
Logius
max €110 per uur
Zuid-Holland
32 uur per week
11 augustus 2026
30 juli 2027
Opdrachtomschrijving
Het UX team bouwt mee aan een Open Source Design System dat overheidsbreed ingezet kan worden: de Rijkshuisstijl community, op basis van NL Design System. Dit jaar gaan we een MVP afronden waarmee de interne productteams met een aantal componenten live kunnen gaan. Daarvoor hebben we tijdelijke inzet nodig van een Front-ender. Als Front-end developer bouw je mee aan componenten van het Design System, zorg je dat de kwaliteit ervan op orde is, en dat het door afnemers kan worden gebruikt. Ook werk je mee aan een interne Repo om de productteams te ondersteunen met custom componenten die (nog) niet beschikbaar zijn in het Design System. Je hebt oog voor de ontwikkelingen in andere projecten binnen de organisatie en stemt met de productteams af om in gezamelijkheid componenten te ontwikkelen. Samen met de andere Front-enders leid je de community of practice rondom het gebruik van het Design System. Ook help en adviseer je de developers van productteams hoe men de componenten moet implementeren en help je met de otwikkeling van de nieuwe omgevingen.
Achtergrond opdracht
Logius is dé IT organisatie van de overheid met producten die alle Nederlanders wel kennen, zoals Digid, Mijn Overheid, wetten.overheid.nl, berichten over uw buurt. Het UX team is een vrij jong team dat recent aan de slag is gegaan om de nieuwe Rijkshuisstijl in een Design System te gieten. We staan centraal in de organisatie en stemmen met veel afdelingen en externe stakeholders af over zowel design als techniek. De scope is breed, maar we hebben een MVP en een roadmap met producten die in de loop der tijd moeten worden vernieuwd. Ten tijde van deze opdracht moeten alle producten die wij als organisatie ontwikkelen onder overheid.nl worden vernieuwd en op 1 lijn komen. Een uitdagende opdracht vanwege de uiteenlopende interface keuzes en tech stacks van de verschillende productteams. Daarnaast wordt ook gevraagd om componenten voor information dense applicaties in het Design System te borgen. Het UX team bestaat uit 12 personen. Je werkt binnen het team samen met
en kan goed omgaan met de verschillende expertises en niveaus. We werken grotendeels op basis van Scrum binnen een Safe Agile organisatie.
Eisen
Uitsluitend Nederlandstalige cv’s indienen met een max van 5 pagina’s.
Wensen
Competenties
Zo werkt onze dienstverlening
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directOntvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox