VNG

Senior projectleider digitale identiteit

VNG

De opdracht­omschrijving

Omschrijving van de opdracht

VNG Realisatie ondersteunt gemeenten bij de invoering van nieuwe wet- en regelgeving en bij complexe digitale vraagstukken. Binnen het thema Digitale Identiteit staat de implementatie van eIDAS2.0 en ontwikkelingen rondom de digitale identiteit en identiteitswallets centraal. Om de reikwijdte van de verordening in te schalen, de werking ervan te vertalen naar het gemeentelijk domein en in afstemming met de beleidsdossierhouder het ambitieniveau rondom invoering van de digitale identiteit vast te stellen en op basis daarvan een aanpak te ontwikkelen ten behoeve van de ondersteuning van gemeenten bij de implementatie van de digitale identiteit, zoekt de VNG een zelfstandige projectleider. Deze professional is verantwoordelijk voor het opleveren van concrete projectresultaten, waarbij inhoudelijke afstemming met gemeenten, gemeentelijk leveranciers, landelijke stakeholders en interne VNG-stakeholders belangrijk is.

Werkzaamheden en verantwoordelijkheden

De opdrachtnemer zet een project op dat de gemeentelijke rol in de context van digitale identiteit concretiseert en structureert. De volgende resultaatgerichte deliverables maken hier onderdeel van uit:

1. Projectplan (oplevering augustus 2025)

o Heldere doelstellingen, planning, rollen en verantwoordelijkheden, risicoanalyse en begroting.

o Afstemming vindt plaats met relevante stakeholders, maar de wijze van totstandkoming wordt door opdrachtnemer bepaald.

2. Projectorganisatie

o Oplevering van een projectstructuur die aansluit op de kaders van VNG (september 2025).

o De opdrachtnemer stelt een multidisciplinair projectteam samen (indien nodig in overleg met VNG), met duidelijk omschreven rollen.

o De opdrachtnemer werkt zelfstandig en beslist over de exacte aanpak en inrichting.

3. Projectuitvoering en monitoring

o De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor de uitvoering van het projectplan, inclusief bewaking van tijd, kwaliteit, risico’s en budget.

o Periodieke voortgangsrapportages en evaluaties met de opdrachtgever (ten minste eens per kwartaal).

o Bij knelpunten of risico’s doet de opdrachtnemer voorstellen voor oplossingsrichtingen.

4. Stakeholdermanagement

o Zelfstandig opzetten en onderhouden van contacten met gemeenten, VNG Realisatie, rijkspartijen en leveranciers.

o Inrichten en begeleiden van klankbordgroepen of consultatiebijeenkomsten, op momenten en wijze die de opdrachtnemer passend acht

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • De kandidaat is op de in de profieltekst genoemde datum en tijdstip beschikbaar voor een matchgesprek.
  • Tenminste 10 jaar ervaring op WO werk- en denkniveau;
  • Aantoonbaar minimaal 10 jaar ervaring in het leiden van complexe (IT- of beleids)projecten, in het gemeentelijk domein;
  • Aantoonbare kennis van digitale identiteit, wallet-toepassing in overheidscontext, ontsluiting van elektronische bronnen en relevante wet- en regelgeving (zoals eIDAS2.0, Wet digitale overheid), opgedaan in de laatste 4 jaar;
  • Aantoonbaar 5 jaar ervaring met stakeholdermanagement in een politiek-bestuurlijke omgeving;
  • Door de inschrijver is één motivatiebrief van de aangeboden kandidaat aangeleverd. Heeft u dit document toegevoegd bij de vraag?.  De verdere vereisten vindt u in de profieltekst voor eventuele toelichting op de eisen waaraan de documenten aan moeten voldoen.
  • Door de inschrijver is één CV van de aangeboden kandidaat aangeleverd. Heeft u dit document toegevoegd bij de vraag?.  De verdere vereisten vindt u in de profieltekst voor eventuele toelichting op de eisen waaraan de documenten aan moeten voldoen.
  • Bevestigt u dat uw organisatie zich slechts één keer inschrijft op deze nadere offerteaanvraag, en dat deze inschrijving uitsluitend namens één entiteit (KvK-nummer) plaatsvindt? Let op: bij een dubbele inschrijving (bijvoorbeeld via meerdere entiteiten of accounts) wordt u uitgesloten van verdere deelname aan deze offerteprocedure.

De Wensen

  • Indien van toepassing, heeft u de ZZP verklaring ingevuld en bijgevoegd bij de aanvraag? LET OP: Het niet indienen van het ingevulde en ondertekende formulier leidt tot uitsluiting
  • VNG Realisatie vraagt de contractvorm voor inhuur als volgt te specificeren - Directe inhuur (als eenmanszaak of VOF - LET OP, niet BV) - Indirecte inhuur (detachering, kandidaat is in dienst van de bemiddelende organisatie) - Indirecte inhuur (bemiddelingsbureIndirecte inhuur ZZP met BV (DGA)au of tussenpersoon LET op, kandidaat is NIET in dienst van uw organisatie) - Indirecte inhuur ZZP met BV (DGA) - Indirecte inhuur (uitzendorganisatie)
  • Opdrachtspecifieke wens 1   Recente werkervaring als procesmanager, projectleider of adviseur op het gebied van tactische vraagstukken rondom digitale identiteit in het gemeentelijke domein (hierbij wordt uitsluitend gekeken naar ervaringen opgedaan in de afgelopen 5 jaar. Aantoonbaar in cv en motivatie - Geen of minder dan 1 jaar ervaring - Tussen 1 en 2 jaar ervaring - Tussen 2 en 3 jaar ervaring - Tussen 3 en 4 jaar ervaring - Tussen 4 en 5 jaar ervaring - Meer dan 5 jaar ervaring
  • Opdrachtspecifieke wens 2 Aantoonbare kennis van mogelijke impact op de gemeentelijke uitvoeringspraktijk door Europese wetgeving Aantoonbaar in cv en motivatie - Niet tot nauwelijks - Af en toe mee te maken gehad/ beperkte kennis - Heeft ruime kennis en kan deze in meer detail beschrijven - Heeft uitgebreide kennis en kan deze vanuit eigen ervaring uitgebreid en diepgaand beschrijven
  • Opdrachtspecifieke wens 3 Aantoonbare kennis van de landelijke ontwikkelingen ohg van Digitale identiteit. Aantoonbaar in cv en motivatie - Niet tot nauwelijks - Af en toe mee te maken gehad/ beperkte kennis - Heeft ruime kennis en kan deze in meer detail beschrijven - Heeft uitgebreide kennis en kan deze vanuit eigen ervaring uitgebreid en diepgaand beschrijven
  • Opdrachtspecifiekewens 4 Aantoonbare kennis van EU-regulering ohg van identiteitswallets - Niet tot nauwelijks - Af en toe mee te maken gehad/ beperkte kennis - JHeeft ruime kennis en kan deze in meer detail beschrijven - Heeft uitgebreide kennis en kan deze vanuit eigen ervaring uitgebreid en diepgaand beschrijven

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
10 juli 2025 om 10:00
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox