Gemeente Amsterdam

Ervaren inkomensconsulent

Gemeente Amsterdam

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
Als inkomensconsulent ben je verantwoordelijk voor het behandelen van een tijdelijke of éénmalige aanvraag, voor financiële ondersteuning voor een Amsterdammer. Aan de hand van de Participatiewet en eventuele aanvullende regelgeving, beoordeel, adviseer en begeleid je de Amsterdammer. Onderdeel hiervan is het berekenen van de financiële draagkracht van de aanvrager. Als de bijstand wordt toegekend, dan bereken je ook de hoogte van de uitkering en voer je in de toekomst eventuele wijzigingen door die van invloed zijn op de uitkering. Alle besluiten worden in een duidelijke, goed leesbare rapportage vastgelegd, zodat de Amsterdammer snapt wat er is besloten. 
Voor deze functie zoeken wij mensen die van nature zeer nauwkeurig zijn, uitstekende cijfermatige kwaliteiten hebben en daarnaast zeer digitaal en communicatief vaardig zijn. Daarnaast trekt het jou aan maatschappelijke impact te hebben, door Amsterdammers de hulp te geven waar zij recht op hebben. Over (flexibele) werktijden zijn afspraken te maken, maar de systemen waarin je werkt zijn alleen beschikbaar op werkdagen tussen 07:00 en 19:00 uur. Ook willen we dat je in principe op een (nader te bepalen) stadsdeelkantoor werkt in Amsterdam.

Werkzaamheden
  • Aan de hand van de Participatiewet beoordeel je aanvragen van bijstandsuitkeringen en financiële ondersteuning;
  • Onderdeel hiervan is het berekenen van de financiële draagkracht van de aanvrager. Als de bijstand wordt toegekend, dan bereken je ook de hoogte van de uitkering;
  • Alle besluiten leg je in een duidelijke, goed leesbare rapportage vast, zodat de Amsterdammer snapt wat er is besloten. Ook voer je wijzigingen door die van invloed zijn op een uitkering;
  • Je werkt samen met collega’s en professionals van andere organisaties binnen het sociale domein, om de Amsterdammer zo goed mogelijk te ondersteunen;
  • Je zorgt dat je kennis over wet- en regelgeving binnen het sociale domein actueel blijft, zodat je de Amsterdammer nauwkeurig kan informeren en begeleiden.

Gemeentelijke organisatie
De gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.

De opdrachtgever(s)
De afdeling Inkomensvoorziening is onderdeel van de afdeling Inkomen. De afdeling werkt vanuit alle stadsloketten en verzorgen voor de Amsterdammer de bijstandsuitkeringen, het beheer op deze uitkeringen en het behandelen bij aanvragen voor bijzondere bijstand. Verder worden mensen begeleid die niet in hun bestaanszekerheid kunnen voldoen.
 

De Eisen

  • Eis - Verificatie kennis Verificatie van de kennis van de kandidaat.
  • Eis - Verificatie Ervaring Verificatie van de ervaring van de kandidaat.
  • Beschikbaarheid en tarief kandidaat Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan in de evaluatiefase van de offerteaanbiedingen uitgenodigd worden voor een gesprek. Hij of zij dient daarom beschikbaar te zijn voor het interview; Bij gunning is de aangeboden kandidaat direct inzetbaar zoals vermeld in de opdrachtomschrijving van deze tender; Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie  en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Indien het opgegeven tarief de aangegeven range of het maximumtarief overschrijdt wordt uw offerte terzijde gelegd (knock out).  
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn  
  • Eis - Draaideurconstructie Is de aangeboden kandidaat in de afgelopen 2 jaar in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam? Let op antwoordmogelijkheden: Nee, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar niet in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. Ja, kandidaat is in de afgelopen 2 jaar wel in loondienst geweest bij de gemeente Amsterdam. (KO)  
  • Eis - CV toevoegen U voegt het cv toe van de kandidaat. Het cv is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 5 A4 groot. Als een cv meer dan 5 A4 omvat worden alleen de eerste 5 A4 meegenomen in de beoordeling. Het cv dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan de gemeente Amsterdam besluiten uw offerte af te wijzen.
  • Eis - Werk- en denkniveau De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een hbo werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Opleiding De aangeboden kandidaat is in het bezit van een erkende afgeronde hbo opleiding. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte ter zijde gelegd.
  • Eis - Toevoegen motivatie Geef in maximaal 1 A4 aan waarom uw kandidaat de meest geschikte is voor deze opdracht. Uw motivatie zal worden besproken tijdens het interview, indien de kandidaat hiervoor wordt uitgenodigd.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare ervaring en kennis van de Participatiewet. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft in de afgelopen 2 jaar gewerkt en ook ervaring als  Inkomensconsulent. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Eis - Beschikbaarheid De aangeboden kandidaat kan snel starten met infaseren, uiterlijk 01-01-2026. Dit dient duidelijk in de motivatiebrief kenbaar gemaakt te worden.
  • Referentie U dient minimaal 1 relevante referentie op te geven van de aangeboden kandidaat. Vul in: •    organisatie •    naam contactpersoon •    telefoonnummer contactpersoon. Na afstemming met kandidaat en na het gesprek kan de opdrachtgever besluiten om in contact te treden met de referentie.  Om de objectiviteit van de referentie te waarborgen, mag de organisatie die een offerte indient zichzelf of een medewerker niet als referent opgeven. Let op: de referent dient op de hoogte te zijn  
  • Eis - Beschikbaarheid De aangeboden kandidaat kan minimaal 75% van de werktijd fysiek aanwezig zijn op het stadsdeelkantoor. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.

De Wensen

  • Toetsing van de competentie: Resultaatgerichtheid: Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Stressbestendig: Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Relatiebeheer: Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Klantgerichtheid: Gevorderd niveau
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat beheerst naast de Nederlands ook de Engels taal. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Wens - Beschikbaarheid De aangeboden kandidaat  isbereid om in elk stadsdeel te kunnen en willen werken. Dit dient duidelijk in de motivatiebrief kenbaar gemaakt te worden.
  • Toetsing van de competentie: Oordeelsvorming: Gevorderd niveau
  • Toetsing van de competentie: Samenwerken: Gevorderd niveau
  • Informatie Kandidaat Wij willen de onderstaande gegevens van de door u aangeboden kandidaat ontvangen. De gegevens worden onder andere gebruikt voor het uitnodigen van de kandidaat voor een interview en het aanvragen van de VOG indien hij/zij de functie krijgt. Let op! Het verstrekken van onjuiste en/of onvolledige informatie leidt tot vertraging. Gebruik de volledige naam van de kandidaat zoals deze in het paspoort of op de identiteitskaart staat vermeld.   Middels de tab 'Offerte' dient u de naam van de inschrijving te wijzigen, die bovenin wordt weergegeven. Wijzig deze naar: Naam organisatie + naam kandidaat, zodat duidelijk is welke kandidaat het betreft. Dit kan worden gewijzigd aan de hand van het potlood icoon. Indienen extra inschrijvingen Gemeente Amsterdam stelt u voor deze aanvraag in staat om maximaal 1 kandidaat aan te bieden. Om een extra offerte aan te maken klikt u op het tabblad 'Offerte' en vervolgens rechtsonder op 'Extra offerte'. Attentie: u dient iedere inschrijving apart in te dienen. Indienen doet u door middel van de button 'Indienen'. Ter controle vraagt het systeem om uw wachtwoord. Heeft u hier vragen over dan kunt u contact opnemen met de Servicedesk van Mercell. Klik op 'Invullen' en vul aan: Naam kandidaat: Telefoonnummer kandidaat: (privé) e-mailadres van de kandidaat:
  • Wens - Werkervaring De aangeboden kandidaat heeft Werkervaring als Inkomensconsulent bij Gemeente Amsterdam of een andere G4 gemeente. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
  • Toelichting Minimum en Maximumtarief Het uurtarief voor deze tender bedraagt minimaal € 50,- en maximaal € 85,- Het uurtarief (exclusief BTW) dat u opgeeft is inclusief reis- en verblijfkosten, indexatie en overige bijkomende kosten voor de gehele duur van de opdracht en optionele verlengingen. Er geldt een maximum uurtarief conform het actuele bezoldigingsmaximum per uur zoals bepaald in de WNT waarbij maximaal 36 uur per week mag worden gefactureerd; EN - De contractwaarde over 12 maanden is maximaal gelijk aan de actuele WNT-norm. Indien het opgegeven tarief buiten de aangegeven range valt, wordt uw offerte terzijde gelegd (knock-out).   De verdeling van de punten voor de score op tarief wordt als volgt berekend: de inschrijver met het laagste tarief krijgt het maximale aantal punten. De score van de overige offertes wordt gerelateerd aan het laagste tarief op basis van percentuele afwijking.  

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
20 november 2025 om 07:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Dit betreft een detacheringsopdracht. Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 15% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox