Gemeente Zwolle

Projectleider toekomstscenario kind- en gezinsbescherming regio ijsselland

Gemeente Zwolle

De opdracht­omschrijving


Opdracht projectleider Toekomstscenario Kind- en Gezinsbescherming regio IJsselland

Inleiding 
Het Toekomstscenario kind- en gezinsbescherming (TKSC) is in maart 2021 aangeboden aan de Tweede Kamer Het is in opdracht van de ministeries van VWS en J&V en de VNG opgesteld. Het doel is tijdig passende hulp te bieden aan gezinnen en huishoudens met problemen die leiden tot onveilige situaties. Het lokale team is in het Toekomstscenario het vaste aanspreekpunt voor gezinnen en huishoudens. Bij veiligheidsvraagstukken wordt niet overgedragen naar de partners op het gebied van veiligheid, maar wordt deze expertise erbij gehaald. De partners op het gebied van veiligheid werken niet in een estafettemodel maar integraal samen. Dit moet leiden tot een nieuwe manier van samenwerken. Het scenario kenmerkt zich door een integrale, intersectorale en domein overstijgende (Zorg, Veiligheid en Straf) benadering.  
De basisprincipes in het scenario zijn gezinsgericht, rechtsbeschermend en transparant, eenvoudig en lerend. Belangrijk uitgangspunt zoals beschreven in het document is dat er voor het gezin en huishouden één vast gezicht is wat veelal betekent dat er vanuit het Lokale Team een vast contactpersoon is. Deze werkt nauw samen met een Regionaal Veiligheidsteam waarin functies van de Gecertificeerde Instellingen, Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming zijn samengebracht.  
Het landelijk toekomstscenario schetst op hoofdlijnen hoe de kind- en gezinsbescherming er over 5 tot 10 jaar (2026- 2031) uit zou kunnen zien. De komende tijd zal op landelijk niveau besluitvorming plaatsvinden over de definitieve inrichting met bijbehorende planning.   
 
IJsselland  
In IJsselland is de handschoen opgepakt om de vertaalslag te maken van het landelijk opgestelde scenario naar de regionale situatie. Ook worden de kansen benut om te anticiperen op deze ontwikkeling en om verbeteringen in te zetten.
In het voorjaar van 2023 is een kwartiermaker aangesteld voor het opstellen van een startfoto. De startfoto geeft inzicht in de huidige situatie als het gaat om de netwerksamenwerking, ondersteuning en hulpverlening bij onveilige situaties van huishoudens, wat de verbeterpunten zijn en welke acties hiervoor nodig zijn.

De regio IJsselland heeft het doel om door netwerksamenwerking te bouwen aan draagkracht en het creëren van een duurzame, veilige en ondersteunende omgeving voor alle (potentiële) betrokkenen, ongeacht hun achtergrond, van 0 tot 100 jaar, nu en in de toekomst.
 
In december 2023 is de startfoto ‘Aanpak Kind en Gezinsbescherming’ toekomstscenario Regio IJsselland 2024- 2025 vastgesteld.  Deze startfoto beschrijft de huidige situatie, het besluit van het bestuurlijk overleg en de aanpak voor de regio.
 
Na afronding van deze eerste fase wordt voor de uitvoering van de volgende fase een projectleider geworven.

Opdracht
De projectleider is verantwoordelijk voor de uitvoering van de regionale aanpak en het bereiken van de resultaten zoals beschreven in de actielijnen van de startfoto, over een periode van 2 jaar. Deze actielijnen betreffen:

  • Het faciliteren van evalueren en leren van gezamenlijke casuïstiek (inclusief cliëntparticipatie en ervaringsdeskundigheid);
  • Versterken van de lokale teams en samenwerking met de regionaal werkende organisaties, werken volgens de visie gefaseerd samenwerken aan veiligheid;
  • Borgen ambtelijke en bestuurlijke structuur Toekomstscenario;
  • Doorontwikkelen ronde tafels gedwongen kader jeugd
  • Maken van gezamenlijke verklarende analyses van het gezin/huishouden;
  • Integreren hulpverlening gericht op volwassenen.
  • Netwerksamenwerking in complexe (scheidings) zaken (gezamenlijk (feiten) onderzoek

Met deze aanpak werkt de projectleider toe naar het realiseren van de doelstelling zoals hierboven beschreven.


Opdrachtstructuur
Formeel opdrachtgever van de projectleider is het Bestuurlijk Overleg Toekomstscenario Kind- en gezinsbescherming (BO TKSC). Dit bestuurlijk platform bestaat uit bestuurders van de 11 gemeenten en bestuurders van uitvoeringsorganisaties Veilig Thuis, JbOV, WSS, RvdK, Kadera, ZVhH, RSJ IJsselland, GGD en Dimence. De Projectgroep TKSC is inhoudelijk opdrachtnemer. Opdrachtnemer op organisatorisch- en randvoorwaardelijk gebied is de centrum Gemeente Zwolle. De Projectgroep legt verantwoording af aan het BO TKSC. En informeert het regionaal Ambtelijk overleg Huiselijk Geweld.

Taken:
De projectleider

  • Begeleidt en bewaakt de implementatie en de voortgang van de aanpak en is de verbindende schakel bij het toewerken naar de gewenste resultaten;
  • Zorgt voor verbinding met- en tussen de deelnemende partijen, en op inhoud tussen de betrokkenen van de actielijnen en andere lopende initiatieven in de regio;
  • Is voorzitter van de projectgroep en verzorgt de (inhoudelijke) agenda;
  • Draagt verantwoording af aan het BO TKSC, rapporteert, informeert en voert opdrachten uit;
  • Draagt zorg voor de monitoring van de voortgang en resultaten van de actielijnen binnen de aanpak;
  • Onderhoudt  het contact met het landelijk programma en proeftuinen en andere sleutelfiguren, en zorgt voor vertaling naar de regio IJsselland en vice versa;
  • Onderhoudt periodieke afstemming met de contactpersoon centrumgemeente Zwolle en geeft sturing aan en werkt samen met de projectsecretaris van het project;
  • Zorgt voor de communicatie (o.a. via website en nieuwsbrief) en borging van de resultaten.


Profiel

  • De projectleider is onafhankelijk, benaderbaar en verbindend.
  • Is in staat om mensen en zaken in beweging te krijgen, aan te jagen en te enthousiasmeren.
  • De projectleider is in staat om goed samen te werken op bestuurlijk-, ambtelijk- en uitvoerend niveau en is in staat te schakelen tussen deze niveaus.
  • Heeft kennis van het sociaal domein en kent bij voorkeur de regio.
  • Hij / zij heeft ervaring met het werken in netwerken en kan hier regie en sturing aan geven,
  • Hij /zij beschikt over bestuurlijke sensitiviteit, en is in staat om bestuurders in het proces te betrekken en tegelijk de vertaling te maken met de uitvoering en dagelijkse praktijk.  
  • Hij/zij is in staat om de complexe materie om te zetten in uitvoerbare en eenvoudig over te brengen thema’s en onderdelen, en deze in begrijpbare taal te beschrijven en over te brengen.  
  • Heeft organiserend vermogen en werkt resultaatgericht
  • Heeft schriftelijke en mondelinge communicatieve vaardigheden
  • Kan  eventuele problemen of knelpunten oplossen die zich voor kunnen doen in het proces.
  • Heeft leiderschapskwaliteiten en is in staat te sturen op het proces.


Opleiding/ ervaring:

  • Ervaring met projectleiderschap (minimaal 3 jaar)
  • HBO/ WO niveau
  • Minimaal 3 projecten hebben uitgevoerd en tot een goed einde hebben gebracht
  • Ervaring met het werken binnen de (semi) overheid is een pre en specifiek in het sociaal domein
  • Beschikbaarheid: in elk geval vanaf maart/april




Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Kandidaat heeft minimaal 3 projecten uitgevoerd en voltooid.
  • Minimaal HBO werk- en denkniveau
  • Kandidaat is uiterlijk per april 2024 beschikbaar, bij voorkeur tenminste vanaf maart 2024
  • Op CV aantoonbaar minimaal 3 jaar ervaring met projectleiderschap.

De Wensen

  • Op CV aantoonbaar meerdere jaren ervaring met projectleiderschap.
  • Op CV aantoonbare ervaring met het werken binnen de (semi-)overheid is een en bij voorkeur specifiek in het sociaal domein.
  • De gesprekken vinden plaats op 12 februari in de ochtend. Hier graag rekening mee houden.
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan samen met kennis vertrouwen en ervaring worden getoetst in een persoonlijk gesprek. Profiel De projectleider is onafhankelijk, benaderbaar en verbindend. Is in staat om mensen en zaken in beweging te krijgen, aan te jagen en te enthousiasmeren. De projectleider is in staat om goed samen te werken op bestuurlijk-, ambtelijk- en uitvoerend niveau en is in staat te schakelen tussen deze niveaus. Heeft kennis van het sociaal domein en kent bij voorkeur de regio. Hij / zij heeft ervaring met het werken in netwerken en kan hier regie en sturing aan geven, Hij /zij beschikt over bestuurlijke sensitiviteit, en is in staat om bestuurders in het proces te betrekken en tegelijk de vertaling te maken met de uitvoering en dagelijkse praktijk.   Hij/zij is in staat om de complexe materie om te zetten in uitvoerbare en eenvoudig over te brengen thema’s en onderdelen, en deze in begrijpbare taal te beschrijven en over te brengen.   Heeft organiserend vermogen en werkt resultaatgericht Heeft schriftelijke en mondelinge communicatieve vaardigheden Kan  eventuele problemen of knelpunten oplossen die zich voor kunnen doen in het proces. Heeft leiderschapskwaliteiten en is in staat te sturen op het proces.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox