlenend, integer, ondernemend, omgevingsbewust  en verbindend.

• Je beschikt over de volgende competenties: initiatief nemen, enthousiasmeren, mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid, organisatiesensitiviteit, overtuigingskracht, samenwerken.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van en minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met operationeel verkeersmanagement
  • De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde HBO opleiding, in de richting van Verkeerskunde of daaraan gelijk, zoals Civiele Techniek of Mobiliteit.
  • 2 relevante referenties, die de volgende gegevens bevatten: naam referent, functie, organisatie, e-mailadres en/of telefoonnummer.
  • De aangeboden kandidaat heeft kennis van en aantoonbare en recente, niet langer dan 2 jaar geleden, werkervaring met het verkeerskundig configureren van MTM en het voorbereiden van databasewissels
  • verband met de werkzaamheden dient de kandidaat een Verklaring Omtrent Gedrag te kunnen overleggen binnen 4-6 weken na start van de opdracht.

De Wensen

  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met het leiden van kleine tot middelgrote projecten
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met de applicaties die RWS gebruikt voor verkeerskundige analyses; VIVA Viewer, NDW Dexter en met de rollen binnen het incident management van RWS
  • De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare kennis van en ervaring met dynamische verkeersmanagementsystemen (specifiek MTM).

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox