Stichting Geonovum

Adviseur (it) expert omgevingswet

Stichting Geonovum

De opdracht­omschrijving

Werkzaamheden

Ter versterking van het team Toepassingsprofiel Omgevingsdocumenten (TPOD) ten behoeve van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) zoeken wij een Expert Omgevingswet (24 uur p/w).

  • Je draagt bij aan de (door)ontwikkeling van de TPOD standaard, (conceptuele) Informatiemodellen voor de Omgevingswet ((C)IMOW).
  • Je werkt intensief samen met het TPOD-team, bestaande uit juridische en technische experts, een architect en developers. Wij werken volgens de SAFe/Agile methodiek.
  • Daarnaast werk je samen en stem je af met het werkveld en partners binnen de DSO-keten (Kadaster, Rijkswaterstaat, Rijk, Provincies, Gemeenten en Waterschappen) en softwareleveranciers (makers van de plansoftware).
  • Jouw rol is het (door)ontwikkelen, robuust maken en documenteren van standaarden en zoeken we uitbreiding om onze kennis verder te spreiden over meerdere personen teneinde onze kwetsbaarheid daarin te verkleinen.

Competenties

  • Goed kunnen samenwerken binnen een multidisciplinair scrum-team en ervaring hebben met het werken in een Agile omgeving;
  • Communicatief en sociaal vaardig in woord en geschrift (Nederlandse taal);
  • Sterke analytische vaardigheden;
  • Je bent flexibel en staat sterk in je schoenen;
  • Je neemt initiatief, bent pro-actief en resultaat gericht;
  • Je kan mensen verbinden en kent het Geonovum netwerk;
  • Affiniteit met het juridische domein;
  • Je draagt actief bij in het delen van kennis over het domein en de materie.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat is beschikbaar voor Verificatie-/Matchgesprek op 1 of  2 juli 2026.
  • Eisen  Uitsluitend Nederlandstalige cv’s indienen met een maximum van 5 pagina’s (exclusief de toelichting).  Minimaal een technische afgeronde WO-opleiding. Graag toelichten.  Minimaal 10 jaar ervaring als Business Analist/Informatieanalist op IT-gebied. Graag toelichten.  Minimaal 4 jaar ervaring binnen het werkveld van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO). Graag toelichten.  Kandidaat heeft gewerkt binnen één van de actieve operationele beheer- en/of ontwikkelorganisatie die deel uitmaakt van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO). Graag toelichten. Verklaring omtrent Gedrag (bij gunning opdracht) Maximaal uurtarief voor de initiële periode van € 120,- per uur exclusief btw en inclusief alle bijkomende kosten.
  • Minimaal een technische afgeronde WO-opleiding.
  • Minimaal 10 jaar ervaring als Business Analist/Informatieanalist op IT-gebied. Graag toelichten.
  • Minimaal 4 jaar ervaring binnen het werkveld van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO). Graag toelichten

De Wensen

  • Kandidaat heeft vergaande kennis van en ervaring met UML-modellering en XML-schema’s. Graag toelichten. Beschrijf duidelijk de mate van ervaring/omvang en motiveer/beschrijf dit zo goed mogelijk. Een concrete verwijzing naar onderdelen van het cv kunnen dit ondersteunen. Een oppervlakkige verwijzing naar het cv volstaat niet. De inschrijvingen worden ten opzichte van elkaar gewogen en gewaardeerd, de aanvullende motivatie/beschrijving bij de wensen is hierbij leidend.
  • Kandidaat heeft diepgaande kennis en ervaring van TPOD’s, IMOW, STOP en standaarden in het algemeen. Graag toelichten. Beschrijf duidelijk de mate van ervaring/omvang en motiveer/beschrijf dit zo goed mogelijk. Een concrete verwijzing naar onderdelen van het cv kunnen dit ondersteunen. Een oppervlakkige verwijzing naar het cv volstaat niet. De inschrijvingen worden ten opzichte van elkaar gewogen en gewaardeerd, de aanvullende motivatie/beschrijving bij de wensen is hierbij leidend.
  • Kandidaat heeft ervaring bij meerdere partijen binnen het DSO. Graag toelichten. Beschrijf duidelijk de mate van ervaring/omvang en motiveer/beschrijf dit zo goed mogelijk. Een concrete verwijzing naar onderdelen van het cv kunnen dit ondersteunen. Een oppervlakkige verwijzing naar het cv volstaat niet. De inschrijvingen worden ten opzichte van elkaar gewogen en gewaardeerd, de aanvullende motivatie/beschrijving bij de wensen is hierbij leidend.
  • Kandidaat heeft aantoonbare kennis en ervaring in Agile/Scrum ICT-ontwikkelingsprojecten. Graag toelichten. Beschrijf duidelijk de mate van ervaring/omvang en motiveer/beschrijf dit zo goed mogelijk. Een concrete verwijzing naar onderdelen van het cv kunnen dit ondersteunen. Een oppervlakkige verwijzing naar het cv volstaat niet. De inschrijvingen worden ten opzichte van elkaar gewogen en gewaardeerd, de aanvullende motivatie/beschrijving bij de wensen is hierbij leidend.
  • Startdatum opdracht Geonovum verwacht op 1 augustus 2026 te starten en dat de kandidaat vanaf die datum voor het gewenste gemiddelde aantal uren per week beschikbaar zal zijn. Geef hieronder aan per wanneer kandidaat beschikbaar is.   - Kandidaat is per 1 augustus 2026 beschikbaar. - Kandidaat is eerder dan 1 augustus 2026 beschikbaar in overleg. - Kandidaat is vanaf week 33 pas beschikbaar in overleg - Kandidaat is vanaf week 34 pas beschikbaar in overleg - Kandidaat is vanaf week 35 pas beschikbaar in overleg

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
26 juni 2026 om 12:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox