
Ministerie van Justitie en Veiligheid
geen max tarief
Zuid-Holland
36 uur per week
01 september 2026
31 augustus 2027
Opdrachtomschrijving
Het Directoraat-generaal Migratie (DGM) staat voor een op maatschappelijk verantwoorde wijze en in overeenstemming met internationale verplichtingen gereglementeerde en beheerste toelating tot, verblijf in en vertrek uit Nederland van vreemdelingen, alsmede verkrijging van het Nederlanderschap of de intrekking daarvan. DRM stelt de migratieketen en haar partners maximaal in staat de Vreemdelingenwet en het vreemdelingenbeleid snel en zorgvuldig uit te voeren. Wij dragen daarmee bij aan een weloverwogen en uitvoerbaar migratiebeleid met respect voor de migrant en dat bijdraagt aan de Nederlandse samenleving. De afdeling Ketenvoorzieningen voert in opdracht van het Topberaad van de migratieketen de regie over de centrale ketenvoorzieningen, zoals de basisvoorziening vreemdelingen (BVV), het SIGMA gegevensloket, het gegevenswoordenboek migratieketen en het beheer over de afspraken die in de migratieketen gemaakt zijn. Samen met de ketenpartners bepaalt de afdeling de gewenste ontwikkelrichting, coördineert de realisatie en implementatie daarvan en worden problemen in het gebruik opgelost. De afdeling stuurt, namens de ketenpartners, de leveranciers van de ketenvoorzieningen aan. Daarnaast adviseert de afdeling over de informatieaspecten van ketenprocessen en voert het overleg in Europa over de Europese voorzieningen, zoals het beheer op het Europese visumsysteem en Eurodac en de introductie van het nieuwe Entry-Exitsysteem, zodat deze goed mogelijk aansluiten op onze nationale voorzieningen. Daarmee is de afdeling Ketenvoorzieningen hét aanspreekpunt voor alle informatievoorziening-gerelateerde vraagstukken binnen de migratieketen.
Achtergrond, aanleiding en doel van de opdracht
De kwartiermakersfase van de Vernieuwing Informatievoorziening Migratieketen (VIM) is begin 2026 formeel gestart. Het doel van VIM is de modernisering van de informatiedeling in de migratieketen: de transitie van de huidige ebMS/ebXML-uitwisseling naar op REST-API's gebaseerde gegevensdeling, conform de MIRA-ketenarchitectuur (miraonline.nl). In de afgelopen maanden zijn eerste stappen gezet richting uitwerking van de Solution Architectuur voor API's en impactanalyses op de ketenvoorzieningen. Om concepten uit de MIRA op uitvoerbaarheid te valideren en/of falsificeren zetten wij proefomgevingen (PoC's) in. Voor de eerste ronde PoC's maken wij gebruik van een eigen (nog in te richten) beheeromgeving binnen de standaarden van het Federatief Datastelsel (FDS). De PoC's, impactanalyses en solution architecturen leveren input voor de transitiestrategie en het programmaplan. Besluitvorming over de overgang naar de programmafase wordt richting eind Q1 2027 verwacht.
Opdrachtomschrijving / Werkzaamheden
Over de klant:
Het Bestuursdepartement van het ministerie van Veiligheid en Justitie bestaat uit de beleidsdirecties. Het Bestuursdepartement ondersteunt het ministerie onder meer op de volgende gebieden: bestuurlijke verhoudingen, bedrijfsvoering van de Rijksdienst, vreemdelingenzaken en het ondersteunen van de politieke en ambtelijke leiding. Ook de NCTV, NNO en Inspectie JenV maken onderdeel uit van het Bestuursdepartement. De digitale werkomgeving van het Bestuursdepartement kan worden onderverdeeld in twee typen; de reguliere werkplek en de beveiligde werkplek. De reguliere werkplekken van het Bestuursdepartement worden geleverd door SSC-ICT en voldoen aan de standaard die deze dienstverlener toepast binnen haar verzorgingsgebied. Eventueel maatwerk wordt hierbij zoveel mogelijk beperkt. De zogenaamde “specialties” binnen het bestuursdepartement, met name NCSC en NCTV, maken naast het reguliere netwerk gebruik van een eigen beveiligd netwerk en werkplek welke is toegespitst op de specifieke positie van deze onderdelen met bijbehorende behoeften. Met name deze specialties maken verhoudingsgewijs veel gebruik van ICT/AV professionals om de hoge standaard die wordt gesteld aan hun werkomgeving te garanderen. Gelet op het vertrouwelijke karakter van de primaire activiteiten van deze organisatieonderdelen wordt vaak een aanvullende screening van ingehuurde expertise verlangt.
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox